Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok az Erzsébet híd...

Támogatnátok az Erzsébet híd átfestését?

Figyelt kérdés

Ez egy sima kérdés, nincs semmi hátsó szándék a politikusainkkal vagy pártokkal kapcsolatban. Szimplán egy szebb városkép kialakulása érdekel. Gondolom mindenki ismerte a régi, háború előtti Erzsébet hidat, ami szintén lánchíd volt a Széchenyi lánchíddal megegyezően. Eleinte a régi erzsébet híd ezüst színű volt, később kapta az okkersárga színt. Eleve díszesebb volt a híd kapuzata jól állt neki ez a két szín. Ám ez a mostani fehér olyannyira nem illik a belvárosi Dunapartra, hogy az valami hihetetlen. A vár, az országház, a Lánchíd illetve a sötétzöld Szabadság híd között egyszerűen nevetséges ez a szín. Az egykori okkersárgát nem kéne erőltetni mert ahhoz sajnos már túl leegyszerűsített maga a kapuzat. De viszont az ezüst színt simán eltudnám képzelni, sőt még este kivilágítva szép lenne. Itt egy régi színes kép a régi Erzsébet hídról ahol még ezüst színe van. Szerintetek is jobban állna a mostaninak az ezüst? Itt a kép.:

[link]


Vagy itt egy másik

[link]



2021. ápr. 14. 23:06
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Én annyira megszoktam fehérben, hogy semmit nem változtatnék rajta.
2021. ápr. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Majd ha időszerű lesz a híd átfestése akkor az ötletedet vesd fel az önkormányzatnak.

Amúgy tudod hogy milyen festék kell a híd átfestéséhez és mennyivel kerülne többe ha ezüst színt használnának, mint a fehéret?

2021. ápr. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Gondolom drágább, de szerintem megérné. Gyönyörű lenne, főleg kivilágítva elképzeltem.
2021. ápr. 14. 23:16
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyébként a Szabadság híd is visszakapta a zöld színét a 80as években, háború után az is sokáig fehér volt. Az Erzsébet híd miért ne kaphatná?
2021. ápr. 14. 23:18
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Megkaphatná. Csak nem itt a gyakorin kell javasolnod hanem azoknál akik a beruházásról döntenek - az önkormányzatnál. Keresd fel az önkormányzati képviselődet és neki vesd fel az ötletet vagy egyszerűen küldd el javaslatként a fővároshoz!
2021. ápr. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja csak érdekelt azért az emberek véleménye is. Még is csak a főváros egyik meghatározó építménye.
2021. ápr. 14. 23:24
 7/9 A Cenz Ura ***** válasza:
34%
De csak narancsszínűre!
2021. ápr. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan tény hogy ha életemben először látnám, vagy most kéne dönteni a színéről, akkor fura lenne a fehér és nem hiszem hogy jónak tartanám, de az évek alatt annyira megszoktam már (és szerintem mindenki így van ezzel) hogy inkább már nem bántanám. Bár az ezüst nem lenne rossz, az tény.
2021. ápr. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szivárvány!... :DDDD
2021. ápr. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!