Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszik azt az ellenzéki...

Miért hiszik azt az ellenzéki összefogás-pártiak, hogy Puzsér Róbert vagy az MKKP szavazói, ha ők nem indulnának, helyettük az összefogásra szavaznának?

Figyelt kérdés

Folyamatosan fröcsögve gyűlölködnek Puzsér ellen még most is, ezen az oldalon is, mert el mert indulni HARMADIK alternatívaként a főpolgármesteri címért, Tarlós és Karácsony ellen. Az MKKP-vel most hasonlóan bánnak az országgyűlési választások kapcsán. Azzal vádolják őket, hogy Fidesz-ügynökök, lefizették őket, hogy megosszák az "ellenzéki" szavazatokat.


Pedig Puzsér már 17 éve viszi a médiában az "egyik oldalra sem állok", szélsőközép szerepet, teljesen egyértelmű, hogy őszintén, magától indult, hátsószándék nélkül, a Kutyapártot is az egész elit kifigurázására alapították.


És egyáltalán létezik ilyen, hogy "ellenzéki" szavazó? Mindenki, aki nem a Fideszre szavaz, az mindenképpen leszavaz akárki másra?

Puzsér esetében például a követőinek jelentős része volt jobbikos, LMP-s, momentumos, akik eleve azért hagyták el a pártot, mert azok összefogtak Gyurcsányékkal. Puzsér és a követői ráadásul számos ideológiai kérdésben közelebb állnak a Fideszhez, mint az összefogáshoz. (pl. iszlám bevándorlás)


Akkor honnan veszik, hogy a Puzsér vagy MKKP szavazók átszavaznának az ellenzékre harmadik lehetőség nélkül? Biztos van pár, aki igen, de legalább annyira a kormányra is. Viszont Úgy 95%-uk el sem menne szavazni.

Köztünk, akik a Sétáló Budapest kampányt segítettük például: nem is találkoztam olyannal, aki hajlandó lett volna Karácsonyra szavazni Puzsér helyett.


Mind rühelltük Karácsonyt, Gyurcsányt, legalább annyira, mint Németh Szilárdot. Számunkra nincs erkölcsi különbség a két nagy oldal között. Nem látunk morális különbséget. És ezt tényleg gondoljuk, nem fizet nekünk senki, hogy ezt mondjuk.



2021. márc. 30. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Én a Puzsér/MKKP táborba tartozom, és ha ezek nem indulnának a választáson, akkor f***t rajzolnék a szavazólapra. Olyan listára, amiben benne van Gyurcsány és/vagy az MSZP, soha nem fogok szavazni.
2021. márc. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Puzsér Róbert szavazói? Az mennyi 10ezer ember? Elhanyagolható...
2021. márc. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%

"Számunkra nincs erkölcsi különbség a két nagy oldal között. Nem látunk morális különbséget. "


Ha nem látod azt, hogy a jogállam milyen leépítése megy most, ami Fletóék alatt nem volt, az sajnálatos.


Nem Fletóékat kell szeretni, hanem azt kell megérteni, hogy most, az urambátyám rendszerben, ahol minden pozícióban fideszesek ülnek, és a jogot, a feljelentéseket, stb. úgy értelmezik, ahogy éppen a politikai érdekük kívánja, a kisember kiszolgáltatottsága nő a hatalommal szemben. Ha egy fideszes havernek kell valamid, akkor elveszi, és hiába mész a hatóságokhoz, mert a hatóságban is a haverok ülnek.


Ez egy érv, amiért az összefogásra érdemes szavazni, mert ők nem bontották úgy le a fékek és ellensúlyok rendszerét, ahogy a fidesz teszi, és ami a kisembert védi a hatalommal szemben.

2021. márc. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
A főpolgármesterin én is Puzsérra szavaztam. Ha visszalépett volna, akkor Tarlósra. Amit eddig Karácsony városvezetés címen művel, nyilván nem bántam volna meg.
2021. márc. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Várom a vállalható jelölteket és a támogatható programot az összefogástól. Ha programot nem is de legalább két normális választási szlogent.

Ha pedig azzal a zsarolással jönnek, hogy szavazzak az összefogás jelöltjére tök mindegy ki az mert különben marad orbán, akkor ha rajtam múlik akkor marad orbán. Ha nem szedik össze magukat az mkkp-re szavazok.

2021. márc. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#3

Csak az a gond, hogy ez nem igaz, kicsit sem. A 90-es években az önkormányzati választásokat a baloldal tette egyfordulóssá, szintén politikai céllal, csak erre már sokan nem emlékeznek. Gyurcsány 2006-os akcióiról sok mindent el lehet mondani, lehet tőlem védeni annak, aki ezt akarja, de gondolom abban azért egyetértünk, hogy finoman szólva sem volt jogállami.


A lényeg: A Fidesz azért teszi, amit tesz, mert megteheti. De miért teheti meg? Mert 2010-ben 2/3-al nyertek, a régi választási rendszerben. Mi alapján gondoljátok, hogy Gyurcsány ne tette volna ugyanezt ha ekkora hatalomhoz jut? Utalt bármi erre? Volt olyan, hogy ne élt volna vissza azzal a hatalommal, amije volt?


Ha az összefogás 2022-ben nyert, szerintem világos, hogy mi lesz: hatalmas öröm 2 hétig, az első hónapokban pár látszat-intézkedés, kommunikációs gesztus, "átcsoportosítások", majd szépen beleülnek a NER-be és ők lopnak. Csak annyit változtatnak rajta, hogy ne lehessen rájuk sütni, hogy ugyanazt teszik. Csak a kommunikáció fog számítani. Ki hiszi el, hogy 2022-ben bármelyik fideszest tényleg le fognak csukni? Ki ennyire naiv?

És az a félelmetes, hogy ez senkit sem érdekel majd.

A szavazóik 99% százaléka nem a más politika vagy a program miatt szavaz rájuk. Hanem azért, mert a politikát egy Való Világ évadnak tekintik és a gonoszorbánviktort meg kell büntetni. Csak a médiában megjelenő személyiség számít, a valós politika nem érdekes...

2021. márc. 30. 20:09
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

6: a fidesznél már látjuk, hogy darálja a jogállamot, az átlagemberek jogait. Akit ez zavar (a fideszes szavazókat is kellene, hogy zavarja, ha megértik, hogy ők is kerülhetnek állampolgárként a bot rossz oldalára), az úgy tehet ellene, hogy Orbánékat leváltjuk.


A jogállam mindennek az alapja. Ez védi a kisembert a hatalom túlkapásaival szemben. Minden átlagembernek, aki nem akar kiszolgáltatott lenni, fel kell lépnie azok ellen, akik aktívan rombolják ezeket a jogokat.


Rengeteg hibája van az összefogásnak, de jelenleg ők az egyetlen esély, hogy a fideszt megállítsuk ebben a jogdarálásban.

2021. márc. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

És tessék mondani miért nem törekednek rá hogy kijavítsák a hibákat. Ezekkel a hibákkal az összefogás nem egy vállalható alternatíva.

Túl nagy a kockázat, hogy a koaliciós kormányzásuk káoszt fog okozni.

2021. márc. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"És egyáltalán létezik ilyen, hogy "ellenzéki" szavazó?"

Szerintem nem egy homogén tömeg az "ellenzéki szavazó". Illetve mondhatunk mindenkit ellenzékinek, aki nem kormánypárti. Ebben (kis túlzással) benne van a momentumos, freeszfe-s, szivárványos fiatal meg a kopasz, acélbetétes hungarista is.

Szerintem ez csak egy választási szlogen, hogy valójában mindenki "Fidesz-ügynök", aki nem akar beállni egy zászló alá mondjuk Gyurcsánnyal. Sokan nem szavaznak egy ilyen koalícióra vagy ha szavaz is, akkor kényszerűségből, mert látja, hogy nagyon rövid életű dolog ez. Meg szintén sokan vannak, akik értelmes választási programot várnának el és a folyamatos orbánozás már nagyon unalmas. Én is többet várok ettől, ez nem program.

2021. márc. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem azt. És nem ezért bírálom az MKKP-s szavazókat. Szimpatikusnak tartom a Kutyákat. DE! Észre kéne venni az embereknek, hogy Orbán átírta a választási rendszert a rendkívüli felhatalmazást kihasználva. Direkt úgy van megírva a választási szabály, hogy minél széttagoltabb az ellenzék, annál nagyobb esélye van Orbánnak nyerni. Aki az MKKP-re szavaz, nem a kormányváltásra szavaz. Persze joguk van ehhez, de nem értem őket. Nem tűnt fel nekik, hogy a Fidesz 2/3-os teljhatalommal uralja a Parlamentet? SEMMILYEN ellenzéki javaslatot nem vesznek figyelembe, kikapcsolják a képviselők mikrofonját felszólaláskor, milliókra büntetik a kormányt "megsértő" képviselőket, és SOHA nem mennek be az ellenzék által összehívott gyűlésekre. Ellenben a teljhatalmukkal BÁRMIT azonnal áttolnak egyeztetés nélkül, akár az éjszaka kellős közepén is. Mit kezdene az MKKP, ha bekerülne a parlamentbe? Havonta egyszer tehetne fel kérdéseket, amire nem válaszolnak... Ezért megéri szavazni, tényleg.
2021. máj. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!