Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország miért nem szigorí...

Magyarország miért nem szigorít úgy, mint Szlovákia?

Figyelt kérdés

[link]


Szlovákiában nyárra túl lesznek az egészen, mivel most szigorítanak.


-Kötelezővé teszik az FFP2 maszkokat.Már régen kellett volna, ugyanis csak ezek tényleg akadályozzák a vírus terjedését.


-Csökkentik az emberek mozgási lehetőségeit.



Magyarországon viszont inkább a büntetéseket kellene szigorítani, mert nem tartják be az emberek a járványügyi korlátozásokat.Nem szabad hagyni,hogy ezek a felelőtlen emberek mások életével, egészségével játszadozzanak, szigorral kell fellépni ellenük, akár börtönbüntetést is kiszabva rájuk.


2021. márc. 1. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Mert semmi értelme nincsen Ausztriában már több, mint egy hónapja kötelezö az FFP2 maszk és nem csökken a pozitívan teszteltek száma. Németországban már 4-5 hónapja csökkentették az emberek mozgási lehetöségeit szinte a legminimálisabbra, mégis újra nönek a számok.

Ha megnézzük az USA-at, ahol atgállami hátaskör ott sincs nagy külöbség a covid betegek számában,ahol szigirú lezárásokat alkalmaznak, meg ahol csak minimálisabbat.

Nem játszik senki másos egeszségével, aki akar az maradhat otthon a fenekén, de ha én szabad akaratmból el akarok menni pl úszni és nem tudok a lezárások miatt, akkor sérül az én egészséges környzethez való jogom. (mivel azokhoza sport is hozzátartozik)

2021. márc. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Minek?
2021. márc. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez ma már hányadik kérdésed?


"Szlovákiában nyárra túl lesznek az egészen, mivel most szigorítanak."


Igen, persze, itt is szigorítottak novemberben, nem ért semmit. Nyugaton ennél is szigorúbb intézkedések vannak, nem érnek vele semmit.


Maradj otthon, és ne írogass ide!

2021. márc. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Addig örülj, míg nem olyan a helyzet mint Szlovákiában.
2021. márc. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
Úgy tűnik, hiába mondják az ellenkezőjét, de mégis az éghajlat itt a döntő tényező. Hónapok óta le vannak zárva a dolgok, mégis annyi a fertőzött, mint a 2. hullám felfutásánál. Nem akarom a járványt tagadni, fontos lesz itt az oltás és én is regisztráltam, de tavasszal legalább megvolt az eredménye a lezárásoknak, most meg semmi, ezért teljesen feleslegesnek érzem a lassan 4-5 hónapja tartó lezárásokat
2021. márc. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sehol, senki nem lesz túl ezen addig, amíg a politika azt nem mondja.

Nagyon fifikás vírus ez, nyárra szabadságra megy, ha rendkívüli jogrendet kell hosszabbítani, akkor új erőre kap. Ha az emberek nem akarnak oltatni, akkor durván keményre mutálódik.

2021. márc. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi a tökömet szeretnél még szigorítani, de tényleg? Nincsenek közösségi események, nincs vendéglátóhely, ahol leülhetsz beszélgetni, nagy tömegek újra autóba ültek tömegközlekedés helyett, határon trükkök százaival kell átjutni, mit szeretnél még? Szlovákia nyárra túl lesz az egészen? Álmodsz, öreg. Örülhetünk, ha a vakcina bármit is csökkent én már ezzel is szkeptikus vagyok.


Én most nem Magyarországon vagyok, de kicsit felb.szott ez a kérdés, úgyhogy most el is megyek egyet nyaralni vidékre.

2021. márc. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!