Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sok magyar miért utálja a...

Sok magyar miért utálja a gazdagokat?

Figyelt kérdés

Van itthon egy réteg akinél beragadt a kommunista lemez hogy mindenkinek egyenlőnek kell lennie, senki ne legyen gazdag, senki ne örököljön, dögöljön meg aki jól él, biztos csal, lop, hazudik stb.


Ez a felfogás mikor fog eltűnni itthon?


Kapitalizmus van, haladni kell a korral.



2021. márc. 9. 12:34
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

10: definiáld, ki a gazdag, ki a "meggazdagodott".


Egyes lúzerek szerint már az is gazdag, aki az átlagbér fölött keres...

2021. márc. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
De azért az érdekes, hogy ha egy ilyen gazdaggyűlölő egyszer valahogy meggazdagszik, akkor az viszont nem probléma neki. Tehát igazából úgy vannak vele, hogy az nem fair, ha valaki felsőbb szinten van az ő rétegükhöz képest, kivéve, ha ők kerülnek feljebb, mert az más. Furcsa ez a "Ha nekem több van, mint másoknak, az nem baj, de nálam többje viszont senkinek ne legyen!"-mentalitás.
2021. márc. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

11#


Szerintem egy átlagbér felett kereső nem viselkedik úgy, mint aki egy könnyen meggazdagodott/a semmiből hirtelen milliomos lett ember.


Azért van az a kategória,akik szeretnek villogni a cuccaikkal,és lenézni másokat,de ezek nem a átlag felett keresők..

2021. márc. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
39%
Az aki 25-30 milliós autóban ül, az szerintem gazdag. És most tekintsünk el attól, hogy hiteles-e az autó vagy sem, mert havonta több százezer Ft-ot törlesztgetni szintén nem egy átlagra vall, és azért itt egy javítás is üti simán akár a félmilliót. Tehát akinek van ennyi pénze csak egy autóra, az gazdag. Azt viszont nem mondtam, hogy aki átlagbér felett keres az gazdag lenne. A meggazdagodott pedig lehet bárki, aki mondjuk anno örökölt vagy vett sz.rért h.gyért telkeket most meg 10 milliókért ad túl rajtuk. Olyat is ismerek aki ismertnek mondható, anno az államtól nem tudom milyen jogcímen kapott 10 telket, ráadásul egy most felkapott építési területen, 40 éves, effektív munkát sosem végzett, aztán annyiért adogatja el a telkeket amennyiért nem szégyelli...
2021. márc. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

"mert tisztességes munkával nem lehet meggazdagodni"


Ezzel álltatjátok magatokat éjszakánként lefekvés előtt? Elárulom: nagy tévedésben vagy.


"Valószínű, hogy az 1-es és a 2-es válaszoló is érintett a kérdésben"


Ez pedig általánosítás és megbélyegzés.

2021. márc. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ ki és hogy.

Vannak gazdagok, akiket nem utálnak csak azért, mert gazdagok. Magyarok között is vannak ilyenek. Nézd meg Polgárék youtube csatornáját, polgár szó szerint felküzdötte magát és nem utálkoznak rajta az emberek (külön érdekesség, hogy neki már az ősei is kisnemesek voltak).

Sok hozzá hasonló van, akikről azt gondolják az emberek, hogy megdolgoztak érte, nem az ölükbe hullott a vagyok, nem vágott hozzá senki milliókat, vagy milliárdokat, nem csaltak, nem nyúltak le semmit.

Vannak az amerikaihoz (Apple, Amazon, MS) hasonló magyar sikertörténetek is, nézz utána a Graphisoftnak, a Prezinek, vagy Gattyánnak. Utóbbi elvileg a második leggazdagabb magyar (és még mindig az első, aki önerőből lett az), de nem jegyzik a Forbesnál, mert a sok hivatalos támadás miatt inkább elköszönt Magyarországtól.

A rovatválasztás és a keresőszavak alapján lényegében az a kérdésed, hogy miért utálják az emberek a fidesz mesterségesen gazdaggá tett embereit. Konkrétan ezt nem írtad, de egyértelmű. Ebben benne van a válasz.

2021. márc. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
8%
Én szeretem Orbán Viktort!
2021. márc. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg nekem nincs bajom a gazdagokkal, de nagyon széles az olló. Van aki dolgozik, sokszor másodállásban is, nem volt szerencsés mert mondjuk nem örökölt lóf.szt sem, ennek ellenére vegetál, és 10 ezer Ft-os tétel is taccsra vágná, míg más annyiért vesz autót amennyiért más házat. Dolgozó emberről beszélünk. Szóval azért ezt nekem senki ne mondja, hogy oké. Az egyiknek minden, a másiknak semmi. De újra írom, ettől még én nem utálom a gazdagokat, de nem gondolom hogy egy dolgozó embernek nem járhat egy lepusztult panel csak eladósodás útján, vagy hogy 5 ezer Ft-os tételeken kelljen gondolkodnia hogy fog e tudni enni ha elmegy az 5 ezer forint valamire, míg a másik milliókban forog.
2021. márc. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
#12: pontosan!😁
2021. márc. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
A magyarok mindenkit utálnak, aki egy kicsit is kilóg valamiben felfelé, vagy lefelé. Pénz, külső, műveltség, tehetség, jellem, vagy bármi, aki pozitív, vagy negatív értelemben nagyon kitűnik, arra harapnak, mint a veszett kutyák.
2021. márc. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!