Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj hogy Szijjártó...

Miért baj hogy Szijjártó Péter Miniszter Úr yachton pihent?

Figyelt kérdés

Miért baj hogy egy miniszter elfogadott egy ajándékot?


Kinek ártott ezzel?


Nyilván egy miniszternek gazdag barátai vannak, nem segédmunkások.



2021. márc. 2. 14:59
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
80%
Egy kérdés: Mégis miből telik rá, hogy ilyen luxusban nyaraljon, hogyha a fizetése ezt nem teszi lehetővé? ;)
2021. márc. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
49%
Igaz. Pihenni kell.
2021. márc. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
80%

Neked, nekem és minden adófizetőnek, amikor szétnyeri magát a NER-oligarcha cége a soktíz milliárddal túlárazott tendereken.


"Mióta a Fidesz van hatalmon, a Szíjj tulajdonába tartozó Duna Aszfalt az egyik legjelentősebb építőipari céggé vált Magyarországon. Tíz év alatt közel tízszeresére növelte az árbevételét állami tendereknek köszönhetően, tavaly 157 milliárd forint volt a bevétele. Öt év alatt 91 milliárd forint volt a cég profitja. A Forbes becslése szerint 207 milliárd forintos vagyonával Szíjj a negyedik leggazdagabb magyar."


[link]


"A cég december elején hirdetett nyertest például a legutóbbi gigatenderén. A közbeszerzésből kiderül, a Magyar Közút csaknem 400 milliárd forintot (egészen pontosan 393,699 milliárd forintot) tervez a jövőben elkölteni útfelújításokra az ország 6 régiójában. A munkákra régiónként 1-1 nagy közbeszerzést írtak ki, a 6-ból 4-en pedig a Duna Aszfalt is befutott nyertesként."


"A Duna Aszfalt által elnyert területeken a tenderek becsült értéke összesen 269,373 milliárd forint, a munkák pedig bőven a választások után érnek majd véget. A közbeszerzés által lefedett időszak ugyanis 2020–2024, ami annyit jelent, hogy egy esetleges kormányváltás után is ugyanezek a cégek versenghetnek majd egymás között a munkákért."


[link]

2021. márc. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
24%
Köszönjük! Moderátoraink ellenőrizni fogják ezt a kérdést.
2021. márc. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
34%
Amúgy én sem értem ezt a sok prolit. Ember! 2 milliót megkeres kb. Jóhogy nem már Swifttel kell járnia lassan, nehogy egy csóró prolit felzaklasson, hogy normális prémium autóval viszik. Nyilván ha valaki egyébként 2 milliót keree, annak saját pénzéből is futná jachtozásra, nem is értem mi a probléma azzal, ha amúgy saját pénzből csinálná. Ha én a helyébe lennék, és elkapna egy paparazzi, biztos megmondanán, hogy ez az én saját pénzem, megtehetem, hogy jachtozzak belőle. Végezzen el más is egy egyetemet, tanuljon nyelveket, legyen meg a képessége, hogy egyszer külügyminiszter legyen és akkor ő is jachtozhat. Mit kellene csinálnia? 50 nm-es 10. emeleti panelban rohadva zsiros kenyeret enni állandóan és visszafogott életet élni?
2021. márc. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
Ideje
2021. márc. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
73%
#15, ember! Egy akkora yacht bérleti díja hetente 60 millió Ft. Egy kétmilliós fizetésű emberke honnan tudná előteremteni a rávalót, meséld már el? :D Tudod sok-sok világ van a Suzukin túl is, Szijjártóé úgy az alapabb Mercedesekénél húzódik, nem a luxusyachtokénál.
2021. márc. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
80%

Ne az a baj, ha van nekije.


Hanem hogy főleg most ebben a helyzetben, amikor nekem maszk, távolságtatás, "mindmeghalunk", akkor ezek meg miért mennek lazán a Föld másik oldalára is akár?

2021. márc. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
19%
Mi 60 millió te gyík? Egyszeri alkalom max pár 100 ezer. 60 millióért floridai kuxus apartmant VESZEL, nem bérelsz, ne nevettess már prolikám.
2021. márc. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
37%
15 te biztos közel vagy a kályhához...
2021. márc. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!