Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Őszintén. Szerintetek jó...

Őszintén. Szerintetek jó irányba halad Magyarország?

Figyelt kérdés
Tudom hogy vannak olyan fideszesek akik szerint soha nem volt jobb és a minimálbér már 300 ezer forint és tudom hogy vannak olyan ellenzékiek akik azt mondják hogy Magyarország a legrosszabb és Kenyával vagyunk egy szinten. Fiatalként nem tudok dönteni hogy a kormány mellé vagy ellene álljak. Tudom hogy milyen a Fidesz, tudom hogy lopnak, tudom hogy migránsoznak és Sorosoznak és az egész családom ilyen Fidesz utáló és én is ebbe születtem bele. Viszont nem tudom, én valamennyire megértem a kormányt. Még nem dolgozhatok, és kivülről csak annyit látok hogy 2009-ben az anyukám fizetése 130.000 volt most meg 410.000 ( ugyanabban a munkában pontosan ugyanott), az apukámnak se kell szenvedni az olyan munkákért ahol már megkeres 320.000 ezret, szép házakban élünk ( többnyire), van internet és minden modern cucc, mindenkinél iphone országszerte és ilyen drága dolgok.. Kicsit úgy látom mintha mindenki pesszimista lenne miközben egy teljesen élhető ország Magyarország. Én értem hogy van aki 120kból él havonta de a jövő nekem fényesebbnek tűnik mint ahogy sokan mondják. Ti hogy látjátok?

2021. márc. 14. 20:07
A kérdező szavazást indított:
VAN jövője az országnak, nekem is tetszik ( Fidesz)
Nem tetszik az ország útja ( Ellenzék)
Nem lesz jó a jövő, de Fidesz
73 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
40%

Ennél rosszabb irányba a Rákosi korszakban haladz utoljára az ország.

Most is körülbelül afelé haladunk mint akkor.

2021. márc. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%

Ellenzékiként, semlegesként miért nem lehet abban hinni, hogy van jövője az országnak?


Amúgy volt ilyen kutatás ahol arról kérdezték az embereket, hogy mennyire elégedettek a rendszerrel és most(2018) az ellenzéki szavazók boldogabbak, mint 2010 előtt a Fideszesek voltak. A Fideszesek meg ugyanannyira boldogok, mint 2010 előtt az MSZP-SZDSZ szimpatizánsok.

2021. márc. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
21%
Nincs jövője ennek az országnak és a magyar népnek, de nem a Fidesz vagy a Gyurcsány miatt. Ez a 20. század elején dőlt el.
2021. márc. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
21%
Ez összetett dolog. Nem más véleményére kellene adnod, mert ahogy mondod, sok ember számára ez szinte már vallási kérdés, képtelenek objektíven ítélni. Olvasni kell a híreket (több forrásból!), és azok alapján kell véleményt alkotnod. Az, hogy a te családod jobban él, mint x éve, számodra nyilván fontos, de egy egész országot nem lehet ez alapján megítélni. Hogy csak egy példát mondjak, Mészáros lőrinc is sokkal jobban él, mint x éve. :-)
2021. márc. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
27%
Én "ellenzéki"-ként még a Kádár-rendszert is jobbnak tartom
2021. márc. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
59%

"Tudom hogy milyen a Fidesz, tudom hogy lopnak, tudom hogy migránsoznak és Sorosoznak és az egész családom ilyen Fidesz utáló és én is ebbe születtem bele."

Maradjunk annyiban hogy nem TUDSZ semmit csak azt ismétled amit a környezetben hallottál és azt HISZED hogy igaz. nem igaz, de nekem sem kell elhinned.

Nézz utána az adatoknak, költségeknek, valódi történéseknek és ne a propagandát figyeld! te is látod a számokat, le is írtad. Ha anyukád fizetése ennyit emelkedett - előtte pedig nem - akkor nyilvánvaló hogy nem lehet igaz amit mellé tesznek hogy most rosszabb, mint régen.

Én megéltem az elmúlt 31 évet, a rendszerváltáskor érettségiztem. Pontosan láttam és átéltem melyik kormány alatt milyen volt az ország helyzete, az emberek lehetőségei. Az gyes ember minden kormány alatt megtalálta a maga boldogulását, de a többségnek most sokkal könnyebb és jobb az élete mint a balliberálisok kormányzásai alatt volt. Még így, a járványhelyzetben is.

2021. márc. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
10%
#6 csak trollkodik
2021. márc. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
22%
Az ország úgy nagy általánosságban jó irányban halad, az viszont erősen hátráltajta a haladást, hogy nyilvánvalóan tolvaj hazug lények vezetik az országot.
2021. márc. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
22%

Az ország rossz fele halad, de ez elsősorban nem az anyagiakon múlik.


Ha a 10 évvel ezelőtti fizukat hasonlíthatod, akkor hasonlítsd össze az árakat is. De a probléma tényleg nem itt van.


Egy megosztott, gyűlölködő, egymást köpködő és többségében nem gondolkodó társadalmat hoztak létre. Akik hangosan fújnak mindenkire (melegek, liberálisok, soros, migráns stb.), akikkel jó eséllyel semmi dolguk nem lenne. De odáig nem jutnak el, hogy észrevegyék azokat, akik tényleg keresztbe tesznek nekik.

Emellett még az oktatás nagy mértékű leépülését látom. Már most se jó a helyzet, de kb. 10 éven belül komoly gondok lesznek.

2021. márc. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
29%
Kérdező, ez nem sima véleménykérdés. Nyilvánvalóan rossz irányba halad és ez megkérdőjelezhetetlen. Legalábbis a nép, a demokrácia szempontjából rossz irányba, a NER vagyona számára jó irányba. Szerintem már a NER hatalmonmaradása szempontjából is nagyon rossz irányba, mert már olyan dolgokat tettek, amik még inkább megbocsájthatatlanok, mint eddig.
2021. márc. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!