Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz ez a mondás "az ember...

Igaz ez a mondás "az ember fiatalon liberális, de idősebb korában már konzervatív"?

Figyelt kérdés
2021. márc. 12. 18:22
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

#9

Félreérted, nem is erről akartam beszélni, csak a hetes kommentjére reagaltám, mert eléggé egyszerűen fogja fel a politikát szerintem.

2021. márc. 12. 18:49
 12/27 anonim ***** válasza:
13%
A konzervatív és a liberális nem ellentéte egymásnak. A konzervatívnak a progresszív, a liberálisnak az autoriter az ellentéte. És az életkorral sincs semmilyen logikai összefüggés. A haláltábor meg aztán végképp sehogy nem jön a képbe.
2021. márc. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
79%

én kitöltöttem már nem 1 személyiségtesztet az évek folyamán.

ebből meg az jött ki, hogy minden ellen lázadó, semmilyen kontrollt el nem tűrő típus vagyok.

pár helyről a teszt után azonnal el is küldtek, mert alkalmatlan vagyok droidnak.

szóval nem életkor függő ez.

van aki tolerálja a kontrollt a kereteket és van aki meg nem,hiába 40-50 éves.

sőt, mivel már az anyagi lehetőségi is adottak lesznek ahogy mennek előre az évek, úgy lesz egyre inkább minden szinten ellenálló és mindent elutasító minden iránt ami a saját elképzelései és önmegvalósítása ellen való.

2021. márc. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

#12

Te is félreértetted. Ez a haláltáborozás nem jött volna szóba, ha nem születik olyan komment, ami azt sugallja, az embereket csak az életszínvonal érdekli.

2021. márc. 12. 18:52
 15/27 anonim ***** válasza:
25%

Az USA-ban és Nyugat-Európában nagyon is igaz - a hippi-generációból sem lett megváltó nemzedék, amint megöregedtek ők is tömegével váltak jobboldalivá - nyilván nem mind, de a konzervativizmus relatív, s a politikai szcéna is alkalmazkodik az igényekhez. Tracey Ulmannek van erről egy jó sketch-e ("Overly Woke Support Group [link] ") amiben tipikus hópihe generációval tart csoportterápiát ahol minden résztvevő LGBT és hasonló témákban érzi magát kirekesztve aztán ledobja a kulcsmondatot: "Basszátok meg, ne nyavalyogjatok, a 30-as éveitekre úgy is mindannyian rohadtul jobboldaliak lesztek. Gondoltatok már arra, hogy például a szegény emberek nem is érdemlik meg a segélyt? Na várjátok csak ki, mindenkinél így kezdődik!".

Hát valahogy így megy ez Magyarországon is - először minden fiatal hisz a szebb jövőben, abban, hogy a rasszizmus, korrupció és uram-bátyám rendszer elsöpörhető aztán felveszik a CSOK-ot, valahogy Orbán Viktor sem lesz már olyan ördögtől való politikus, aztán az "aki nem dolgozik ne is egyék", "megérdemelte a sorsát", "ezek a mai fiatalok, bezzeg az én időmben!" és hasonló konzervatív mondatok is egyre gyakrabban hagyják el a szájukat.

2021. márc. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
11%
#15 az hogy ki mit vesz fel semmit nem jelent. Én is mindent megpróbálok felvenni az államtól, hogy visszakapjam a tőlem ellopott pénzek minél nagyobb hányadát.
2021. márc. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a szüleim semmit nem változtak mióta az eszemet tudom, ugyanolyan libsik, mint én.
2021. márc. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 molnarmarcell21 ***** válasza:
71%

Ez egy sokat és tévesen idézett Churchill-idézet, és nem kell hozzá túl sok ész belátni, hogy baromság. Valójában így helyes:


[link]

2021. márc. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 Sunshinedoll ***** válasza:
75%
Ez nem igaz, én pl. fiatalabb koromban liberális voltam, most meg Marxista.
2021. márc. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
28%

Én ezt úgy ismerem, hogy aki 20 évesen nem kommunista annak nincs szíve, aki 30 évesen még kommunista, annak nincs esze.

Nyilván nem a haláltáborokról van szó, hanem az egyenlőségről.

2021. márc. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!