Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért zavar egyes köröket...

Miért zavar egyes köröket Orbán Viktor által asszonyság szó használata?

Figyelt kérdés
2021. márc. 1. 06:15
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

#20 Ez is egy szokásos magyarázkodás volt a ballib oldalról amit csináltál. A lényeg, hogy a nyunyókázás és a többi egyértelmű sértési szándékkal hangzik el és így is használják utána mások, míg az asszonyság egyértelműen NEM sértési szándékkal hangzott el és csakis ti próbáljátok annak beállítani. Sem a szöveg tartalma, sem a környezete, sem a miniszterelnök beszédmódja nem utalt még csak érintőlegesen sem olyan szándékra, hogy ezzel a szóval bármiféle negatív tartalom járna, ezt kizárólag ti próbáljátok beleerőltetni.

Ráadásul ezen a fórumon is találkozhattunk korábban sok olyan magyarázkodással amik szerinted nem is voltak, igenis sokszor, sokan próbálnak kidumálni teljesen egyértelműen negatív szövegeket a ballib oldalról és mindenbe belekötnek ami a fidesz felől elhangzik.

2021. márc. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
73%

#21: Azzal egyetértek, hogy semmiféle sértő szándék nem volt benne. Inkább szerencsétlennek tartom. Nekem tényleg vannak nagyon vidéki (Orbánnál százszor népibb) rokonaim, és ők is csak sértésnek használják ezt a szót. Nem tudom, hogy Orbán miért nem "hölgyet", "asszonyt" vagy "nénit" mondott. Nyilván a legorbánellenesebbek az "asszonyon" vagy a "nénin" is pörögnének, engem az nem érdekelne. Egyébként olyan nagyon az "asszonyság" se érdekel, csak azt próbálom a kérdésre válaszolva elmagyarázni, hogy akit zavar, azt miért zavarja.


"Ráadásul ezen a fórumon is találkozhattunk korábban sok olyan magyarázkodással amik szerinted nem is voltak, igenis sokszor, sokan próbálnak kidumálni teljesen egyértelműen negatív szövegeket a ballib oldalról és mindenbe belekötnek ami a fidesz felől elhangzik" - Azt mondtam, hogy a nyunyókát nem akarta még senki kidumálni, legalábbis én nem láttam. Tudom, hogy a dékás legalja hajszállal sem különb a fideszes legaljától, és hogy nagyon vad dolgokat is nekiállnak védeni. Én nem szoktam. Sőt, nekik is meg szoktam írni, hogy éppen a védhetetlent védik. Annyit mondtam, hogy a nyunyókánál ilyen nincs, de ha belefutok, ígérem, visszajövök, és bevallom.


Az "asszonyságnál" még nem is kellene olyan nagy mea culpát tartani, ez nem gazemberség, bűn, vagy ilyesmi. Annyit kellene beismerni, hogy Orbán tényleg rosszul választott szót használt. Számomra egyébként az ilyenek a zsinórmértékei a fideszvallásosságnak: aki még egy ilyen jelentéktelen ügyben sem képes egy ilyen apró hibát sem beismerni, azt tényleg nem tudom másként elkönyvelni, mint hogy az illetőnek Orbán az istene, aki hibátlan.


"Ez is egy szokásos magyarázkodás volt a ballib oldalról amit csináltál." - Szerintem állok olyan távol a ballib oldaltól, mint te, csak nekem nem Orbán az istenem, ezért én képes vagyok felismerni, ha a szóhasználata illetlen volt.

2021. márc. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
45%
Kerdezo, ez most egy komoly kerdes? Baromira degradalo, plane egy olyan szemellyel szemben, akinek koszonhetoen a Pfizer eloallitotta az mRNS alapu vakcinat. Sokat elmond rola, hogy Viktor mekkora egy degeneralt balf*sz, es ezt ferfikent irom.
2021. márc. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!