Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szavaznak az idősek ,65...

Miért szavaznak az idősek ,65 éven felüliek ?

Figyelt kérdés
Nem akarom diszkriminálni őket , de most őszintén , politikailag a nyugdíjon meg az eü. ellátáson kívül mi más érdekük van ? Mert konkrétan van egy csomó öreg aki a Fideszre szavaz , de fel nem fogják hogy mennyire megszivatják ezzel a fiatalokat , többek között engem is . Meg a sok öreg szavazatát megveszik az ingyen krumplival , de fel nem fogják hogy pl pont azok miatt “szar “ az egészségügy akikre szavaztak a krumpliért cserébe . Egyébként így mondanivalóm végén leszögezném hogy nem akarom degradálni az eü-t .

2021. febr. 10. 17:39
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
65%

22 ez most is így van.

70 alatti IQ retardációnak számít, jó eséllyel gondnokság, vagy gyámság alá helyezik. Ilyenkor tudtommal nincs szavazati joga.

2021. febr. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
0%
Nem csak az IQ számít! Hanem h erzelmileg milyen szándékú az is!
2021. febr. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
54%

#23

M. Richárd is gondnokság alá akarja magát helyezni, a pofám le is szakadt. A rendszer szégyene lesz, ha tényleg megkapja azt, amit akar, és nem vonul böribe....

2021. febr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
96%

Mert ugyanolyan állampolgárok, mint te.

Amúgy mindkét szülőm 71 éves koráig dolgozott teljes munkaidőben, természetesen adóztak is utána. Csak két példa, hogy milyen problémákat vethetnek fel ezek a kérdések. De akkor sem értenék egyet, ha azt írtad volna, kifejezetten a nyugdíjasok ne szavazhassanak.

Senkinek sincs joga korlátozni a szavazójogot.

2021. febr. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%
Persze, nyugdíjasok, munkanélküliek, külföldön dolgozók ne szavazhassanak, mi?
2021. febr. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
76%
Édesanyám 68 éves és állítom, hogy jobban képben van a politikával és szellemileg frissebb mint sok agyatlan 18 éves aki azt se tudja merre van arccal. Azok szavazhatnak, de aki itt élt, dolgozott és adózott mindig is, az nem? Érdekes.
2021. febr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
35%
Igazad van, de ez ritka!
2021. febr. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Hadd szavazzanak, én úgy sem járok, annyira azért nem izgat a dolog.
2021. febr. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
63%

Sajnos a 3asnak igaza van, és ez nem csak a 65 éven felüliekre vonatkozik.

a 5ös válaszán konkrétan felröhögtem, és jól mutatja, mennyire buta kicsavart gondolkodás van az átlag magyarnak.


de, persze, szavazzon, csak tudod, a 50 feletti magyarok nagy része nagyképűsködésen kívül semmire sem képes.

dacára annak, amit az idősek képzelnek, nekem az a tapasztalatom, hogy az átlag 60 éves semmivel sem érti jobban a világban zajló dolgokat, mint egy 16 éves, sőt.. az élettapasztalatukkal sajnos kitörölhetik. attól, hogy felneveltek gyerekeket, ledolgoztak x évet, még egyáltalán nem biztos, h jobban képben vannak, és a tapasztalat azt is mutatja, hogy nincsenek is képben.

2021. febr. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

29: szóval annak kellene szavazni aki képben van. Lehet sokat mondok, de az emberek negyede talán képben van. Akkor ennyinek kéne dönteni a másik 75% sorsáról?

Így működne egy igazi demokrácia?


Plusz egy másik dolog. Én szerintem képben vagyok sok mindenben. Egy másik ember más világnézettel úgy gondolja, hogy síkhülye vagyok, mert nem hallott olyan dogokról amiről én, vagy csak más a nézőpontja. Ő is azt hiszi hogy képben van, én meg nem.


Ki dönti el?

2021. febr. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!