Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azoknak a gyerekeknek, akik...

Azoknak a gyerekeknek, akik nem kellenek az örökbefogadó házasoknak, hol van jobb helye szerintetek: gyermekotthonban vagy egy meleg párnál?

Figyelt kérdés

Tehát az ilyen 5-6 éves, fejlődésben lemaradt, beteges, cigány származású, örökbeadható gyerekekre gondolok.


(Egyedülállók meg melegek korábban is csak akkor kaptak gyereket, ha egy házaspárnak sem kellett a gyerek az országban.)



2021. márc. 14. 16:06
A kérdező szavazást indított:
A gyermekotthonban jobb neki
Inkább kerüljön melegekhez
50 szavazat
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
74%
Miből gondolod, hogy a meleg párnak a "fogyatékos beteg cigány" gyerek kell?
2021. márc. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
13%
Magyarországon az ismert példa egy ilyen szitura a Terry Black történet. De ez jellemző minden meleg örökbefogadóra, legalábbis a férfiakra akik sehogy másként nem "juthatnának" gyerekhez. Imádta a gyerekeit, kincsként nevelte őket és ők is viszontszerették. A lényeg viszont, hogy a gyerek számít ebben a helyzetben és nem hiszem ha az így felnőtt gyereket megkérdezik már felnőtt emberként, hogy ha visszamennél az időben te mit tennél magaddal ha hatalmadban állna megváltoztatni a történteket, hogy bárki azt mondaná közülük, jaj inkább hagytak volna a szocotthonban pfujj a meleg apám/apáim de cikik voltak nekem.
2021. márc. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
79%

Én intézetis voltam, annál bármi jobb.

A nevelők folyamatosan váltják egymást, senki sem dolgozik ott hosszabb ideig, meg nem is lehet bízni bennük igazán.


Ha valaki kicsiként kerül be a zaciba és nem fogadják örökbe, az 99%, hogy elkallódik.

Én 13 voltam, mikor a szüleim balesetben meghaltak, úgy kerültem oda, így az előtte kapott mintához ragaszkodva tudtam megmaradni valahogy.


Ha az ember betölti a 18-at, másnap repül a semmibe, max. jó esetben utógondozott lesz, ami annyi támogatással jár, hogy éhen halni sem elég. Akikkel együtt voltam anno az intézetben, legalább a fele volt már börtönben vagy most is ott van.


Szóval egyértelműen jobb lenne egy meleg párnál.

És az intézetet ne nevezzük gyerekotthonnak, mert az a hely minden, csak nem otthon.

2021. márc. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
31%

Miért nem szingliként jelenteznek a gyerekért? Két ember, kétszer annyi esély.

Nekem inkább úgy tűnik ez egész pár embert érintő műbalhé, mindenáron legitimálni akarják a meleg párból és gyerekekből álló családot.

Ha ténylegesen a gyerek lenne a fontos, akkor nem célirányosan szembemennének az árral.

Ilyenkor jön az, hogy a meleglobbi többet árt a melegeknek, mint használ...

2021. márc. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
53%

Én azt is bírom, amikor meleg pasi és nők cserélgetnek párt, hogy mindkettőnek legyen gyereke.

Egyébként meg felmerül, hogy potenciális szexuális ragadozók csak.

2021. márc. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
49%
Egészséges heteroszexuális családban.
2021. márc. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
50%
3# Én is intézetes voltam és valóban a 99% elkallódik, de pont e miatt támogatják ma a nevelőszülői hálózatot hogy a gyerekek családban nőjennek fel. Ma ténylegesen intézetben már csak problémás és beteg gyerekek vannak, azok meg a melegeknek se kellenének, mindenki mást kiadnak családokhoz.
2021. márc. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
77%
7. De a nevelőszülői hálózat azért nem igazi családokat jelent, hanem pénzért nevelnek intézetis gyerekeket ha jól tudom. Egészen más az örökbefogadott, az életüket velük örökre összekötő gyerekek esetében a "család" fogalma.
2021. márc. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
33%

3

UTÓLAG persze, hogy mindenki azt mondja, hogy valami más jobb lett volna, mint ami volt.

De ha meg a másik lett volna, akkor meg fordítva gondolná.


Ha valakit féllábú/féleszű ember nevelne, és -amennyire csak tőle telik- jól gondoskodna, szeretne valakit GYEREKKÉNT, akkor nyilvánvaló hálátlanság (is) lenne azt mondania, hogy nem voltak megfelelő nevelői. Nem?


Van intézetben dolgozó/élő ismerősöm, nem sok szülő tud annyit törődni a saját gyerekével, mint ők az "intézetis" gyerekekkel. Nagyon kifoghattad, ahogy kinéz.


Vannak szerzetes nővérek is, akik az életüket beteg gyerekek ápolásával élik le. És elfogadnak egészséges gyerekeket is, akik segítenek az otthonban.


Igazán nincs semmi szükség se az lmbt emberek gyereknevelésére, se a lobbijukra a szorgalmazáshoz.

2021. márc. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
50%

1. Elég sok hetero pár van, aki fogyatékkal élő vagy cigány gyereket is örökbefogadna, szóval ne általánosítsunk.

2. Persze, ha lehet választani, akkor inkább egészségeset választanak. Ahogy egy meleg pár is tenne.

3. Attól hogy egy gyerek gyermekotthonban van, még nem biztos, hogy örökbe lehet fogadni. sőt, a legtöbb nevelőotthonos gyereket nem is lehet örökbe fogadni, hanem csak ideiglenesen nevelőszülőkhöz kerülhet. Ugyanis az örökbefogadáshoz az kell, hogy a szülei lemondjanak róla. De sokszor ezt nem teszik: vaahol drogoznak, vagy épp börtönben vannak, aztán amikor kint van, akkor látogatja a gyereket, majd megint lesittelik, akkor a gyerek addig ül a gyermekotthonban.

4. Egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy ezek az egyébként amúgy is lelkileg megviselt, összetört és hátrányból induló gyerekek egy "meleg párnál" biztosan jobb helyen lennének. Egyfelől a gyermekotthonok színvonala sem egyforma. Másfelől remek dolguk lenne az iskolában, mkor megtudják, hogy két apukája van.

2021. márc. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!