Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma 14 órára kellett mennem...

Ma 14 órára kellett mennem oltásra. 13:35-re értem oda, fertőtlenítés, nyilatkozat kitöltés, 13:45-kor megkaptam a szurit, 14:10-kor úton voltam hazafelé. Akkor ez azt jelenti, hogy rosszul van megszervezve az oltás Magyarországon?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 14. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Messze nem mindenütt van így. Ahol nagyon rosszul megy, az sem jellemző a teljes Magyarországra, ahol jól, az sem.

(Más, de eszerint nem tartották be a 30 perces megfigyelési időt, vagy te jöttél el előbb, saját felelősségedre.)

2021. ápr. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Ahogy látom, hiába kérlelt szépen téged az Országos Tisztifőorvos, hogy a koronavirus.gov.hu oldalról letöltött és kitöltött nyilatkozattal légy szíves oltakozni menni.
2021. ápr. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tud előbb eljönni, mert az oltási papírokat direkt kb 20-25 perccel az oltás megkapása után adják ki. Nem percre pontosan, hanem amikor összejön 4-5 papír. Így a 4-5 ember közül lesz aki 15 percet, lesz aki 30 percet várakozik. Én is fél órával előbb mentem a kijelölt időpontnál, nem foglalkoztak vele, érkezési sorrendben oltanak. Mindenhol van kinyomtatott nyilatkozat, a másodikra én sem vittem magammal, hanem ott töltöttem ki. Tömeg, sorban állás egyszer sem volt, tíz percen belül sorra kerültem. Szerintem elég jól meg van szervezve, legalábbis ahol én voltam, annak tűnt. Az épületbe belépéskor ellenőrzik a nevet hogy benn van-e az aznapi listában, aztán el is igazítanak hogy melyik dokihoz menjél aki beléd nyomja a tűt. Amikor kiadták a papírt, mindenkitől megkérdezték hogy minden rendben van-e, nincs szédülés, hányinger, légszomj, aztán csá.
2021. ápr. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyfelől nem mindenhol van ez így. Másfelől elsősorban nem a sorbaállásra panaszkodnak, mikor az oltás rossz szervezéséről beszélnek. Hanem arról, hogy vannak háziorvosi körzetek ahol már hetek óta 18 éves egészségeseket oltanak és vadászni kell az embert az oltáshoz, míg máshol még a 55-60 éves krónikus beteg sem jutott sorra. A vakcinák szétosztásánál nem veszik figyelembe kellőképp se az adott körzethez tartozó emberek számát, sem azok átlag életkorát. Bőven lenne mit javítani a szervezésen és elosztáson. Az sem a legszerencsésebb, hogy sok oltással kapcsolatos adminisztrációs és egyéb feladat hárul a háziorvosokra és kórházi dolgozókra, miközben a kormányhivatalokban dolgozók hetek óta otthon kaparják a falat. Lenne honnan átcsoportosítani telefonálgatásra és adminisztrációra embert az oltások szervezéséhez.
2021. ápr. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az én háziorvosom is panaszkodott hogy neki kell mindenkit személyesen regisztrálnia, és az egész napja elmegy a telefonálgatással, de ha jól tudom ezért, és az oltásért kap némi pénzt. Sőt még bonyolítja a helyzetet, hogy sokan meggondolják magukat, és a nekik ajánlott oltást nem fogadják el, hanem más fajtát akarnak. Nekem astra volt kiírva, és a jó ég tudja mikor kerültem volna sorra, de mondtam neki hogy jó lesz a kínai, aztán meggondoltam magam miután kiderült hogy kérdéses a hatásossága a mutánsok ellen, és váltottam a ruszkira. Ezt bejelentette az oltóközpontba, és két nap múlva hívtak hogy délután van egy hely, mehetek ha akarok. A korom miatt nem voltam még jogosult az oltásra, de valószínű valaki(k) visszamondta(ák) a szputnyikot, és hirtelen keresni kellet olyan akinek az kell, mivel azt is macerás tárolni. Mint mondtam, ez az én tapasztalatom, nálam minden flottul ment, hogy máshol mi van nem tudhatom.
2021. ápr. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Fsms ***** válasza:
61%
Kedves Fidesz troll, 86 éves apám 2 hete kapta meg, 3,5 órát váratták a következő oltás időpontja nem ismert. Akkor jól kezelik??
2021. ápr. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Örülj neki, szerencsés vagy.
2021. ápr. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenhol megy ilyen jol. Egyébként nem szabadott volna elengedniük téged rögtön.
2021. ápr. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is kicsivel hamarabb kaptam meg, kb 15 perccel. Azt hittem, hogy az emberek örülnek, ha valahonnan hamarabb szabadulnak (értem itt orvos vagy egyéb ügyintézés), de látom, vannak mazochisták is itt. Örülj inkább, hogy nem kellett várakoznod, így eltölthetted az időd más kellemesebb dolgokkal.
2021. máj. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!