Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A "Mi értelme a korlátozásokna...

A "Mi értelme a korlátozásoknak, amikor ugyanúgy emelkednek a számok?"-kérdésre miért felelik azt, hogy "Ha nem korlátoznánk, ennél is jobban emelkedne."?

Figyelt kérdés

Hisz ez nem válaszolja meg a kérdést, röhejes, megkerülő válasz. Kábé olyan, mintha én egy tóba beleöntenék egy hordó olajat, és amikor valaki megkérdezné, hogy miért szennyezem a vizet, azt felelném, hogy "Ha nem öntöm bele, még ennél is jobban szennyeződne."

Ha az intézkedéseknek lenne bármi haszna, akkor, ha nem is csökkenni, de minimum stagnálniuk kellene a számoknak. És szerintem igenis ott az esély arra, hogy pont a korlátozások (bezártság, maszkviselés) miatt emelkednek a számok.



2021. márc. 13. 07:50
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
65%

Ha nincs értelme a korlátozásoknak, akkor miért csinálja szinte az összes ország?

Nyugati országok is, az egész EU.


Megérteném, ha csak Mo. korlátozna, senki más nem.



Képzeljük el, hogy Mo. felold minden korlátozást, holnaptól.

Na akkor mit kapna, talán ugyanezen személyektől, akik most nyitást követelnek.

2021. márc. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 A kérdező kommentje:
1: Nem erről szól a kérdésem. Amúgy meg ellenpéldának Svédországot és Szerbiát tudom felhozni.
2021. márc. 13. 07:56
 3/69 anonim ***** válasza:
56%

A probléma ott kezdődik hogy az intézkedést nem mindenki tartja be. Renteteg olyan beszámolót és hírt olvastam ahol egy ember erőszakosan megtagadta a maszk használatát mert jaj de nagyon korlátozza a jogait.

Már az elején senki sem bírta betartani a dolgokat pedig csak annyit kértek hogy hord azt a rohadt maszkot. Tudod mit láttam? 10-ből 6-an orr alatt 2-en az állukon 2-en pedig normálisan hordták. Szerinted így van értelme bármelyik intézkedésnek? Vagy mikor olyan látok hogy xy addig lehúzza a maszkot ameddig köhög, tüsszent hogy ne legyen olyan a maszk.


És általában pont azok vannak a legjobban felháborodva hogy emelkednek a számok akik nem tartják be ezeket a rendeleteket.

Mikor volt a hír Facebook-on akkor is nem 1 kommentet láttam ahol azzal dicsekedtek hogy ők aztán eddig sem hagyták magukat és most sem fognak betartani semmit...


Szóval ennyit arról hogy semmit sem használ.

Szerencsére van pár ember aki betartja ezeket csak az ilyen különcök miatt terjed a vírus

2021. márc. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
62%

A svédeknél is bőven van szigorítás most már. Tavaly volt igaz ez, hogy nem csináltak sok, szinte semmi korlátozást.

Szerbia valóban nyitottabb.

2021. márc. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 A kérdező kommentje:
4: De akkor is élhetnek, járhatnak étterembe, pubozni, moziba és sportlétesítményekbe.
2021. márc. 13. 08:03
 6/69 anonim ***** válasza:
60%
Mert ez a válasz a kérdésedre. Ha teszem azt a korlátozásokkal egyszerre 10000 ember van kórházban, de azok nélkül meg 20000 lenne.
2021. márc. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
67%

#5

A különbség csak annyi hogy ott be is tartják amit kell

2021. márc. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 A kérdező kommentje:
7: A svédeknél nem kell maszkot viselni. Tehát nem magyarázat, hogy Magyarországon az miatt terjed, mert helyesen viselik.
2021. márc. 13. 08:06
 9/69 A kérdező kommentje:

javítás:


mert helyesen viselik = mert nem helyesen viselik

2021. márc. 13. 08:07
 10/69 anonim ***** válasza:
18%
A 3.hozzászólónak is mondasz valamit vagy abba már nem bírsz belekötni? :)
2021. márc. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!