Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják, hogy a külföldö...

Miért mondják, hogy a külföldön dolgozók ne szavazhassanak?

Figyelt kérdés
Illetve olyanokat, hogy mindenki ott szavazzon ahová adózik.

2021. febr. 11. 09:47
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:

30. Van egy igen csak beszűkült világképed. Nézzük az én példámat.

10 évet a magyar kasszába tettem, amiért az ég világon semmit sem kaptam.

A következőt 10 évnyit külföldre adtam.


Az én esetemben mondjuk ez nem annyira játszik még, de aki otthon a szüleit támogatja, az a pénz magyaroszágon lesz elköltve, az ottani gazdaságit pörgeti, ott folyik be áfaként. Nagyon sokan a nyaralásukat is Magyarországon töltik, és olyan összegeket költenek el, szintén a magyar vendéglátást támogatva, amiért mondjuk a 80-as években a német segget nyaltátok.


Azért arra kiváncsi lennék, hogy szerinted a magyar szociális hálókkal szemben milyen hiányossága van a németnek, vagy az osztráknak.


Maximum azért megy haza az ember, mert a sok besavanyodott rosszindulatú ember van néhány jófej régi barát is. Meg szép lenne az ország, csak az ilyen emberek ne lennének.


Apropó. Valaki hazamegy nyugdíjra. A német minimál 600 eurós nyugdíjból többet költ mint egy otthoni minimálnyugdíjas. Szerintem.

De azért vannak 2000 eurós nyugdíjak is, ha valaki mondjuk mérnökként, orvosként kereste a kenyerét. Nyilván ez sem jó az országnak, ha ott lesz elköltve.


Végszónak pedig, nem értem hogy ennek a kesergésnek mi köze a kérdéshez?

A szavazati jogról volt szó, ami állampolgársággal jár, nem mint jog, hanem mint kötelesség.

2021. febr. 11. 20:07
 32/49 anonim ***** válasza:

Én azon szoktam röhögni, mikor a magadfajta hazajön fogat tömetni meg olajat cseréltetni a kocsiján, miközben játssza az agyát, hogy mekkora ember lett ő odakint.

Egyébként engem csöppet sem zavar, ha szavazol, ugyanúgy jogod van hozzá, mint az erdélyi magyarnak.

2021. febr. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:

“ Én azon szoktam röhögni, mikor a magadfajta hazajön fogat tömetni meg olajat cseréltetni”


A magamfajta biztos nem. Maximum a magad proletár mentalitásából indulsz ki.


A fogorvos nem kerül semmibe, mivel fizeti a biztosító, plusz otthon úgy megkínzott egy sztks orvos régen, hogy itt is csak egy orvoshoz merek azóta is elmenni. A fehér tömésre hátul kérnek esetleg 30

Eurót, meg a gyökérkezelésnél 50 volt a max amit téríteni kell. Még ha otthon olcsóbb lenne akkor sem érne meg 10 órát autózni. Max. az magadfajta irigy sutyerákoknak, akik magyarul sem tudják elmondani hol fáj, nem külföldiül. :)


Olajat cserélhetnék a saját garázsomban, de nincs időm, és az itteni szerelőm sem drágább mint az otthoni lehúzósok. Max egy 50-esért kicseréli.

Igen, neked jobb ha a falutáblát sem látod kívülről. Mert a hozzád hasonlókon szoktam én is röhögni hogy elisznak kocsmában 50 eurót alkalmanként, de amikor kérdezik mennyi a sport klub, az egészségre havonta már vinnyognak ennyit kiadni.


De nem várok el ésszerű gondolkodást tőled. A saját helyeden így vagy jó és így van szükség rád. :)

2021. febr. 11. 21:17
 34/49 anonim ***** válasza:

33

A magánbiztosító csak a befizetett összeg határáig fizeti,az egy évben kb 1 gyökérkezelés. Különben nem éri meg nekik, azt mondják.

Családi biztosításnál is kell még + fizetni, és csak az ajánlott -velük szerződött- orvosokhoz lehet menni.


Aztán hova öntöd az fáradt olajat, ha magad cseréled?

2021. febr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
Megissza, - hogy olajozottan tudjon másokat szekálni!
2021. febr. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:

Hidd el, nincs miért irigykednem egy ilyen hontalanra, ha olyan lennék, még sajnálnálak is, de nem vagyok olyan, inkább röhögni szoktam az ilyeneken.

Igen, én a saját helyemen így vagyok jó, így van szükség rám, amit te soha nem mondhattál el magadról.

2021. febr. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 A kérdező kommentje:

“ Aztán hova öntöd az fáradt olajat, ha magad cseréled?”


Ha magam cserélném, 50 cent per liter volt a leadás, amikor utoljára néztem a depónia listáját.

De sok bolt csinálja azt, hogy veszel 5 litert, akkor a számlával utána leadhatsz 5 liter fáradtolajat.

2021. febr. 11. 21:37
 38/49 A kérdező kommentje:

“ amit te soha nem mondhattál el magadról.”


Mondogasd magadnak önigazolásként. Nekem attól nem lesz rosszabb. :)


Ha van utódod, részvétem neki. Az ilyenek szokták őket lehúzni, nehogy már többre vigyék. Volt egy aki nem engedte főiskolára mert tanuljon inkább szakmát.

2021. febr. 11. 21:41
 39/49 A kérdező kommentje:

“ A magánbiztosító csak a befizetett összeg határáig fizeti,az egy évben kb 1 gyökérkezelés. ”


Nem magánnál vagyok. Nem érdekelt sosem hogy mi a határ, fizetni is azért kellett csak, mert az első 4 fogra fizeti a fehér tömést, hátra csak amalgámot. (Igen van még)

De azt nem szerettem volna. A másik, meg hogy felőlem aztán mondhatná, hogy melyik fogorvoshoz menjek, hankell kifizetem azt aki fájdalommentesen meg tudott csinálni 2 gyökérkezelést.

2021. febr. 11. 21:48
 40/49 A kérdező kommentje:
34. Kicsit most számoltam. Van a családban aki minmált fizet egyetemistaként félállásban. 200 euró havonta. Azért évi 2400 euróból 2-3 korona is kijön.
2021. febr. 11. 21:55
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!