Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik a korrupció a két eset...

Melyik a korrupció a két eset közül? Mászáros Lőrinc közbeszerzési ügyei vagy Ceglédi Csaba Erzsébetvárosi megrendelései esetleg mindkettő?

Figyelt kérdés
Fanatikus pártkatonák véleményével tisztában vagyok ezért elsősorban a független gondolkodásúak véleménye érdekelne.

2021. márc. 18. 09:42
A kérdező szavazást indított:
Bizonytalan szavazó vagyok és Mészáros Lőrinc a korrupt
Bizonytalan szavazó vagyok és Ceglédi, Niedermüller a korrupt
Mindkét eset az ország szégyene
Mindkét ügy teljesen tiszta és átlátható és én is teljesen épelméjűnek érzem magam
19 szavazat
 1/7 hypno ***** válasza:
69%

Egy olyan válaszra szavaznék, hogy mindkettő lehet világraszóló disznóság, de teljesen tiszta is.


Azért ítélhető meg nehezen, mert csak a politikai mázon keresztül tálalt verziót ismerjük mindkettőről.

2021. márc. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Kispest kimaradt.
2021. márc. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2<- Bárcsak Kispest lenne az egyetlen ami kimaradt, ha mind ideírnám nem férne ki.
2021. márc. 18. 09:51
 4/7 A kérdező kommentje:
1<- Mi az az információ amit a politika nem görbít? Nem sokára az USA-ban az óra járási irányát is megváltoztatják.
2021. márc. 18. 10:24
 5/7 hypno ***** válasza:

#4


Nem az a lényeg.


A lényeg, hogy amikor, hogy az emberek pártszimpátia alapján köpködnek egyikre vagy másikra anélkül, hogy egy szerződés szövegét, a belőle fakadó kötelmeket, feladatokat, az alapjául szolgáló jogszabályokat, a döntés folyamatát ismernék, akkor egyszerűen valós tények nélkül, valamilyen politikai befolyás alatt érzelmi alapon ítélnek.


Varga Mihály mondta a Fidesz székházügy botránnyá fajulásakor, hogy "lehet hogy nem erkölcsös, de törvényes".

És ebben a minősítésben minden benne van.


Az általad felhozott két ügynél is ezt a helyzet. Lehet hogy patyolat tiszta erkölcsű emberek jogkövetően jártak el, de az is, hogy világraszóló nagy disznóság mindkettő.

Czeglédyt a kormánypropaganda verbálisan már meglincselte úgy, hogy nem hogy jogerős ítélet nincs, de az ellene felhozott vádak is állandóan változnak.

Mészáros Lőrinc esetében ugyanígy megszületett a társadalom ítélete, mert nehogy már ez az ember hirtelen megokosodjon és rájöjjön hogyan kell pénzt csinálni az élet minden területén, és mindíg mindenhol ő legyen a legjobb döntés.

2021. márc. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5 <- Alapjában igazad van de esély nincs rá hogy ma valószínűség számítást nélkülözve el tudj menni szavazni. Azért tettem fel a kérdést hogy lássam mennyire vagyok eltévedve. Teljesen megértem a szavazás eddigi állását, de kétségeim nincsenek pl. arról hogyha egy Sváby András szavazáson lenne ugyan ez a kérdés feltéve a független médiában, 90%-os első válasz győzedelmeskedne. Nehogy azt állítsd már hogy ott mindenki belelát a szerződések mélyére.
2021. márc. 18. 11:52
 7/7 hypno ***** válasza:

#6


Nem állítom. A Sváby féle műsorok eleve úgy vannak megszerkesztve, hogy a szavazásra bocsátott kérdésnél valamelyik választ erősítsék.


Régebben párszor néztem a műsort, és amikor csak felvázolták a problémát amivel foglalkozni akartak, akkor voltak a leginkább hihető a szavazatok megoszlása. (Már a saját értékrendem szerint) Aztán ahogy adták hozzá az egészhez a riportokat, véleményeket, úgy ment el a szavazók véleménye is valamelyik - jellemzően a műsorkészítők által várt irányba.


Nyilvánvaló, hogy a sajtó manipulatív tud lenni, még akkor is, ha "független". Viszont éppen ezért nem ítélek egyik kérdésben szereplő személy felett sem, holott meg tudnám mondani, hogy melyik gondolom ártatlannak és melyiket gazfickónak.

2021. márc. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!