Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed Gődény György-...

Mi a véleményed Gődény György-ről??

Figyelt kérdés

2021. márc. 7. 14:46
1 2 3 4
 21/32 krwkco ***** válasza:
70%

A "A lezárások valódi kockázatai" c. cikkének fő állítása, hogy "a vírus elnyomására tett erőfeszítéseink felgyorsítják az NPI-rezisztens változatok fejlődését".

Non-Pharmaceutical Interventions=nem gyógyszeralapú járványügyi intézkedések

[link]


Írtam egy kommentben egy -szerintem logikus- cáfolatot. (lejjebb idézem) Nem írta meg az ellenérveit, hanem néhány néhány nap után kitörölte és feljelentett a facebook-nál, hogy tiltsák le az accountomat. Hát ilyen "ismeretterjesztő"/"tudós" Ő.


A kommentem:

"Kedves dr. Gödény! A cikkben leírja, hogy hogyan alakulnak ki az antibiotikumokra rezisztens baktériumok: vannak olyan változatok, amik érzékenyek a beteg szervezetében levő antibiotikumokra és vannak olyanok, amelyek kevésbé. Ez utóbbiak túlélnek, tovább mutálódnak, tökéletesebb lesz az ellenállóképességük.


De kialakulhat-e vagy kialakult-e olyan mutáció, ami sikeresebb a járványügyi intézkedések (maszkviselés, távolságtartás, találkozások számának csökkentése) ellen? Pl. ilyen változás lenne, ha a vírusok képességei úgy javulnának, hogy kisebb vagy messzebbre szálló cseppeket hoznának létre és abban utaznának. Erről azonban nincs szó.


A jobban terjedő mutációk tüskefehérjéjében néhány aminosav cserélődik le. Ez nem befolyásolja azt, hogy a torokban, szájban, orrban, tüdőben mekkora cseppek képződnek. Nem a maszk viselése jelent evolúcios előnyt a sikeres mutációknak, ezért nem a maszkviselés (vagy távolságtartás, stb) szelektálja ki a jobban terjedő mutáns törzseket. "

2021. márc. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
7%
Egyre durvább korlátozás és egyre több oltás mellett egyre több a fertőzött, hatásos a védekezés szerintem is.. Gödénynek igaza van.
2021. márc. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 krwkco ***** válasza:

#22

"Egyre durvább korlátozás és egyre több oltás mellett egyre több a fertőzött, hatásos a védekezés..."


Ez a két dolog együtt jelentkezik, de nem azért, mert az egyik oka a másiknak. Közös okuk van.

Az, hogy ahol sok a fertőzött ott korlátozásokat vezetnek be és ahol sok a beteg ott sok a vírusszaporodás és nagyobb valószínűséggel jelennek meg a mutációk.

Nem véletlen, hogy a legrosszabb állapotú helyekről származnak az ismert mutációk: Anglia, Brazilia, Dél-afrikai Köztársaság.

Ahol erős és sikeres volt a védekezés, onnan nem jöttek mutáns törzsek.

2021. márc. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

“ Ahol erős és sikeres volt a védekezés, onnan nem jöttek mutáns törzsek.”


Valószínű igaz. De ha majd odaérnek a mutáns törzsek ahol sikeresen dörzsölgették a kezüket fertőtlenítővel napi 30-szor, meg nem találkoztak 2 éve egy épkézláb kóbor betegséggel, és szorgalmasan pelenkázzák a szájukat, kiváncsi leszek mi fog történni.

2021. márc. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 krwkco ***** válasza:

#24


Dr. Gödény eredeti állításáról (hogy a korlátozások segítik a mutáns vírusok létrejöttét), áttértél egy másikra. Arra, hogy a most sikeresen védekező államok rosszabbul fognak járni, mint a rosszul vagy egyáltalán nem védekezők.

De ez sem igaz. Egyrészt a jó védekezés a mutáns vírusok ellen is hatásos. Másrészt, ahol kevés a beteg ott van esély a fertőzési láncok lekövetésére. Ezenkívül egyre több embert lehet beoltani, ami legalább olyan, de inkább jobb védettséget ad, mint a korábbi megbetegedés.

2021. márc. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 krwkco ***** válasza:
Az utolsó mondatot úgy értem, hogy a rosszul védekező országokban felesleges volt hagyni megbetegedni az embereket, amikor a belátható jövőben rendelkezésre állnak a jobb és a betegségnél kevésbé veszélyes védőoltások.
2021. márc. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Ne értsd félre, nem a gödény mellett kommenteltem, nem is ismerem a “munkásságát”, én írtam az elején, hogy “melyik műszakban van”.

Csak innen ismerem valamennyire.

Ezek az én kétségeim. A követéssel az a helyzet, hogy németeknél mindenre regisztrálni kellett tavaly, csak épp ez is olyan németes volt, hogy semmit sem sikerült lekövetni.

2021. márc. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Dr. Gödény maradjon csak meg a vitaminjai reklàmozàsànàl,annak legalàbb van értelme.

Szerintem ö egy veszélyes alak,aki làzitja az amùgyis virustagadó primitiv embereket.

2021. márc. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
10%
És akkor oltás mellett miért egyre több a beteg? Háööö Háööö
2021. márc. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 krwkco ***** válasza:

#29

"És akkor oltás mellett miért egyre több a beteg? Háööö Háööö"


Legalább két okból:

- az oltottak száma még csak a lakosság egyhatoda. Ha a kétszer oltottakat vesszük, akkor kb. egyhuszada.

- a Neuman Labs magánlaboratórium PCR tesztjei szerint a fertőzöttek 95%-a az angol mutációval fertőzött és átlagban 15-ször több vírus van a mintájukban, mint az eredeti variánsnál. Érthető, hogy ha a kilélegzett folyadékcseppekben 15-ször több vírus van, akkor ezt egy 1/6 beoltottság nem tudja ellensúlyozni.


forrás:

[link]

2021. márc. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!