Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ehhez mit szóltok? Nem kéne...

Ehhez mit szóltok? Nem kéne lépni a kormánynak?

Figyelt kérdés
[link]

2021. ápr. 6. 00:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

SZÉGYEN.


De nem is normális, aki elvégzi a 6 éves tanári egyetemet ezért.

2021. ápr. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Hát a legtöbb ezen a színvonalon is dolgozik
2021. ápr. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Már 11 éve lépnie kellett volna. De tőlük már csak annyit érdemes elvárni hogy ne nyúljanak semmihez, mert az általában rosszabb lesz.
2021. ápr. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Ezért van ennyi kiégett majom közöttük aki az otthoni feszkót a gyerekeken vezeti le.


Én 2 éve érettségiztem és volt olyan tanárom aki úgy ordibált egész órán, hogy az utcán hallani lehetett. Illetve mindig remegett mindene, meg a krétákat tördelte :D Szó szerint fejfájást kaptam minden óráján.

2021. ápr. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Ez gáz, de ami az egészségügyben van az még gázabb..
2021. ápr. 6. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
8%
Nem.
2021. ápr. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%
6-7 éve a szakmunkások kerestek 80-90 nettókat, egy tanár akkor keresett 120 ezer nettót. Mi akkor szakmunkások nem panaszkodtunk, hogy bezzeg egy tanár milyen jól keres. Amúgy meg egy tanárnak van 15 év tapasztalata ,ott keres ,hogy 200 nettó, hol keresek én gyárban mezőgazdaságban 200 nettót? Alig ha keleti megyékben.
2021. ápr. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

"hol keresek én gyárban mezőgazdaságban 200 nettót?"


Én gyárban melózom, 8 osztállyal. 4 éve vagyok itt cafival megvan havi nettó 300 a fizum. (Nyugati megye, Szombathely)


Kérdező: egy nagyon jó barátnőm tanárnak ment, fél év után hagyta ott, mert arra nem volt elég, hogy albérletet fizessen. Nevetséges, amit a tanárokkal csinálnak.

2021. ápr. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Igen Békés megyében nettó 130 ezer a fizu 3 műszakra betanított munkásként, az ország egyik részén milliomos képzés zajlik a másik része szegény.

Budapesten például nem hiszik el létezik 300 nettó alatti fizu.

2021. ápr. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%

Nem érdekel, ha lepontoznak, de szerintem ez nem csak a kormányon múlik, bár én sem szeretem a fideszt.

De a kezdő tanárok nagyon jól tudják, hogy milyen semmi "bért" fognak keresni, ha elvégzik az egyetemet, mégis elmennek hivatástudatból tanárkodni, vagy majd a párjuk eltartja őket. A kormány meg erre épít, hogy úgyis van elég a rendszert még éppen működtetni képes naiv hülye, aki szarért hugyért is elmegy hivatástudatból tanárnak, akkor minek emeljenek bért? Vagy te munkáltatóként adnál 300-at a munkás Józsinak, mikor 100-ért is ugyanúgy mindent megcsinál? Amíg a tanárok mindig bemennek dolgozni, és folyamatos a naiv utánpótlás, addig nem fog javulni a helyzet. A sírás, hogy jajjdekevésafizetésem nem fogja érdekelni a kormányt, ha másnap ugyanúgy bemész dolgozni. Vagy tömeges sztrájkkal, vagy felmondásokkal és az utánpótlás drasztikus csökkenésével lehet eredményt elérni. Szerintem is nagyon megalázó a tanári bér, de a sírásért nem fognak többet adni sajnos.

2021. ápr. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!