Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire lesz jó a védettség...

Mire lesz jó a védettség igazolás? Megtehetik, hogy azok majd levehetik a maszkot meg bemehetnek mindenhova a nélkül, akinek van?

Figyelt kérdés

Egyelőre nem szól a fáma arról, akinek lesz ilyenje, az mire megy vele. Elvileg diszkriminálni senkit sem lehet, ezt megmondta az EU. Amúgy is 300 ezer van beoltva és 2,5 millió feljelentkezve, de az is az ország 1/5-e.


Mi lesz ennek az értelme szerintetek?



2021. febr. 13. 18:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%

*1/4


2. Elvileg 12 alatt nem oltanak, vagy ki tudja...


A Modernáé és a P-Bionteché 12 felett már használható... [link]

2021. febr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném mert az egyelőre nincs igazolva, hogy az oltottak nem tudják terjeszteni a vírust.



Maximum annyi lesz, hogy ők korlátlanul utazhatnak. Nehezen tudom azt elképzelni, hogy itt olyan diszkrimináció legyen, hogy aki nincs beoltva az nem mehet konkrétan sehová és 8-tól a négy fal közt a seggén csücsüljön. Nyáron senki nem fog 8-ra hazaérni, de már áprilisban sem.


Maximum bepróbálkozik a kormány, de az lesz mint az internetadó esetén, hogy fellázad a nép.

2021. febr. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
48%

nézd, ez most hír. Év elején nézegettem nyárra hoteles szálláslehetőséget, ahol azt olvastam, hogy csak oltási igazolással lehet menni. És ez nem most volt, tehát hidd el, nagyon sok szálláshely ezt kérni fogja.

Mondjuk én tervezem beoltatni magam, mivel nagyon közeli hozzátartozóm halt meg a vírusban, úgy, hogy előtte minden évben elkapta az influenzát, tüdőgyuszi néha, de otthon volt, meggyógyult. De ettől a koronától meg tüdőgyuszi és elvitte.

2021. febr. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:

Mehetnek edzőterembe, meg vendéglátó egységekbe,ilyen utalást hallottam. Csak hát lesz e erre kapacitás ellenőrizni. Miután nem tudják,hogy az oltás mennyi ideig biztosít védettséget, attól

gyávábbak a döntéshozók, hogy a maszk viselés is megszünjön. Volt olyan szavazás ezen az oldalon is, hogy 25 körüli kedves fórumozó közel 90 %-a szerint a tavaly nyári állapotoknál enyhébb szabály akkor se lesz, ha 6-7 millió embert beoltanak.

2021. febr. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Remélem a kijárási tilalmat meghagyják, vagy még szigorítják is az oltatlanokra, mert ott fognak gyülekezni mindenfelé és terjeszteni a vírust. Sztem délután 3-4 után már nem nagyon lenne keresnivalójuk az utcákon.
2021. febr. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, sokan ennél halálosabb betegségek ellen sincsenek beoltva, mégse kérik el sehol a di-per-te oltás igazolásod.
2021. febr. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
1%
Remélem az új vakcinaigazoló alkalmazásba ezeket is beépítik, pl. TAJ szám alapján. És ha valami fontos hiányzik, akkor pirosan jelezhetne, hogy az igazoltató rendőr bírságolhasson, vagy esetleg börtönbe zárhassa, aki túl sokat mászkál piros kóddal. Nem is értem, hogy ezt hogy nem lehetett már korábban bevezetni.
2021. febr. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Sajnálom a hozzátartozóját annak, akinek meghalt. Részvétem.


De hadd dönthesse el mindenki maga, hogy beoltatja-e magát vagy sem. Az önrendelkezési jogot nem lehet felülírni, akkor be fog avatkozni az EU nagyon remélem. És valóban vannak keményebb vírusok is, tudom sokan nem úszták meg ennyivel, én egy náthával átvészeltem a koronát, de sokan sajnos nem. De mi lett volna, ha egy ebola vagy antrax okoz világjárványt?


A a 3-4 óra meg nagyon meredek, ennyire senkinek a szabadságjogait sem nyirbálhatod meg, a legtöbb ember dolgozik még akkor?

2021. febr. 13. 19:20
 9/20 árokpart ***** válasza:
93%
5-ös Látom megy a Rivotrilra a fehérbor. A másik meg, hogy aki oltatlan az nem feltétlenül saját maga tehet róla, mert sokan regisztráltak csak még nem kerülnek, kerültek sorra. Ugyanis oltakozási rend van nem úgy van, hogy te holnap elhatározod, hogy oltakozni szeretnél és beoltanak.
2021. febr. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%

#9 Ezaz!


Hogyha én 20 éves fejemmel ma regisztrálok oltásra ettől függetlenül még az egész nyaramat tölhetném bezárva mert jó eséllyel nyár vége lesz mire a makk egészséges, fiatal réteg sorra kerül.

Nem is értem miért az egészséges fiatalokat kell a legjobban korlátozni, miért nem az idősebb, beteg korosztálynak mondják, hogy zárkózzon be. Nyugdíjasok 90%-ának amúgy este 5-kor legkésőbb vége a napnak és lefekszenek, a fiatalok még ezután szeretnének élni.

2021. febr. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!