Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A politika öl, butít, nyomorba...

A politika öl, butít, nyomorba dönt?

Figyelt kérdés
Amióta politikával foglalkozok, mint kisember, azóta rendesen érzem, hogy épülök le mentálisan. Az ember ül a tévé előtt, aztán csak bosszankodik, idegeskedik, mondja a magáét, gyűlölködővé válik. Megfogadtam, hogy fokozatosan szoktatom le magam róla. El akarom hagyni az életemből a politikát, de legalábbis minimális szintre csökkenteni. Vannak ismerőseim, akik tévét sem néznek, nemhogy híradót, és azóta sokkal jobb az életük. Csak van benne akkor igazság, hogy az állandó negatív hírekkel, dolgokkal tönkreteszik az embert. A híradó is már olyan, mintha horrort néznék. Ebbe bele lehet ragadni, és csak nehezen jön ki belőle az ember.

#politika #híradó #pusztító hatás
2021. febr. 7. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Ne magadból indulj ki!

Én lassan 30 éve foglalkozok a politikával és nem lettem sem gyűlölködő sem rosszindulatú és nem is épültem le.

Rajtad áll hogy milyen híreket nézel, olvasol és hogy ezeket hogyan fogadod.

Amúgy megsúgom, nem a politikától váltál gyűlölködővé ha az lettél - hanem a hozzád hasonlók gyűlölködése mérgezi meg a politikát.

2021. febr. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40%

Neked mi a politikával foglalkozás? Én sok politikai, gazdasági elméletet, és hozzájuk kapcsolódó filozófiát olvastam. Úgy érzem ez nem butított, hanem okosabbá tett. Mondjuk ezzel sokan nem értenének egyet, mert a legmeggyőzőbbnek éppenséggel Marx gondolatait találtam, ami tabu manapság.

De ha neked az a politika, hogy melyik nap éppen melyik idióta milyen hülyeséget mond, akkor igen, az butításra van tervezve. A híradó direkt arra van kitalálva, hogy kicsinyes napi felháborító hülyeségekkel levegye a szemedet a nagyobb képről. A dolog mélyebb megértéséhez egy kis Chomsky-t tudok ajánlani.

2021. febr. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%
Semmilyen "magyar" tv-t ne nézz! Jobban jársz!
2021. febr. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a virus hirekkel vagy igy, mióta nem nyitok meg egyet sem ezerszer jobb a közérzetem.
2021. febr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!