Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy az online oktatás alatt rengeteg fiatal puskázással szerzett jobb jegyet, sok kisebb gyereknek pedig a szülők csinálták meg a leckét/dolgozatot?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 7. 10:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Várható volt.
2021. ápr. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy kb mindenki csalt:D


De igazából most mi van ebben? Ilyen az emberi természet.

2021. ápr. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem az etikai részére vagyok kíváncsi, hanem hogy ez nem egyértelmű bizonyíték-e arra, hogy a jelenléti oktatás KELL a reális osztályzáshoz/számonkéréshez, mert gyakorlatilag másfél év ajándék ötöst, vagy akár diplomát kaptak a diákok/hallgatók.
2021. ápr. 7. 11:02
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

#3

És az most miben lenne jobb ha vissza mennénk és kb 2 hónap alatt mindenki megbukna? Vagy rossz jegyet kapna.


Ez a fajta ellenőrzés akkor lett volna jó ha az elejétől van mert akkor lett volna ösztönző erő egész évre.

2021. ápr. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
A fontos dolgokból úgyis le kell majd vizsgázni egyszer. Ami meg csak idegőrlésre volt jó, azért nem kár.
2021. ápr. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
59%
Nem, ez csak arra bizonyíték, hogy jelenléti számonkérés kell, ebben tejesen egyetértek. A jelenléti oktatás a jobb képességű középiskolás diákok és a legtöbb egyetemi hallgató számára csak visszahúzás.
2021. ápr. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Pitegamer válasza:
78%
Én úgy gondolom, hogy attól még, hogy ötös az egyik-másik dolgozat még nem tudja a tananyagot az aki puskázik. De ez előfordul az iskolában is. Csak ugye ott nagyobb az esély arra, hogy lebuksz.
2021. ápr. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen pl ha matekból csak puskázik valaki, az szinte mindenkinél bukta lenne, ha csak nem zseni. Tavaszi szünet vége közeleg de én tanultam alatta, hogy legalább puskával meglegyen. (BME re járok). Ajándék diplomát meg nem kap senki, 7 félév az alapképzés és nem volt minden távolléti.
2021. ápr. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező

Tanár vagyok, én az elejétől tudtam, ahogy a többi tanár is pontosan tisztában van ezzel!

Ha a gyerek otthon, a képernyő túloldalán ülve készít el egy feladatot, teljesen természetes hogy használni fogja hozzá amit csak lehet. Hidd el, hogy minden tanár tudja, hogy a gyerekek úgy felelnek, úgy írnak dolgozatot hogy ott van nekik a könyvük, füzetük is, használják is, sőt, egymással is megbeszélik közben a feladatokat, mert attól hogy én nem látom, ők még egy másik "értekezleten" vagy chat-ablakban bizony tudnak egymással kommunikálni.

A mi dolgunk az, hogy olyan feladatokat adjunk fel amiket nem lehet ilyen egyszerűen megcsinálni, valódi tanulás is kell legyen mögötte valamennyire legalább. Nem egyszerű, de megoldható.

Igen, a gyerekek "puskáznak" az online oktatás alatt - ki nem tenné? A felnőttek is megteszik az egyetemeken. Nézd meg nyugodtan hogyan alakultak az előző 2 félév jegyei, átlagai az egyetemeken. Most legalább csökkent az, hogy lexikális tudást kelljen bemagolni és inkább az összefüggéseket kell tudni, hiszen amit korábban magolással kellett elsajátítani hogy használni lehessen - mint egy képletet vagy fogalmat, az most ott van az orra előtt a jegyzetében és használja simán.

Ez az időszak arra volt nagyon jó, hogy a szülők is megtapasztalják hogy a gyerekük valójában mennyire hajlandó tanulni, dolgozni az iskolában. Nagyon sokan hitték (és persze sokan továbbra is hiszik majd) hogy csakis a tanár hibája ha a gyereküknek rosszak a jegyei, mert nem tanították meg neki rendesen. Most szembesülhettek azzal, hogy milyen egy óra, hogyan tanít a tanár, mik az elvárások és mi az amit tesz egyáltalán a gyerekük.

Ahogyan a fordítottja is igaz, a panaszkodó gyereknek bebizonyosodott az igaza, hogy az a tanár tényleg unalmasan tartja az órát, tényleg érthetetlenül magyaráz, tényleg nem jól tanít, nem csak ő hivatkozik erre. Volt lehetőségem belehallgatni gyerekem pár órájába és pár perc után én is feladtam annyira rossz volt.

Van diákom akinek a szülei reklamáltak egy egyes jegy miatt, és végre odafigyeltek mikor megválaszoltam, hogy ebben a tanévben (az iskolai oktatással együtt) még soha egy házi feladatot sem készített el, soha nem végezte el az órai munkát sem és csak azért nem bukott meg félévkor, mert volt egy olyan osztályzott órai feladat aminél ott álltam mellette amíg legalább a papírját pár mondattal be nem adta, hogy látsszon, megcsinált valamit a társával közös munkában. Így lett 1,5 feletti az átlaga. Az online oktatás alatt még arra sem volt képes, hogy az online dolgozat kérdéseire a választ kikeresse a tankönyvéből.

Igen, rengeteg diák azért nem fog megbukni, mert ott állt mellette a szülője és segített neki - vagy akár megcsinálta helyette. Sok diáknak meg jobb lett a jegye, mintha valóban az órán írna dolgozatot vagy felelne. Ez van, ezek ilyen tanévek voltak.

De hidd el nekem kérdező, hogy nem lesz sokkal jobb a jegyek átlaga, mint volt korábban. Most éppen úgy van aki 1-esre vagy 2-esre írja meg a dolgozatot puskázással, mert még arra sem képes hogy előtte átnézze miről is van szó, az idő meg kevés ahhoz hogy mindent akkor találjon ki.

2021. ápr. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem láttam még olyan munkahelyet, ahol egy első-munkahelyes a kapott bizonyítványa szerinti tudása alapján bírt volna dolgozni.

Anno egyik tanárom a záróvizsgák előtt jó tanácsként mondta: készítsetek a tételekből puskákat, minél többet, és törekedjetek megfogalmazni őket a legrövidebben és a legtömörebben.

És igaza volt, mert aki ezeknek a segítségével lebírt vizsgázni, az tkp. megtanulta a tételeket.

2021. ápr. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!