Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fiatal, dolgozó emberek, ti...

Fiatal, dolgozó emberek, ti is érzitek, mennyire ellehetetlenítette a kormány a családtámogatást?

Figyelt kérdés

Tiszta poén, hogy azzal kampányolnak, támogatják a családokat, közben egy kifejezetten vékony rétegnek szól az egész (meg az ilyen Varga Judit-féléknek).


Mi a férjemmel dolgozunk, tanulunk, fizetjük a lakhatásunkat érettségi óta, szóval nem a fenekünkön ülünk, de kb. lehetetlennek látom ilyen hozzánk hasonló pároknak a lakáshoz jutást, a legtöbb barátunknak 30 évesen pont emiatt nincs is gyereke.


2016-ban, még a Csok elején néztünk házakat a környéken (megyeszékhely melletti kis település), akkor 3 szobásakat 25 millióért láttunk, csak sajna nem volt elég pénzünk belevágni. Most ugyanitt 45 millióval kerülnek ezek a házak, a városban a 2+1 szobás panelok meg 25+-osok.


Hát most őszintén, mi a francia tudunk csinálni azzal a 1,5-2, 5 millió forinttal, amit az állam ad vissza nem térítendő támogatásként két gyerekre, ha közben 15-20 milliót nőttek az árak??


Nemhogy előrébb lennénk, még jól még is szívtuk...


2021. febr. 6. 08:59
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Ja, Gyurcsányt hagyjuk már ki, légyszi, nem róla szól a kérdés...
2021. febr. 6. 09:09
 2/27 anonim ***** válasza:
31%
Nem igazán vagyok ebben szakértő de nem 20 millió a csok 3 gyerek esetén ? Ez a kisebb összeg meg nem valami lakás felújítási dolog ?
2021. febr. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

3 gyerek esetén 10 millió a vissza nem térítendő csok, a másik 10 millió hitel, de még ez is csak új építésű ház esetén, úgy csak 2,5 millió jár a 3 gyereseknek is, ha használta otthont vennének.


De amúgy 2 gyerekről beszéltem. Még oda is el kellene előbb jutni, nemhogy 3-ig.

2021. febr. 6. 09:29
 4/27 anonim ***** válasza:
77%
Ohh köszi akkor én tudtam rosszul ezért bocsi. De egyébként számomra sem szimpatikus ez a dolog és inkább a fizetéseket meg az életszínvonalat kellene megemelni nyugati szintre és akkor lehetne adni még pluszba ezt a támogatást
2021. febr. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

A családtámogatás, elsősorban a jó versenyszférás munkahellyel rendelkező diplomásoknak,vállalkozóknak kedvez leginkább.


Az ismerősök közül, többnyire ilyen emberek vették fel.Nettó 400-500-at kereső diplomás párok, 30-30 körüli életkorral.

2021. febr. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
28%
Egyszerű ellenzéki propaganda kérdés. Tele van ferdítéssel.
2021. febr. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
9%

Mit lehet erre írni ? Jó reggelt kívánok :D

Ez mindenkinek leesett már ,aki nem hűséges pártkatona .

2021. febr. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Verseny szférában, diplomás emberek vagyunk vidéki megyeszékhelyen. Itt nem fizetnek 4-500 ezret még a multis mérnököknek sem, tehát abszurd ezt mondani.
2021. febr. 6. 10:01
 9/27 anonim ***** válasza:
0%

"Verseny szférában, diplomás emberek vagyunk vidéki megyeszékhelyen. Itt nem fizetnek 4-500 ezret még a multis mérnököknek sem, tehát abszurd ezt mondani."


Akkor költözni kellene.


Nyelvet rendesen beszélő műszaki/gazdasági diplomás megkeres nettó 400-at és nem csak Budapesten.

2021. febr. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Pont gazdasági diplomás vagyok, két nyelvvel, és nem, nem kapok ennyit. A legtöbb, amit ajánlottak a, helyi multiknál havi 210 ezer(!) forint volt. Szerencsére találtam egy kis céget, ami nem sokkal, de azért jobban fizet.



Ettől függetlenül az általad emlegetett réteg a társadalomnak még mindig egy kis szelete, az én kérdésem meg általánosságban szólt a dolgozó, szorgalmas fiatalokról. Nem hiszem, hogy csak a budapesti multis dolgozókat lehet ilyen embernek venni, nem csak ők akarnak boldogulni és családot alapítani valahova. Mindenki más tudjon rá?

2021. febr. 6. 10:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!