Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Örülnél, ha mindenféle túrórud...

Örülnél, ha mindenféle túrórudi diplomával nem lehetne valaki politikus, hozni kellene egy bizonyos szintet?

Figyelt kérdés
Pl. orvos, mérnök, matematikus, fizikus, bíró (tudom, jogászból lesz, de így nem lenne elég magolni, szakmán belül is el kellene érni valamit), hasonló színvonal, ne pedig ez a sok csak iskolapadból kiesett jogász, politológus, szociológus, tanár...
2021. febr. 17. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Személy szerint jó elgondolásnak tartom ezt. Persze önmagában ez még nem függ össze az adott illető erkölcsi normáival
2021. febr. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem is jó ötlet lenne.

Ugyanakkor én bizonyos életkorhoz is kötném, mondjuk min 35 éves legyen, hogy azért valamennyi élettapasztalata is legyen az illetőnek.

2021. febr. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem meg külön kellene egy szakirányú képzés arra, ha valaki politikus akar lenni.

A belépő lenne a diploma.

2021. febr. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Inkább legyen a szint Kósa Lajos Úr.Aki megüti a szintjét az lehet politikus,a többi nem.
2021. febr. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

"mindenféle túrórudi diplomával nem lehetne valaki politikus"

El kell hogy keserítselek, mert semmiféle diplomához sincs kötve az hogy valaki politikus legyen. Kuncze Gábor pártvezető, és belügyminiszter volt egy érettségivel. Olyan ez mint az evolúció, az élet kiszórja az alkalmatlanokat a politikai porondról, és nem érdekli az hogy hány diplomád van. Különben is ezeknek a diplomáknak, kisdoktoriknak a 95%-a teljesen kamu, tudás nem sok van mögötte (legalábbis amiről szól disszertáció). Az egyik barátomnak egy nagy cégnél az volt évekig a dolga, hogy az osztályvezetőknek, főnököknek sorozatban írta a disszertációkat, diplomamunkákat.

2021. febr. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
tök felesleges.
2021. febr. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
19%
inkább az a baj hogy túl öregek, és digitális analfabéták
2021. febr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na, azért ez nem így működik, mert nem csak az értelmiséget kell képviselni egy országban, hanem a kőművessegédeket is, és az ő életproblémáik megközelítésében a jóllakott budai egyetemisták sose voltak a legsikeresebbek.


Persze, értjük a célzást, ilyen buta, ócska garnitúrát még nem hordott ez az ország a hátán, pedig van ezeknek mindenféle papírjuk...

2021. febr. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vajon mit lát a világból az az ember, aki ennyi év után nem veszi észre, hogy a jó kormányzásnak semmi köze a diplomához. Ha valami, akkor ahogy mondani szokás, a gerincen múlik. Láttam én már gerinctelen és rendkívül káros akadémikust is. Addig nem is volt baj, míg a szakmájával foglakozott, ám amikor felállt, pláne politikába fogott, na akkor kezdődött a tragédia. És sok ilyen van.

Többek között azért ilyen az az ország, mert a tömeg így vélekedik. Nem is érdemel jobbat.

2021. febr. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!