Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van ekkora eltérés...

Miért van ekkora eltérés megyénként a fizetések terén? A gyári dolgozók bérére gondolok.

Figyelt kérdés
Ha minimálbér van, akkor hogy lehet hogy a gyári fizetések közt eltérések vannak megyénként?
2021. márc. 3. 12:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
8%
Törvényszerű, hogy minden gyár minimálbért kell fizessen az alkalmazottainak?
2021. márc. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Elvileg mindenhol minimálbér van, tehát én sem értem.
2021. márc. 3. 12:26
 3/19 anonim ***** válasza:
64%

"Ha minimálbér van, akkor hogy lehet hogy a gyári fizetések közt eltérések vannak megyénként?"


Most vagy én szopok a szövegértelmezéssel vagy tényleg ennyire hülye vagy?

2021. márc. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%

Budapest, nettó 200-300 ezer, megszűnt a szegénység elkezdődött a döngetés, Budapesten én még nem láttam olyan ,hogy szegénység.

Budapesten vihogva szokták kérdezni ki keres még 250-300 nettót? Tömött nyaralójáratok indulnak Budapestről. Legtöbben csak pesti állomnak hívják, de mi bérrobbanás. Ha itt születik egy gyerek nem az az első szava, hogy apa vagy anya hanem hogy bérrobbanás. Jé há jéhhááá indul az Emirates gép Dubaiba.

Békés megye 3 műszak nettó 130 ezer.

2021. márc. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Hármas, akkor megmagyaráznád, hogy ugyanabban a gyárban, az ország eltérő pontjain, hogyan lehet hogy béreltérés van? Megköszönném.
2021. márc. 3. 12:32
 6/19 anonim ***** válasza:
79%
Jó esetben nem sok köze van a minimálbérnek a gyári dolgozók béréhez.
2021. márc. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Lènyegében eddig konkrét választ nem kaptam.
2021. márc. 3. 12:35
 8/19 anonim ***** válasza:
34%
Itt már mindenki baromi jól él, eljött a habzsi-dőzsi ideje. 450 ezer az átlagkereset, a kerítés is kolbászból van. Még a hanyatló nyugatról is idemenekülnek az orvosok, gépészmérnökök, senior fejlesztők...
2021. márc. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

A munkaerőpiac is, mint minden piac a kereslet-kínálat arányában alakul. Persze ezt torzíthatja egy két dolog lefelé is és felfelé is:

kartell és az állami szabályozások.

2021. márc. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%

Oké. A minimálbér az a minimum összeg, amit a munkáltató köteles kifizetni az alkalmazottnak. Ez nem jelenti azt, hogy többet nem fizethet.


Pesten drágább a megélhetés, mások az igények, több a lehetőség (munkalehetőség, vagy jobb munkaerőt találni is), ezért többet is kell ajánlani, hogy bárki a soron dolgozzon.


De pl. Borsodban nem kell sokkal a minimálbér főlé menni. Úgysincs sok hely, ahol dolgozhatnál, plusz a gyakran alulképzett és lusta kisebbségi dolgozóknak a munkája nem is ér többet, és ehhez van igazítva a bérezés. (Ezt próbálnám mindenféle előítélet nélkül írni, de sajnos ez tény, tapasztaltam.)

2021. márc. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!