Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szeptemberig nem nyitnak az...

Szeptemberig nem nyitnak az iskolák?

Figyelt kérdés

KÉRDEZEM NEM MONDOM!


"Az iskolák nyitása előtt kapnak oltást a tanárok" - ezt mondják


Mert, ha a tanárokat beoltják és utána nyitnak: AZ MIT JELENT?

3 hét telik el a 2 oltás között mire kialakul a védettség, MINIMUM (most már többet várnak) - 1 oltás után nincs védettség, annak nincs értelme, h beoltják a tanárokat 1x és kinyitnak.

Amilyen lassan valósítják meg a dolgokat: ha jövőhéten elkezdik oltani azokat a tanárokat aki kéri, akkor is időbe telik, mire beoltják őket.

Akkor április vége- május eleje mire be lesznek oltva a tanárok? Ha az iskolák nyitásához ez kell (logikus volna, mert megint kinyitnak, lebetegszenek a tanárok megint bezárnak), akkor sokáig zárva lesznek az iskolák?

Meg úgy volna logikus, h először ált suli és óvoda pedagógusok, az is jó idő. Aztán középiskola és végül felsőoktatás.



2021. márc. 25. 13:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
22%
Xd
2021. márc. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
80%

Én azt olvastam, ha meglesz a 2,5 millió oltott, akkor kinyitják az iskolákat. És igyekeznek előre venni a tanárokat. Szóval a 2,5 millió az egy iskoláktól teljesen független. 2,5 millió nyugdíjas? Focista? Vasutas?

És a gyerekek szülei? Ők még nem nyugdíjasok. És ha megvan április 7-én a 2,5 millió, másnap ki lehet nyitni? De a védettség nincs még meg másnapra. Szerintem sem átgondolt ez az egész, inkább mindig rátesznek 1 hetet, hogy ne hőzöngjön a nép.

Egyébként meg nyissák ki az óvodákat, meg az általános iskola 1-2 osztályát, a többiek tudnak online tanulni, ha jó a tanár, a szülő is mehet simán dolgozni. Nem értem az ekörül kialakult hisztit. Ismerőseim 7.-8. osztályos gyerekekkel is ki vannak akadva, hogy otthon kell lenni a szülőnek. Már miért kéne? Ne mondd már, hogy egy 13-14 éves gyerek nem tud otthon tanári instrukcióval tanulni, mert akkor ott valami nagyon el lett rontva...

2021. márc. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
3%

#12 "Ne mondd már, hogy egy 13-14 éves gyerek nem tud otthon tanári instrukcióval tanulni, mert akkor ott valami nagyon el lett rontva..."

Te nem voltál 13-14 éves? Neked nem voltak osztálytársaid?

Az online oktatás egy kényszer megoldás. felnőtt oktatásban működőképes, a jobb gimnáziumokban nagyjából lehet vele haladni, de a többi iskolában nem, ott csak arra jó, hogy ne vesszen el ez az éve a gyerekeknek.

A gyerekek szerencsére nagyobb részét rá lehet venni arra hogy legalább ott legyenek az órán, de már az is nehéz dolog, hogy egész nap folyamatosan lélekben is jelen legyenek. A gond pedig azokkal van akik nem is akarnak tanulni. Mit teszel azzal a 13 évessel aki minden óra elején bejelentkezik majd eltűnik? Ha beírom neki az egyest az órai munkájára - azzal én vagyok a rossz tanár. Ha nem írom be neki - azzal megint rossz tanár vagyok, hiszen nem tudtam rávenni hogy ott legyen az órán.

Te meg 3. osztálytól hagynád a gyerekeket egyedül tanulni?

Nekem nagy szerencsém van a saját gyerekeimmel, de tanárként látom jól, hogy ez kivételes dolog és a nagyon felelősségteljes szülők mellett is döbbenetesen tudnak viselkedni a gyerekek.

Soha egy percig nem az volt a gond hogy a gyerek ne TUDNA tanulni otthon. A gond az, hogy nem akar és nem is teszi meg.

2021. márc. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Vannak olyan nagy pedagógusok, akik nem veszik fel az oltást (nyilván szakértő tudósok, akik részt vettek a fejlesztésében és nem ilyen 1-1 ember által leírt dolgokra alapoznak) és akkor így úgy vannak vele, h ők akkor se veszik fel az oltást, maradjon örökre zárva az iskola (az a 3,3 millió ember meg aki eddig felvette, majd biztos meghal szerintük? de mind1, mert ők okosak és túlélik, mert ez a nagy titok, h nem kell felvenni az oltást?)
2021. márc. 26. 12:59
 15/15 anonim ***** válasza:
31%

A tanárok kb. 70 %-a kérte az oltást, kb. 24 %-a meg már átesett rajta. Habár aki átesett rajta, az is beoltathatja magát, a biztonság kedvéért, akkor sem túl magas az a szám, aki nem akarja beoltatni magát. Szóval én nem gondolnám, hogy erről van szó, inkább arról, hogy 3 hét mire kialakul a védettség, de leginkább a 2. oltástól számítva. 2 oltás közt egy hónap telik el, szóval az összese 10 hét, nyári szünetre lesznek védettek.

13-as: igen, voltam 13 éves, és a gyerekem is ennyi idős. És elég gagyi osztályba jár, de azért a gyerekek ott ülnek a képernyő előtt. Hogy aztán otthon mit tanul, az más kérdés. De aki bemegy órára, az biztosan tanul otthon? Aki akar, az így is tud tanulni. Leginkább azt látom, hogy a tanárok nem veszik komolyan, mondván, hogy az online tanulás úgysem hatékony. Tudod, hogy Finnországban alapban így tanulnak a gyerekek? Mivel sok egymástól elszeparált helyen laknak, be sem tudnának járni a gyerekek iskolába. És az összes nemzetközi felmérésen az élen járnak!

És igen, a fiam tavaly volt 3. osztályos, most 4.-es, és semmi dolgom vele, csinálja, amit kell. Igaz, hogy az ő tanárai nagyon profin oldják meg a dolgot, sajnos nem mind ilyen.

Én személy szerint azt mondom, hogy amíg ilyen számok vannak, és be nem oltották a lakosság nagy részét ne nyissanak ki az iskolák! A gyerek simán hazahozza, akár mi is elkaphatjuk. Több velem egykorú, és egyébként alapbetegségtől mentes ismerősöm megjárta vele a kórházat, köszi, kihagynám. Sok munkahelyet nem lehet bezárni, de az iskolát pont lehet, abba kéne már hagyni a rinyálást, és a tanároknak végre neki kéne állni tanítani! A gyerekek meg vegyék tudomásul, hogy ez a dolguk, és a szülők is menjenek a dolgukra, és hagyják a gyerekeket önállósodni.

2021. márc. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!