Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Élnétek szegregált, zárt...

Élnétek szegregált, zárt környezetben?

Figyelt kérdés

Nem börtönre gondolok, hanem olyan szeparált lakókörnyezetre, ahol az "utca", környék magánterület, csak az ott lakók hajthatnak be, portaszolgálat ellenőrzi, védi. Parkosított, saját játszótere, sportpályája, edzőterme lehet, amit karban tartanak és kiszolgálja az ott lakókat. Angolban "gated community" a neve, Észak- és Dél-Amerikában, Dél-Afrikában elterjedt, de nálunk is már megjelentek ilyenek, bizonyos budapesti lakóparkokra is jellemző a koncepicó.


Itt beszélnek a témáról, előnyökről, hátrányokról:

https://www.youtube.com/watch?v=1hXLC323FTw



2021. márc. 14. 22:33
A kérdező szavazást indított:
Igen, szívesen.
Nem, nekem nem jön be.
Be is kellene tiltani az ilyet.
21 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:

Előnyök: jobb életkörülmények, presztízs, nagyobb biztonság


Hátrányok: szegregáció, integráció akadályozása, elkerülése a társadalmi sokszínűségnek, nem neveli a polgárokat toleranciára, ellentétes a modern nyitott társadalom koncepcióval

2021. márc. 14. 22:52
 2/8 A kérdező kommentje:
Hátrány lehet a nagyobb közös költség is, kérdéses, hogy vajon megéri-e
2021. márc. 14. 22:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van, főleg a nagy kiterjedésű lakóparkoknál vannak ilyenek, Írországban, főleg Dublin szélein egyre több ilyen lakóparkok épülnek.
2021. márc. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Szívesen élnék, ha el lehet hagyni.
2021. márc. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

"integráció akadályozása, elkerülése a társadalmi sokszínűségnek, nem neveli a polgárokat toleranciára, ellentétes a modern nyitott társadalom koncepcióval"

Mármint az a baj, hogy kívül marad a cigány?

2021. márc. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ki ne élne szép rendezett környezetben, amit karbantartanak és nem ver szét az aljanép?


Nem börtön, ezért ki lehet menni integrálódni, ha valaki erre vágyik.

2021. márc. 15. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem érdekelne. Én sokat olvastam mind Dél-afrikárol mind Dél-Amerikárol és amijennek leirjak ezeket simán tudnék olyanokban élni.
2021. márc. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezekben a gazdaggettókban sosem laknék. Ráadásul pont az a legnagyobb gond, hogy hamis biztonságérzetet adnak, mert ugyanúgy elfőrdul, hogy betörnek ilyen helyekre. A beléptető kapu és a fal nem garancia.
2023. jan. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!