Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed a béranyaságról?

Mi a véleményed a béranyaságról?

Figyelt kérdés

Az ország népessége elöregszik, mind tudjuk.

Szvsz a béranyaság legalizálásával több gyerek születhetne, plusz olyan rmberek “jutnának” gyerekhez, akik tényleg várják és szeretnék a gyereket, plusz az abortuszok száma is csökkenhet, hiszen mondhatná a várandós, hogy nem örökbeadó, hanem béranya, így az a nyomás is megszűnne, hogy a terhes nő fél a környezete ítélkezésétől, ezért inkább elveteti.



2021. márc. 24. 23:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
Nem kell hogy több ember szülessen. A Coviddal most próbálják elerni, hogy csökkenjen a föld népességének a száma. A beranyasag jogilag és lelkileg is bonyolult.
2021. márc. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Egészséges testű és lelkű nő nem menne bele semmi pénzért. Akinek ez oké, az olyan is, hogy nem érdemes szaporítani.
2021. márc. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Jó biznisz (lesz) fognak majd be nőket ha majd nem lesz annyira nagy üzlet a katalizátor, és majd ezzel tartják el magukat.
2021. márc. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Ez már olyan mintha a nők csak azért léteznének hogy kihordjanak egy gyereket, a béranyaság legalizálása sértené a nőket. Nem vagyok feminista, de férfiként azt mondom egy nő ne alacsonyodjon le idáig.
2021. márc. 25. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez most valami Szolgálólány meséje ideológiára épül?
2021. márc. 25. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Rendkívül etikátlan. Gyakorlatilag a test üzletszerű igénybevétele.

Nem cél, hogy mindenáron több gyerek szülessen, nem ez adja az élet értelmét. Mellesleg szerintem a gyerek is sérül, ha kiderül, hogy ő gyakorlatilag azért lehet, mert a szülei lefizettek egy nőt, hogy hordja ki. Engem legalább is megviselne ez a tudat.

2021. márc. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%

Utolsó, neked nagyon gyenge a fantáziád. A "test üzletszerű igénybevételére" jelenleg is egy óriási iparág épül.

Amúgy meg ennél sokkal gusztustalanabb dolgokat is művelnek az emberek. Én azon sem akadnék ki, ha kiderülne, hogy szűz lányok vérével termékenyítették meg a nőt akinek a teste legyártott engem. Itt nem számít semmi, csak az, hogy életben lehetek.

2021. márc. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%

Van egy barátnőm, akivel középiskolában ismerkedtünk meg. Szobatársak voltunk és hamar legjobb barátnők lettünk. Már rég nem lakunk egy városba, de minden nap beszélgetünk. Ez olyan tipikus örök barátságnak mondható, mert bár van, hogy megsértjük egymást, hamar kibékülünk.

Viszonylag hamar kiderült, hogy meddő az orvosok szerint, miközben ő már középiskolába is tudta, hogy legalább 4 gyermeket akar. Most a karrierére koncentrál, de ha adott esetben megkérdezné tőlem, hogy lennék-e béranya, akkor igent mondanék neki.

Nem pénzért, nyilván. Hanem a barátságunk miatt. Tudom, hogy hülye példa, de sok barátság van úgy, hogy annyira nagy a bizalom, hogy szervet is adnak egymásnak ha szükségeltetik. Én valamilyen szinten ilyennek látnám ezt a szituációt is, habár nyilván egy szerv és egy gyerek nem ugyanaz. Szerintem nem lennék képes az ő gyerekeként tekinteni az enyémre, de közös gyerekként, akit habár nem látok nap mint nap igen.

De még egyszer hangsúlyozom: ilyen barátság nem terem minden fán, és ez nem olyan barátság, hogy 2-3 éve jóba vagyunk és akkor aggassunk egymásra a bff-es karkötőket.


Viszont azt elképzelni nem tudom, hogy idegennek szűljek egy gyereket, sőt, fizessék is, hogy megváltozik a jelenleg szeretett testalkatom, és még utána titkosítsák az adatát, nehogy valaha összefussak vele. Ez abszúrd. Ez olyan mintha befognák a nőket, hogy szűljenek, mintha csak arra lennének jók.

Plusz szerintem nincs az a pénz, amennyiért lehetne vállalni, hogy elveszítsük a 9 hónapot hordozott egészséges gyermeket.

2021. márc. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
Nem rossz ötlet, csak átláthatóvá és szabályozottá kell tenni. Sajnos rengeteg ember van, aki kizárólag a szaporodáshoz ért, így legalább ők is jók lennének valamire.
2021. márc. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ismerek olyat aki belevágot és azt hitte nehéz lesz a babával, hogy nem ő várja és ugyanolyan volt. Ott volt a szülésnél és a béranya nem is foglalkozott a babával és nem is szeretne neki ez teljesen oké volt lelkileg. Ez mind külföldön persze m
2021. ápr. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!