Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka annak ,hogy 5-6 év...

Mi az oka annak ,hogy 5-6 év alatt megduplázódott, sokaknak megtriplázódott a fizetése?

Figyelt kérdés
Budapesten átlag ember, megkeresi a nettó 3-400-et, de nem ritkák az 500 nettós fizetések.

2021. márc. 9. 13:04
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
100%

#50 Ez nem igaz.

Attól mert te így emlékszel még nem lesz igaz.

[link]

Főképpen mert volt egy jelentős ÁFA csökkentés a csirkehús áránál, ahogy több más élelmiszernél is.

A csirkemellre csak 2011-től van adat, akkor 1400Ft volt kilója átlagosan, tavaly meg 1430Ft. A Tesco online oldalán most 1500Ft/kg, a Sparban ami az egyik legdrágább, ott meg 1800Ft.

Az átlag melós órabére pedig nőtt és nem csökkent közben!

Ugyanez a tévedés szokott megjelenni a benzinnel kapcsolatban is. Még a mostani kiemelkedően magas benzinár mellett is több benzint lehet megvenni a minimálbérből mint 11 éve lehetett.

2021. okt. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
77%

#51:


Persze, nyílván én emlékszem rosszul, és a Fidesznek mindenben is igaza van. A következő gondolom az lesz, hogy végül is egész alacsony árak vannak Magyarországon, csak a közemberek látják rosszul. Persze...

2021. okt. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
79%
Annyit látok a környezetemben, hogy egy kisebb rétegnek nagyon jól megy de a többség nem jutott előre. Jobb esetben vegetál. Közel lakom az osztrák határhoz és többnyire annak megy jól aki hajlandó rengeteget ingázni a melóért kintre. Ha ezt kiveszem a képletből nem érzem azt , hogy jobb lenne. Igaz nem a nyertes oldalon vagyok és savanyú a szőlő, de miért mindig én kapom a a savanyút?
2021. okt. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
73%
Én vidéken élek, messze-messze Pesttől, de itt sem tapasztalható kb. semmilyen pozitív változás. Évtizedek óta ugyanaz a színvonal. Ha van is pozitív változás, nagyon lassú, olyan tempóban, mintha 1 köbméter tüzifát 1 hónap alatt hasogatnál össze, tehát ezt nem nevezném teljesítménynek.
2021. okt. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
100%

#53 és #54

Egy konkrét példa válaszként.

Tanár barátunk 2 kisgyerekkel, félállásra bejelentve de teljes munkaidőben dolgozó feleséggel.

2010 előtt sakkoztak a számlákkal, mikor mit tudnak befizetni úgy, hogy jusson a gyerek gyógyszerére is meg kajára is mellette. Rengeteg pluszmunkával tudták csak fenntartani a családjukat.

Ugyanez a pár 2010 óta a régi vályogház helyett új házat épített magának, van kocsijuk és ha akarnak akkor mennek nyaralni. Számlákkal nincsen gondjuk, sőt megtakarításuk is van amit majdnem elvitt egy rossz ötletük, de szerencséjük volt.

Mit mondanak mégis? Hogy nem léptek előre.

Az ő szempontjukból érthető, hiszen ők éppen úgy szeretnének még jobban élni mint mindenki más, de ettől még butaság.

2021. okt. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 Vuk-91 ***** válasza:
100%
Édesanyám fizetése 150.000 Forint körül lehetett a régi munkahelyén, az új helyén minimum 250.000 Forint, szóval én az új helyre fogom, hogy ott jobban bánnak a pénzzel.
2021. okt. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!