Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan vannak még úgy, mint az...

Sokan vannak még úgy, mint az elhunyt kistarcsai DK-s, hogy nem veszik fel a kínai vakcinát, mert nem biznak benne?

Figyelt kérdés
[link]

2021. ápr. 1. 15:13
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

#10-es!

"legfeljebb pár héttel többet kell rá várni"

Több hónapot kell várni, egyébként ilyen reprodukciós ráta mellett, mint a brit minden nap számít! Én is jobban örülnék, ha lenne időben elég EMA által jóváhagyott vakcina, de ha nincs akkor másfajta oltóanyag is jó lesz. Sok sok millió ember kapott Sinopharmot és ha komoly baj lenne vele, akkor annak híre, ment volna. Szerbia is használja többek között a Sinopharmot, eddig mégsem tudok negatív hírekkel az oltóanyaggal kapcsolatban.


"De nekem ne mondja senki, hogy 100% biztonságos és hatásos egy olyan vakcina, amit normálisan nem vizsgált be egyetlen európai ország sem."

Pedig majdnem mindegyik szaktekintély ezt mondja Magyarországon is.


"Aki akarja, adassa be magának, lelke rajta."

Ha ez tökfej DK-s beadatta volna magának, úgy min ahogy egyébként a felesége tette, akkor még jó eséllyel most is élne...


"És nem, azt nem fogadom el bevizsgálásnak, hogy Szijjártó parancsára és egy légből kapott törvénymódosításnak köszönhetően az OGYÉI zöld utat adott a kínai vakcinának"


Nem hiszem, hogy Szijjártónak érdeke lenne,hogy veszélyes oltóanyagot sózzon rá a népre, ami ha kiderül akkor bukik a kormány....

Melyik törvénymódosításra gondolsz?

2021. ápr. 2. 21:49
 12/28 anonim ***** válasza:
50%
Olvass utána milyen kalandos története van a kínai vakcina magyarországi engedélyezésének. Meg fogod találni melyikről beszélek. A "szaktekintélyek" meg úgy mondanak véleményt, hogy semmivel nincs róla több információjuk mint a háziorvosoknak, akik megkapták a felhasználási útmutatást. Vannak hirtelen nagy ismertségre szert tett "celeb orvosok" akik jó pénzért azt mondanak a jónépnek amit a szájukba adnak. A kormánynak az az érdeke, hogy a berendelt kínai vakcinát mindenképpen kiszórják, különben óriási blama lenne, hogy sok milliárdért berendelték aztán rájuk rohad mert a kutyának se kell. Ezért sürgeti a kormány a nyitást a tragikus járványadatok ellenére és ezért lengették be, hogy az oltottak majd extra kiváltságokat kapnak a többiekkel szemben. Gyakorlatilag zsarolják az embereket, hogy akármilyen vakcinát adassanak be maguknak, hogy aztán döngethessék majd nagy hanggal a mellüket, hogy a magyar oltási program milyen sikeres. Szín tiszta politikai haszonszerzésről szól ez az egész. Erre utal az is, hogy nagy erőkkel megkezdték az "oltásellenes baloldal" című újabb hazug kampányukat. Én nem fogok senkit lebeszélni semmelyik vakcináról, de élni fogok a jogommal és csak azt fogom elfogadni amiben megbízok. Abban egyetértek, hogy minden nap számít de keleti vakcinák ide vagy oda, immár több mint három hónapja oltunk és még mindig ott tartunk, hogy a 65 éven felülieket oltják, én meg krónikus betegség nélküli fiatalként a kanyarban sem vagyok még a sorban. Akár 4, akár 4,5 hónap múlva kapom meg az oltást, nem fog azon a tényen változtatni hogy lakosságarányosan Mo. vezeti a covid-halottak nem túl hízelgő ranglistáját. Ha Orbánnak lenne annyi gerince, kiállna a nép elé és beismerné, hogy ezt az egész járványkezelést bizony elqrták. Nem kicsit.
2021. ápr. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

"A "szaktekintélyek" meg úgy mondanak véleményt, hogy semmivel nincs róla több információjuk mint a háziorvosoknak, akik megkapták a felhasználási útmutatást. Vannak hirtelen nagy ismertségre szert tett "celeb orvosok" akik jó pénzért azt mondanak a jónépnek amit a szájukba adnak. "


Nem gondolom, hogy az immmunológusok, víruskutatók és orvosok kockára tennék a hitelességüket és hülyét csinálnának magukból ország, világ előtt, azzal, hogy egy nem biztonságos oltóanyagot dicsérnek. Az általam ismertek közül Duda Endre az egyetlen, aki valamennyire szkeptikusabb volt a Sinopharmmal szemben, mert ez elölt vakcina és szerinte vizsgálni kell, hogy long-Covid-ot okoz-e.


A kormánynak is az az érdeke, hogy az oltóanyag biztonságos és hatásos legyen, mert ha nem így lesz az jogos közfelháborodáshoz vezet.


"Erre utal az is, hogy nagy erőkkel megkezdték az "oltásellenes baloldal" című újabb hazug kampányukat."

Egy kevés igazság azért van ebben, mert a DK Komáromi doktor vezetésével, egyfolytában le akarta a beszélni az embereket két keleti vakcináról.


" Abban egyetértek, hogy minden nap számít de keleti vakcinák ide vagy oda, immár több mint három hónapja oltunk és még mindig ott tartunk, hogy a 65 éven felülieket oltják, én meg krónikus betegség nélküli fiatalként a kanyarban sem vagyok még a sorban."


Több százezren kapták már meg a Sinopharmot ez jelentősen gyorsítja az egész oltási folyamatot, így értelemszerűen te is jóval hamarabb sorra kerülsz majd.


"Ha Orbánnak lenne annyi gerince, kiállna a nép elé és beismerné, hogy ezt az egész járványkezelést bizony elqrták."


Biztosan sok mindent nem csináltak jól, (Kevés szűrés az első hullámban, nem kezdtek el valamiféle plusz egészségügyisek képzését az első hullám végén, a tömeges oltásokkal is akadtak gondok.) de én nem gondolom, hogy az ellenzék jobban csinálta volna.

2021. ápr. 3. 08:36
 14/28 anonim ***** válasza:
69%

Ne legyél már ennyire naiv. Szerinted ők nem pénzből élnek? Szlávik doktor például mennyit kaphat azért hogy majd' minden vasárnap ott van az atv heti naplójában? Kötve hiszem, hogy ingyen járkál minden médiába. Jó pénzért én is végigjárnám az összes tévécsatornát agyondicsérni a kínai vakcinát.


"Egy kevés igazság azért van ebben," = akkora csúsztatás, hogy még a vak is látja. Ha én az X fajta vakcinát nem akarom magamnak bármi oknál fogva beadatni, akkor hirtelen oltásellenes vagyok annak ellenére, hogy regisztráltam? Akkora csúsztatás ezt így kimondani, hogy csoda, hogy nem szakad rájuk a plafon. AZ EU több száz millió vakcinát rendelt az EU állampolgárainak. Mint adófizető uniós állampolgár, szerintem jogom van ugyanolyan minőségű vakcinához jutnom, mint egy olasz, fracia vagy osztrák állampolgárnak, akkor is ha ez a kínaiaknak bevágódni próbáló hatalomnak nem tetszik.


"Több százezren kapták már meg a Sinopharmot ez jelentősen gyorsítja az egész oltási folyamatot, így értelemszerűen te is jóval hamarabb sorra kerülsz majd." Örülök neki, de nem tudom nem észrevenni a nyilvánvaló tényt, hogy több mint 3 hónap alatt sem sikerült eljutnunk oda, hogy legalább a nyugdíjaskorúak oltottak legyenek. Aki ezt sikerként akarja eladni és nyitásról beszél a harmadik hullám tetőpontján az valószínűleg nem abban a valóságban él mint én.


"de én nem gondolom, hogy az ellenzék jobban csinálta volna" Az a baj, hogy az első hullám után a kormány annyira vakon vezette az országot, hogy erre szokták azt mondani, hogy vak vezet világtalant. De ebbe jó eséllyel bele fog bukni a kormány és majd jövőre meglátjuk az ellenzék mit tud.

2021. ápr. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

"Ne legyél már ennyire naiv. Szerinted ők nem pénzből élnek? Szlávik doktor például mennyit kaphat azért hogy majd' minden vasárnap ott van az atv heti naplójában?"


Nem tudom, mennyi pénzt kap egy szereplésért az atv-nél, akkor is szerepelt bőven, mikor még sehol nem volt a kínai vakcina. De linkelj be kérlek valami komolyan vehető forrást, arról, hogy nem biztonságos a Sinopharm. A WHO ezeket mondja:

„bebizonyította a biztonságosságát és a Covid-19-cel szembeni jó hatásosságát tüneteket mutató betegek esetében”.


„További adatokra van azonban szükség az idős és más betegségektől szenvedő emberekkel kapcsolatban” – mutatott rá ugyanakkor a SAGE.


Tehát pont az ilyen fiatal egészséges valakiknek, mint amilyen te is vagy, semmi bajuk nem lesz a Sinopharmtól. Sokan kapták már meg a környezetemben a második adagot is, többnyire idősek és jól vannak.


[link]


A Magyar Orvosi Kamara is azt mondja, hogy a felvett oltás a jó oltás.


"akkora csúsztatás, hogy még a vak is látja. Ha én az X fajta vakcinát nem akarom magamnak bármi oknál fogva beadatni, akkor hirtelen oltásellenes vagyok annak ellenére, hogy regisztráltam? Akkora csúsztatás ezt így kimondani, hogy csoda, hogy nem szakad rájuk a plafon."


Igen csúsztatás, minden párt elsősorban a saját politikai haszonszerzésében érdekelt ez a szomorú. De ha megfigyelted először A Sputnikkal szemben is volt ez az elbizonytalanítás, aztán most már az osztrák kormány is rendelne belőle.


"szerintem jogom van ugyanolyan minőségű vakcinához jutnom, mint egy olasz, fracia vagy osztrák állampolgárnak, akkor is ha ez a kínaiaknak bevágódni próbáló hatalomnak nem tetszik."

Senki nem vitatja ezt a jogodat, a kormány sem én sem csupán indokolatlannak tartom a berzenkedésedet a Sinopharmtól, attól, hogy ez egy inaktivált vakcina még megvéd a COVID-tól, sőt pont amiatt hogy a teljes virús a szervezetedben van, még komplexebb immunválaszt is adhat.

Aki oltva van, az a vírust sem terjeszti úgy, int aki nem vette fel az oltást.


"Örülök neki, de nem tudom nem észrevenni a nyilvánvaló tényt, hogy több mint 3 hónap alatt sem sikerült eljutnunk oda, hogy legalább a nyugdíjaskorúak oltottak legyenek. Aki ezt sikerként akarja eladni és nyitásról beszél a harmadik hullám tetőpontján az valószínűleg nem abban a valóságban él mint én."


Persze, hogy nem oltottak be minden időst, mivel kb eddig csak 3,8 millió ember regisztrált az összlakosságból.

Az pedig, hogy sok embert oltottak be az függetlenül attól, hogy szereted-e a kormányt vagy sem, fontos eredmény, ami hozzájárul ahhoz, hogy minné előbb tehermentesüljön az egészségügy.


"Az a baj, hogy az első hullám után a kormány annyira vakon vezette az országot,"

Ez így elég semmitmondó, mire gondoltál pontosan?

2021. ápr. 4. 07:58
 16/28 anonim ***** válasza:
57%

[link]

Itt a lényeg leírva. Összefoglalva: van egy magasan a legmagasabb áron berendelt kínai vakcina, amiről nagyon kevés információ van. Ezt az autoriter kínai rezsim is elismeri, hogy ők sem végezték el a klinikai tesztek minden fázisát. Erről az égvilágon semmilyen adatunk nincs. Aztán a hiányos dokumentációjú vakcinát úgy kezdjük el beadni, hogy egy új rendelet kimondja, hogy az OGYÉI-nek nem kell bevizsgálnia, elfogadjuk ha a kínai rezsim szépeket mond róla és Szerbiában már használják. És sem az EMA, sem egyéb eu-s tagállami gyógyszerügynökség nem vizsgálta és nem minősítette tömeges oltásra alkalmasnak. Nekem ez nagyon kevés, hogy meggyőzzenek. Egyszerűen nincs komoly indok amellett, hogy miért kéne a kínait elfogadom bármelyik más vakcina helyett. A propagandát nem tartom komoly indoknak. Ha ugyanúgy végigment volna az engedélyezési eljáráson, mint a többi vakcina, nem lennének fenntartásaim. Látni kell, hogy a kínai állampártnak fontosabb, hogy minél gyorsabban, minél nagyobb pénzt lehessen kaszálni az eladásokból.

2021. ápr. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

"van egy magasan a legmagasabb áron berendelt kínai vakcina"

Ez igaz, de ilyen veszélyhelyzetben a magasabb árat is indokolt kifizetni, mert bőven meg fog térülni. (Állítólag egy köztes cég által itt is volt pénzlenyyúlás.)



Az előző hozzászólásomban már leírtam, hogy a WHO szerint biztonságos és hatásos a Sinopharm. Persze lehet megint azzal jönni, amivel Trump is támadta a WHO-t, hogy a kínaiak őket is megvették.


Voltak kint magyar szakemberek ellenőrizni a gyártást.


Itt van a magyar nyelvű tájékoztatója a Sinopharmnak és szerepelnek benne a fázis 3 vizsgálat eredményei is.


[link]



"egy új rendelet kimondja, hogy az OGYÉI-nek nem kell bevizsgálnia, elfogadjuk ha a kínai rezsim szépeket mond róla "


Én úgy tudom, hogy ez a rendelet csak később jött, azért hogy az OGYÉI engedélyezze a CANSINO vakcinát és a Covishieldet. (Vagy te másik rendeletről tudsz?)


A rendelet lényege pedig az:


"Mint írják, a vonatkozó kormányrendelet értelmében Magyarországnak lehetősége van olyan készítmények alkalmazására, amelyeket olyan államban engedélyeztek, ahol a gyógyszergyártás és a klinikai vizsgálatok a magyarországi szabályozással egyenértékűnek tekinthetőek (Kanada, Ausztrália, Egyesült Államok, Izrael, Japán, Svájc, Új-Zéland).

"

[link]

2021. ápr. 4. 11:51
 18/28 anonim ***** válasza:
86%

Heti Napló 2021. 04. 11-i adása


Sváby András: A mai nap legfontosabb híre, hogy a kínai járványügyi hivatal vezetője azt mondta, hogy megkérdőjelezhető a kínai oltóanyag hatékonysága. Elképzelhető, hogy rá kell majd oltani. Önnek mi erről az egészről a véleménye?

Dr. Rékassy Balázs egészség-szakpolitikai szakértő: Tudjuk, hogy Magyarországon öt fajta vakcina elérhető. Ebből négy modern, harmadik generációs vakcina és egyedül a kínai klasszikus, hagyományos vakcina. Az, hogy ennek a hagyományos kínai vakcinának a mai napig nem publikusak a harmadik fázisú klinikai vizsgálati eredményei - nem tudjuk igazából az igazi adatokat- ez egy poliktikai döntés volt, hogy ezt a vakcinát bevállaltuk. Én azt gondolom, hogy ez a politikai döntés ezt a rizikót magával hordozta. Konkrétan az lenne a javaslatom, azoknak az embereknek akik kínai vakcinával lettek beoltva, hogy - és ez egy kérdés, hogy az állam bevállalja-e ezt a plusz költséget vagy ezt mindenkinek saját magának kell majd állnia - a második oltás után 2 héttel érdemes egy labor-antitest vizsgálatot csináltatni. Az meg tudja mondani, hogy az illető mennyire védett. Kimutatja, hogy kialakult-e kellő védettség. Ha nem alakult ki, akkor valószínűleg egy harmadik oltást rá kell oltani. Ha kialakult a védettségem, akkor is ajánlom ezt a vizsgálatot megismételni 3 hónap múlva, 6 hónap múlva, hogy lássam az antitest-védettségem milyen mértékben csökkent.


Hát ezek után én nem tudom ki fogja magának beadatni a kínait, de én biztosan nem. Nem elég, hogy szakemberek szerint is hiányosak róla az adatok, nincs eu-s engedélye, még a hatékonysága is erősen megkérdőjelezhető. Én saját költségemre biztosan nem fogok laborvizsgálatokra járni, hogy megnézzem, valóban ért-e valamit az oltás. Maradok annál, ami az EMA által bizonyítottan hatékony és ez megfelelő dokumentációval alá van támasztva. Amikor az ember egészsége a tét, ott biztosra kell menni. És 100%-ban jogom van eldönteni, hogy mit adatok be a testembe és mit nem. Főleg, ha még a lesajnált Szerbiában is (ahol ugye nincs is eu-s beszerzés) választhatnak az emberek, hogy fogadnak el.

2021. ápr. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
56%
Amúgy komolyan kérdezem, fizetnek azoknak, akik kisregényben állnak neki dicshimnuszokat énekelni a kormányról, az orosz /kínai vakcinarol, meg úgy általában a magyar járványkezelesrol? Legalább magunkat ne csapjuk be, kérem!
2021. ápr. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

#18-as!

"Ebből négy modern, harmadik generációs vakcina és egyedül a kínai klasszikus, hagyományos vakcina"


Tudomásom szerint az Astrazeneca és a Sputnik-V vektorvakcinák, azaz másodgenerációsak. Vagy én tudom rosszul vagy a doktor úr volt pontatlan, bár nem ez a lényeg.



"Konkrétan az lenne a javaslatom, azoknak az embereknek akik kínai vakcinával lettek beoltva, hogy - és ez egy kérdés, hogy az állam bevállalja-e ezt a plusz költséget vagy ezt mindenkinek saját magának kell majd állnia - a második oltás után 2 héttel érdemes egy labor-antitest vizsgálatot csináltatni. Az meg tudja mondani, hogy az illető mennyire védett. Kimutatja, hogy kialakult-e kellő védettség. Ha nem alakult ki, akkor valószínűleg egy harmadik oltást rá kell oltani. Ha kialakult a védettségem, akkor is ajánlom ezt a vizsgálatot megismételni 3 hónap múlva, 6 hónap múlva, hogy lássam az antitest-védettségem milyen mértékben csökkent."


Az alapvető állítás az volt, hogy a kínai vakcina megvéd a súlyos megbetegedéstől és a haláltól, nem tudom 2 oltás mire elég, talán a sejtes immunválasz már itt is kialakul.



"Hát ezek után én nem tudom ki fogja magának beadatni a kínait, de én biztosan nem. Nem elég, hogy szakemberek szerint is hiányosak róla az adatok, nincs eu-s engedélye, még a hatékonysága is erősen megkérdőjelezhető. Én saját költségemre biztosan nem fogok laborvizsgálatokra járni, hogy megnézzem, valóban ért-e valamit az oltás. Maradok annál, ami az EMA által bizonyítottan hatékony és ez megfelelő dokumentációval alá van támasztva. Amikor az ember egészsége a tét, ott biztosra kell menni. És 100%-ban jogom van eldönteni, hogy mit adatok be a testembe és mit nem. Főleg, ha még a lesajnált Szerbiában is (ahol ugye nincs is eu-s beszerzés) választhatnak az emberek, hogy fogadnak el."


Én úgy vagyok vele, hogy a Sinopharm is jobb, mint semmi, és egy ilyen járványhelyzetben, mint a második meg a harmadik hullám nem szabad válogatni, különösen, ha valakinek krónikus betegsége van.


"Amikor az ember egészsége a tét, ott biztosra kell menni"


A kételyek a Sinopharm hatékonyságával kapcsolatban merültek fel, az hogy ne lenne biztonságos, nem állítja senki tudtommal, tehát nem sodorja veszélybe az egészségedet, legfeljebbb nem segíti kellő mértékben az immunitás kialakulását.


"És 100%-ban jogom van eldönteni, hogy mit adatok be a testembe és mit nem."


Így van, egyetértek! Van már időpontod? Melyiket kapod. ELvileg én holnap kapom az Astrát, mert az van a háziorvosnak, meg gondolom attól is sokan berzenkednek.


Ja meg annak, aki írta a "fideszbirka" dolgot, biztosan hibáztak ők is eleget a járványkezelésben. Én csupán annyit akartam mondani, hogy még a visszáságokkal együtt is helyesnek tartom, hogy rendeltek Sinopharmot meg Sputnikot. Remélhetőleg most felgyorsul az oltás már tényleg.


#19-es!


"Amúgy komolyan kérdezem, fizetnek azoknak, akik kisregényben állnak neki dicshimnuszokat énekelni a kormányról, az orosz /kínai vakcinarol, meg úgy általában a magyar járványkezelesrol"


Nevezd meg kérlek konkrétan azokat a személyeket, akik ezt teszik.

jakab Ferenc, Kemenesi Gábor, Boldogkői Zsolt és Rusvai Miklós kritizáltak is gyakran, dicshímnuszokat pedig emlékeim szerint nem zegettek.

2021. ápr. 12. 20:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!