Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok Fekete-Győr...

Mit gondoltok Fekete-Győr miniszterelnök-jelöltségéről?

Figyelt kérdés

2021. febr. 21. 21:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

#9 Miért kell ilyen ostobán hazudni?

Az, hogy te nem ismered a történelmet, nem tudsz a fideszesek és Orbán rendszerváltáskori tevékenységéről, az a magán baromságod, téged minősít le nem mást, ez rendben. De miért nem lehet utána nézni mielőtt hülyeségeket írsz le?

2021. febr. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
63%

11-es!

Miért nem lehet elegánsan rámutatni, hogy 9-es téved és egy-két jól bemutatott forrással erkölcsileg győztesként kijönni egy vitából?


Szerintem sincs ebben igaza 9-esnek, mert igenis volt Orbánnak szerepe (de messze nem akkora, amekkorát utólag be akarnak állítani).


Viszont az "ostobahazudozós" reakció teljesen tönkreteszi a felek közötti vitát, a valamilyen konszenzus kialakításának esélyét.

Te nem meggyőzni akarod, hanem földbe döngölni.

2021. febr. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

#12 Tévedsz. Csak reakció volt az ő hangvételére.

meguntam hogy számtalanszor le kell írni ugyanazt, nekem tisztességesen vitázva, miközben alapvető dolgokat is képesek mások behazudni.

2021. febr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

"Miért nem lehet elegánsan rámutatni, hogy 9-es téved és egy-két jól bemutatott forrással erkölcsileg győztesként kijönni egy vitából?"

Mert tudja, hogy igazam van és nem tud engem cáfolni. De te sem hoztál forrást, én viszont a kedvedért rámutatok, hogy miről van szó.


Szerintem a legegyszerűbb az ellenzéki kerekasztalon, illetve a későbbi választáson keresztül lehet a fidesz akkori erejét (mindegyik mögé odaírom, hogy 1990-ben milyen eredményt értek el a választás első fordulóján).

Az EKA alapító tagjai közt olyan pártok voltak, mint a Fidesz (8.95%), SZDSZ (21.4%), FKGP (11.7%) vagy MDF (24.7).

Az nagyon jól bizonyítja, hogy ekkor mennyire jelentéktelenek voltak ezek a pártok, hogy a négyigenes népszavazásnál 4 párt tudott épphogy győzni az első kérdést tekintve (ez a 4 párt: FIDESZ (8.95%), SZDSZ (21.4%), MSZDP (3.5%), FKGP (11.7%)), szemben az MSZMP-vel (3.7%) és MDF-fel (24.7).


És a százalékok megfigyelve itt már jól látszik, hogy ha a 4 párt korábban is, tehát rendszerváltás ideje alatt is ilyen erővel rendelkezett volna, akkor a négyigenes népszavazást fölényesen nyerik. Ez már jó képet ad arról, hogy egyáltalán nem voltak ilyen jelentősek a rendszerváltás alatt.

Sőt, Orbánt pont akkoriban tett szert egy minimális ismertségre, mert előtte még az sem volt nagyon:

"Orbánt szélesebb körben akkor ismerhették meg, amikor 1989. március 15-én felszólalhatott a Kossuth téren."

[link]

Viszonyításképpen az EKA március 22.-én alakult. Szóval 1 héttel a beszéde után.

És hogy lásd, hogy ezek után se nagy támogatottságról beszélünk, a négyigenes népszavazás, amit épphogy megnyertek, az volt novemberben.


Tehát ha itt tényleg nagy rendszerváltó neveket akartok, akkor MDF és SZDSZ volt az, ami kb. mindent letárgyalt, az MSZMP meg leokézta, mivel korábban meg ők voltak.

Mást egy lapon említeni velük minimum nevetséges, de inkább tudatlanság.

2021. febr. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
49%
#14 Dolgozik az újmúlt Kft, látom.
2021. febr. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

Nekem nincs bajom a Momentummal, de Fekete-Győr idióta, hogy ebbe belement. Ha valakit le tud járatni a fidesz, akkor az ő. Már látom az újabb Soros-kampányt és az összeszerkesztett béna nyilatkozásokat.

Egyedül Márki-Zay-t tartom elfogadható miniszterelnök-jelölt-jelöltnek.

Szerintem Dobrevnek és Karácsonynak is be kéne látniuk, hogy az ő pozíciójukat nem szabadna feladniuk a miniszterelnöki kampányért. Remélem mindkettőnek lesz ennyi esze.

2021. febr. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Persze mert Márky-Zay egy málé, csendes visszahúzódó emberke akit Pesten felfalnak egészben.nyilván őt szeretnétek mert könnyebb dolgotok lenne.
2021. febr. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
32%

""#14 Dolgozik az újmúlt Kft, látom.

Jól megcáfoltál, szép munka. :DDD

Mellesleg egyetlen egy idézet az, ami nem akkori. Minden más adat az teljes mértékben pontos és te is utánanézhetsz, persze ahhoz ész is kellene, az meg hát nincs mindenkinek. :)

2021. febr. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

18- nagyon nem jól rakod össze a realációkat ...


Kb olyan lenne mintha arról kezdenék beszélni hogy a no-olimpia kampány sikere az az lmp érdemei mert ők kampányoltak érte és a momentum be se került a parlamentbe mert alig ért el 1.7%-ot 2018-ba ...


De mondok egy jobb példát:

Vasily Arkhipov , a kubai rakéta válság alatt tiszt volt egy nukleáris töltetekel ellátott tengeralattjárón , 3 tisztnek a jóváhagyása kell a töltetek kilövéséhez, a rakéta válság alatt tévesen a legénység azt hitte kitört a háború és 2 tiszt jóvá is hagyta a kilövést , de Vasily nem adta meg a harmadik engedélyt mert nem volt hajlandó részt venni a világ elpusztitásában ... Jól tette mert tévesen hitték azt hogy kitört a háború... ezzel tulajdonképpen Vasily megakadályozta a nukleáris holocaustot... Még is a nevét és történét senki nem is ismerte a a szovjetunió széteséig , és ma se nagyon ismerik ... Nem lett béke nóbeldíjas vagy lett az év embere , vagy kapott kitüntetést mint a világ megmentője , pedig ő maga az aki ténylegesen megmentette a világot a pusztulástól ... Pedig ezzel inkább Kenedyt illetik ha kérdezel bárkit az időszakról ...


Látható a lényeg hogy ami a felszín alatt van nem feltétlen tükrözi azt amit mutat a világ ...


A fidesz is inkább a felszín alatti tevékenységét tette ki a rendszerváltásnak ...


Érdemes nézni interjúkat Fordor Gáborral ő mint ex rendszerváltó fideszes , majd szdsz-eses és liberális párti ex politikus , sokat beszél arról hogy mit is tett a fidesz a rendszerváltás alatt , aminek ő 93-tól nem volt a tagja és nem szimpatizál a modern fideszel , így nem mondható elfogultnak az ügyben

2021. márc. 3. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!