Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszes kollégák: mit szóltok...

Fideszes kollégák: mit szóltok hozzá, hogy világviszonylatban elsők vagyunk a lakosságarányos Covid-elhalálozásban?

Figyelt kérdés
Vajon mi ennek az oka? A nem megfelelő oltási stratégia, az emberek felelőtlensége, a kormány alkalmatlansága, az egészségügy működésképtelenségee az elmúlt 30 évben, vagy minden rendben van és egyedül a szemét brit mutánst lehet okolni?

2021. márc. 26. 12:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%
Az emberek felelőtlensége és az elmúlt 30 év kórházlerohasztása.
2021. márc. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Bár én nem vagyok Fideszes, de jobboldali konzervatívnak vallom magam.

Tragikus ez az egész.

Szerintem az oltási stratégia rendben van, 1,8 millió ember be van oltva, fél millióan már a másodikkal is, ott nincs baj.

Szerintem a nagy baj ott van, hogy az egészségügy nincs rendesen kiszolgálva. Nincs benne elég pénz, nincs benne elég szakember, nincs benne elég eszköz. Sok-sok egészségügyi dolgozó hagyta ott az állását az elmúlt időszakban (a kormány hibájából), pedig milyen jól jönne most az ő munkájuk is.

A másik nagy baj pedig az emberek felelőtlensége. Hányan meg hányan bemennek úgy a szupermarketbe, hogy tüneteik vannak, de nem maradnak otthon. Én meg ha neadjisten megfogom utána a kosarat, simán hazahozom a cukorbeteg édesapámra. Hányan meg hányan járnak úgy maszkban, hogy az orrukon nincs rajta a maszk, és lehet, hogy éppen ő egy tünetmentes fertőző.

2021. márc. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%
Brit mutáns,emberek unják az egészet ezért felelőtlenebbek lettek,rossz a lakosság általános egészségi állapota.
2021. márc. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Bár nem vagyok fideszes, de ez kb 3 fő dologból áll:

1. Az emberek egészségi állapota.

Már a vírus előtt is az egyik legegészségtelenebb ország voltunk, hála az életmódunknak, azóta meg kb az összes sportolási és immunerősítési lehetőséget elvették, az emberek el vannak zárkózva steril környezetbe otthon, így fogékonyabbak lesznek minden fertőzésre.

2. Az egészségügy állapota.

Ezt nem kell részletezni szerintem, az utóbbi évtizedekben nem igazán volt javulás, sőt...

3. A halálozási adatok számítása.

Gulyás is beismerte azt hiszem a tegnapi sajtótájékoztatón, de már november óta tudjuk Cilitől, hogy itthon covid halottnak számít mindenki, akinek valaha volt pozitív tesztje. Mivel egyre több a fertőzött, emiatt egyre több az egyszer covid pozitívnak minősített halott, ugyanis az emberek még mindig meghalnak más okokból is.

2021. márc. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
Nekünk mindenben elsőknek kell lennünk. Amúgy is, innen szép a győzelem a végén.
2021. márc. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
13%
gyurcsány
2021. márc. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Valami nincs egészen rendben az egészségügyünkkel.

Vegyük sorra:

Folyamatosan emelkedik az új fertőzöttek száma, ez nagyjából az emberek "trehányságának" köszönhető. Ennek megfelelő arányban emelkedik a lélegeztető gépen lévők száma, ami nagyjából logikus.


Ami nem:

A lélegeztő gépekre kerültek nagyjából 80 %-a meghal. Ez az arány kirívó. (Több ország statisztikáját hasonlítottam össze.)

Talán az idősebb korosztály egészségügyi állapotával magyarázható.

2021. márc. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ez kicsit általánosan fog hangozni, bár lehet valóságalapja. Hasonlíts csak össze egy magyar és egy osztrák/német nyugdíjast. A magyar nyugdíjas 70 fölött jajgat, minden baja van, az egész napját bent tölti a rendelőben, vagy a piacon. Egy átlag német/osztrák ránézés alapján is sportol, foglalkozik az egészségével stb. Ehhez hozzájárul a baromi egészségtelen táplálkozásunk is. Másnak is volt hasonló tapasztalata?
2021. márc. 26. 14:41
 9/13 anonim ***** válasza:
62%
Én nem vagyok fideszes, de leszarom. Statisztikai, politikai hiszti az egész.
2021. márc. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként azért (is) ennyire rosszak az adatok, mert Magyarországon ha valaki -tegyük fel- tavaly márciusban pozitív tesztet produkált, megbetegedett, de nyárra meggyógyult, viszont ősszel elütötte a busz, akkor őt is a covidban elhunyt betegekhez számolják.
2021. márc. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!