Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Íratlan aranyszabály a médiába...

Íratlan aranyszabály a médiában, hogy politikussal semmi esetre sem lehet tegeződni, ha ismerik egymást, akkor sem?

Figyelt kérdés
Így volt Pálffy István és Gréczy Zsolt is, akik miután a média területéről áteveztek a politikába, egykori kollégáik részéről máris megszűnt a korábbi pertu, magázódtak velük. Nekem egyébként szimpatikus (sokakban biztos megdöbbenést keltett) volt az, amikor régebben egy reggeli Mokka műsorban Havas "tanárúr" egy idő után tegeződött Orbán Viktorral, korábbi ismeretségük okán. Én most arra gondoltam itt, amikor nem hivatalosan, hanem egy könnyedebb beszélgetős műsorban diskurálnak, akkor sem lehetne? És akik nem ugyanabban a pártban politizálnak, azok sem tegeződhetnek egymás között még ilyen beszélgetős műsorokban sem? Ennyire rosszul venné ki magát?
2021. márc. 13. 15:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Valaha az volt, de a tévében, videón, vagy egy stúdióbeszélgetés során, főleg ingujjban stb. kevésbé kötöttek a szabályok. Az írott sajtóban viszont még ma is elvárás a magázás. Ha a kormányfővel egy parlamenti reprezentatív klubhelyiségben veszik fel az interjút, akkor szintén követelmény a magázás.
2021. márc. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Az angolok ezt úgy hívják etiket.
2021. márc. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!