Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzékiek, kire NEM szavazná...

Ellenzékiek, kire NEM szavaznátok biztosan a 2022-es választáson, miután megnyerte az előválasztást?

Figyelt kérdés

2021. márc. 15. 14:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
21%

Annyira durva, hogy két érvetek van:

1. A Fidesznél nincs rosszabb.

2. Még nem kormányott a ballib ellenzék, tehát nem tudhatjuk, milyen lenne.


Lehet gondolkozni is.

Ez a ballib összefogás valójában DK-Momentum-Jobbik koalíció.

A többi minipártot el is felejthetjük. Akkor is, ha Karácsonyt jelölik és vele nyernének is. Főpolgármesterként is Gyurcsánnyal vonult be a városházára és DK-sokkal vette körül magát. Az MSZP-ből pedig már nagyon sokan átigazoltak a DK-ba.

Gyurcsány kormányzás már volt. Tudjuk, hogy majdnem államcsőd lett a vége.

Tudjuk, hogy rosszabb volt, de a korábbi ballib vezetés sem volt egy sikertönénet. (Ha a saját gazdagodásukat nem számoljuk.)

Az covid előtt mi volt a legmeghatározóbb téma az EU-ban? A migrációs válság. Mit kezdett ezzel a ballib ellenzék? Tagadta és ma is tagadja a valóságot.

Most a covid alatt mivel van elfoglalva az ellenzék? Sunyi módon, még csak nem is őszintén oltásellenesek.

Ez majd más! Kitől? A végtelenül populista Jakabtól, aki a Jobbikból csinált egy munkáspártot? Vagy Fegyőrtől, aki vállaja a felelősséget, kivéve, ha felelősségre akarják vonni. Aki a napelemet atomerőműnek tartja, aki egyik napról a másikra 180 fokos fordulatot vesz, a aki karácsonykor a nagyszülők ellen uszítja az unokákat? Én nem látom bennük a lehetőséget.

De azt az embert sem látom, aki képes lenne hosszútávú stratégiát kialakítani.

Ha azt mondjátok, hogy mindegy a miniszterelnök személye, akkor valójában azt modjátok, amit én: egyetlen alkalmas ember sincs erre a poszta a ballib koalícióban.

2021. márc. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
62%

#11 Lehet gondolkozni is, valóban. Neked sajnos nem sikerült.


A 2/3-os Fidesznek milyen érdeme volt, ami kétharmadot igényelt, és úgy tökéletes, ahogy van? Hány jó kétharmados törvényt hozott? Mondj legaláb öt konkrét tökéletes kétharmadosat, és támaszd alá!


"Gyurcsány kormányzás már volt. Tudjuk, hogy majdnem államcsőd lett a vége."

Ja. Majdnem. Ehhez kellett egy kis Fidesz segítség, pl. piaci pánikkeltés, ami jó kis forintgyengülést okozott. Aztán kellett egy kis világgazdasági válság, amit természetesen biztos Gyurcsány hozott létre, talán még Sorost is ő klónoztatta, mert ki más csinálhatta azt is.


"Most a covid alatt mivel van elfoglalva az ellenzék? Sunyi módon, még csak nem is őszintén oltásellenesek."

Ez konkrétan hazugság. De hát mit is várhatnánk egy fideszes médián tájékozódó személytől?!


Esetleg keresnél erre valami hiteles információt is?


Ja, hogy egy kamu DK-s facebook oldal, amiről kiderült, hogy a fideszes email-címről regisztrálták?! :D Persze a NAV egyből lezárta a nyomozást, hiszen csak a DK-t akarta büntetni...

2021. márc. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
12%

"Honnan veszed, hogy nem lehet ennél jobb?"

Nem mondtam azt, hogy nem lehet jobb. Méghozzá azért nem, mert senki nem tudja, hogy rosszabb lesz-e vagy jobb. Én azt mondtam, nem tudhatjuk, milyenek lesznek kormányon.

"Honnan veszed, hogy ez a jó?"

Nem mondtam, hogy ez jó.

"Simán lehet, hogy egy normálisabb kormányzás jönne."

Egy rosszabb kormányzásnak ugyanekkora az esélye.

"Nehogy azt hidd, hogy annyira jó a Fidesz"

Nem mondtam, hogy jó a Fidesz.

"Ettől függetlenül rengeteg mindent fel lehet ellenük hozni"

Mint ahogy a másik oldal ellen is.

2021. márc. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
22%

""Most a covid alatt mivel van elfoglalva az ellenzék? Sunyi módon, még csak nem is őszintén oltásellenesek."


Ez konkrétan hazugság. De hát mit is várhatnánk egy fideszes médián tájékozódó személytől?!"


A többire nem reagálok, mert a megjegyzésednél látható, hogy miért nem érdemes foglalkozni a hazugságaiddal.

Gyurcsány elvtársad mondta a parlament tavaszi nyitóbeszédében.

2021. márc. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
73%
Nekem csak az a fura, hogy 2021-ben még egyáltalán felmerülnek "érvek" a fidesz mellett. Ha az ellenzék annyit csinálna egy esetleges győzelem után, hogy nem hajlandó kormányozni, és be sem járna plenáris ülésekre, nem hozna semmilyen törvényt, semmit nem csinálna, akkor sem tudnának annyi kárt tenni, mint a jelenlegi kormány.
2021. márc. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Molyember ***** válasza:
64%
Nem, a birkákat már megfogták a migránsokkal, Sorossal, Brüsszellel, háborús és focis szövegekkel.
2021. márc. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
51%

#14 Hogy mikor mennyit reagálsz, azt nem tudom, csak azt, hogy hazudsz.

1. Gyurcsány kevésbé az elvtársam, mint Orbán Hitlerének.

2. Dobálózol itt nagy szavakkal, hogy Gyurcsány azt mondta, hogy oltásellenes. Linkeld már azt a Gyurcsány beszédet, úgy meghallgatnám elejétől a végéig.

Láttam hamis DK-s oldalról ilyen Gyurcsány idézethamisítványt, de arról kiderült, hogy azt az oldalt a Fidesz hamisította.

Majd ha linkeled a teljes beszédet, és valóban azt mondja, hogy az összes oltás rossz, akkor elhiszem, hogy ő ezt mondja. Ha csak azt mondja, hogy a kínai és az orosz oltásban nem bízik, de a nyugatiban igen, akkor máris hazudsz.


A DK állásfoglalása az volt, hogy mindenki csak az EU által jóváhagyott oltással oltassa be magát. Szerintem Gyurcsány se mondott mást, te viszont hazudsz.


Orbán viszont nagyszabású emberkísérletre kényszeríti a népet, mert ebből gazdagodik egy haverja. Vajon mi indokolja már megint, hogy a kínai vakcínát egy ismeretlen magyar közvetítő cégen keresztül szerezze be, amikor az állam is tárgyalt a beszerzésről?


A többire nem reagálok, mert a megjegyzésednél látható, hogy miért nem érdemes foglalkozni a hazugságaiddal.

[link]

2021. márc. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
41%

#18!


Gyurcsány nagyon jól tudta, hogy keleti vakcinák fognak jönni a következő hónapokban. Ezért adta elő az álszentet, hogy ő oltáspárti, de... és itt jön az, amivel csak a birkákat lehet megvezetni.

Oltáspárti vagyok, de senki nem oltassa be magát az elérhető vakcinákkal.

Nagyon hülyének kell lenni, hogy valaki ne értse, hogy ez valójában azt jelenti, hogy szeretné megfúrni a következő fél évben az oltakozást.


A hitelerezésed miatt az első mondatodnál lejárattad magad.

Ha jól látom, de vagy az érvtelen ballibber, aki mindig hazudozással vádolja a másikat.

2021. márc. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
47%
Gyurcsányék konkrétan aláírást gyűjtenek a kínai vakcina ellen. De nem, nincsenek ellene az oltásnak :D
2021. márc. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
28%
Oltassa magát kínaival a fityeszes illibsi horda,nekünk jó lesz a rossz nyugati is...
2021. márc. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!