Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az ellenzék nyer 2022-ben,...

Ha az ellenzék nyer 2022-ben, elveszi a nők 40 év munka utáni nyugdíjba vonulás lehetőségét?

Figyelt kérdés
Van egy ismerős hölgy, gyűlöli a Fideszt. De most még ő is rá fog szavazni, mert akkor 3 év múlva el mehet nyugdíjba.

2021. febr. 22. 06:10
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

19#


Akkor igazából itt minden rendben van.

Ha esetleg mégsem,akkor majd egyszer valamikor egy reggelen elmegyünk dolgozni,és délután mire hazaérünk,az a látvány fogad,hogy lángol majd Budapest valami miatt..

2021. febr. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
0%

#20 Nagyon kell erőlködni, ugye?

"Mármint úgy érted, hogy 2001-ben az eslő Orbán kormány engedélyezte azt a devizahitel konstrukciót, ami később majdnem csődbe vitte a lakosságot?"

Nem, nem így értem. A forinthiteleknek semmi köze a devizaalapú hitelezéshez, amit 2004-ben, a gyurcsány kormány idején kezdtek el felvenni az emberek. A devizahitelezés bevezetése uniós csatlakozási kötelezettség volt. A törvényt 2001. végén fogadták el róla és 2002. januárral lépett életbe. Utána voltak a választások, a következő kormánynak kellett volna a törvényhez tartozó rendeleteket megfelelően megalkotnia. Nem tették. Nagyon szánalmas egy 2002-ig kormányon levő pártot hibáztatni amiatt, hogy a következő kormány ELTÖRÖLTE a kedvezményes forint hiteleket és EMIATT kezdték felvenni a devizaalapú hiteleket az emberek. AKKOR nem figyelt a kormányzat arra, hogy megjelent - és tömegessé vált - egy addig nem is létező hitelezési forma.

"Arra gondolsz, hogy 10 éve a régió legrosszabb gazdasági mutatóit hozzuk és a V4-nek közül a legrosszabb a magyar gazdaság fejlődése? "

Megint hazudsz? Nem így van. Az a "soha nem látott államháztartási hiány" pedig alacsonyabb, mint amilyen gyurcsányéknak köszönhetően volt. Az, hogy egy ilyen évben magas az államháztartás aktuális hiánya, miközben előtte éveken át csökkenő pályán volt és 2012 óta tartották a 3% alatti hiányt, nagyon nem ugyanaz, mint hogy korábban az 5% közeli hiány volt a rendszeres még olyan években is, mint a 2007-es, amikor jó gazdasági környezetben lehetett vezetni az országot.

[link]

[link]

2021. febr. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Ajjaj, én hazudok? Akkor nézzük...


1) A Devizahitelezés bevezetése nem volt EUs előírás (ahogy amikor betiltották őket akkor sem szólt ugye senki egy árva szót sem)

2) Devizahitel 2001. június 15-től vehető fel, nem az év végén fogadták el a törvényt, hanem az év elején.

3) Az első Orbán korány 2002 májusig volt hatalmon. Közel 1,5 év nem volt nekik elég, hogy megrendszabályozzák a devizahiteleket, de te most tudsz köpköndi az őket követő kormányra és Gyurcsányozni, hogy az ő hibájuk. Igazi fideszes vagy, jár érte a krumpli, csak jelentkezz be a Lendvay utcban

4) Pontosan milyen kedvezményes forinthiteleket vezetett be az első Orbán kormány és mit töröltek el a szocik? Csak mert ezek maximum a propagandalapokban és a te elmédben léteznek, szó sem volt semmiféle kedvezményes forinthitelekről.

5) Nem vagyunk tök utolsók a V4-ek között? Akkor tessék nézegetni az adatokat az M1 híradó helyett aztán szépen szembeköpni magadat, amiért nyilvánosan hazudsz. Parancsolj, itt egy TFP mutató, csak, hogy legyen mind gondolkodnod:

[link]

6) Guyrcsányozni jó, de megint tényekről akarsz hazdni? Pedig hőn szeretett kormányod adja meg a választ rá: 5,5 ezer mrd forint volt a háztartási hiány 2020-ban. Frissen ropogósan a kormánykommunikációból:

[link]

A "legsötétebb Gyúúúrcsány" érában a KSH szerint (sicc propaganda) ugyan ez az érték 5,141 millió EUR, ami forintban 1,285 mrd forint. Segítsek melyik szám a nagyobb?

2021. febr. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok ellenzéki-fan, de nő létemre sem értem, milyen alapon jár az egyik nemnek kedvezményes nyugdíj.


Szóval igen, ezt amúgy, illene elvenni.

2021. febr. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

A devizahitelezés bevezetése uniós csatlakozási kötelezettség volt"

Ez konkrétan nem igaz.

Mondjuk azt, hogy tévedsz, jo? ;)

2021. febr. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
24-es. mindig így volt. Amikor a férfiak 62évesen a nők 60évesen mehetek nyugdíjba. Volt amikor a gyerekek után jártak évek. Ezen lehet vitatkozni, hogy jogos-e, mert a hölgyek általában tovább élnek.
2021. febr. 23. 05:20
 27/33 anonim ***** válasza:
Az rendben, hogy mindig így volt, de ideje lenne megszüntetni.
2021. febr. 23. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

#27 Már egységes a nyugdíjkorhatár, férfi és nő is 67 évesen mehet nyugdíjba.

A nők40 azoknak szól, akik nagyon korán kezdtek dolgozni és így hamarabb meg van a 40 évnyi szolgálati idejük. Mivel én egyetemre jártam, nem is kevés ideig, nekem ez nem jelent majd csak 2 évet akkor is, ha addig folyamatosan tudnék dolgozni. De mivel már volt egy időszakom amikor munkanélküli voltam - bár szerencsére nem hosszan, ez el is úszott.

2021. febr. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

#24 "Én nem vagyok ellenzéki-fan, de nő létemre sem értem, milyen alapon jár az egyik nemnek kedvezményes nyugdíj."

A nők40 egy lehetőség és nem kötelezettség.

A lényege az, hogy a nők a nyugdíjukhoz közeledve a családban általában kettős, néha hármas feladatot látnak el. Egyrészt ők azok akik az idős szülőket ellátják, gondozzák, másrészt meg ők azok akik besegítenek az unokáik ellátásába is. Nem mindenki, csak a többség. Ha a nőnek - aki ledolgozta már ezt a 40 évet - van lehetősége ekkor nyugdíjba menni, akkor ezeket a most is elvégzett feladataikat tudják jobban csinálni. Vagyis nem kell az idős embert az állami rendszerben ellátni egy idegennek, sok pénzért, mert van aki ott lehet mellette segíteni a saját családjából, ahogyan nem kell a kisgyerekeket idegenekre bízni, hogy az anyjuk, apjuk rendesen tudja végezni a munkáját.

Ez a nők40 program egy olyan célról szól, hogy az állami rendszer nagyon költséges szektorait kíméljük meg olyan esetekben amikor a család egy tagja amúgy szívesen elvégezné ezt a feladatot. Akkor a többieknek kevesebb adóforintjába kerül, lehet másra vagy másokra fordítani inkább és a családok is közelebb maradhatnak egymáshoz. A társadalom számára ez erősíti a tagjait, az alap összetartó erőt, a családot is - meg ráadásul kevesebbe is kerül. CSak gondold át melyik kerül az adófizetőknek többe, ha az idős embereknek olyan szociális ellátórendszert kell fizetni, ahol 3 műszakban van mellette személyzet, csak hogy ne legyen egyedül vagy éppen hogy naponta legalább egyszer felkeresse valaki és segítsen neki - vagy hagyni hogy a nyugdíját 1-2 évvel korábban megkezdje valaki. Vagy melyik az olcsóbb, ha a bölcsődébe kénytelen a kicsit húzni-vonni a szülő akkor is ha nem teljesen egészséges, mert mennie kell dolgozni - vagy ott van a nagyi, aki reggel viheti, délután hozhatja a gyereket és ha beteg, akkor vele tud maradni, hogy gyógyuljon és ne fertőzze a többieket. A szülőknek is jobb ha tudják, hogy van aki segíthet nekik amikor még szükségük van rá.

A társadalom szempontjából ez a helyzet hasznosabb. Korábban az általános nyugdíjkorhatárban jelent meg ez a pár év különbség férfi és nő között, most az egyforma lett, 65 év mindkét nemnél, és csak azok mehetnek el a nők közül hamarabb nyugdíjba akik már ledolgozták a 40 évnyi szolgálati idejüket, vagyis már megszerezték a szükséges időt a nyugdíjukhoz - nem mindegyik.

Mindez ráadásul nem is kötelező, tehát ha valaki szeretne tovább dolgozni akkor simán megteheti.

2021. febr. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb mindenképpen el fogják venni, mivel a nők várható élettartama lassan 80 év lesz, az ország öregszik, és nem lesz ki eltartsa 20 évig őket.
2021. febr. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!