Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pandémia és gazdasági válság...

Pandémia és gazdasági válság idején, biztos hogy 500 milliárd hitelből kínai egyetemet építeni ide (kínai munkaerővel) a legfontosabb?

Figyelt kérdés

Miért nem a magyar embereknek teremtenek munkalehetőséget? Miért nem a rászorulók megsegítésére vesznek fel hitelt?

De még ha le is szarjuk a pandémiát és a válsághelyzetet, általános kérdés: Miért nem magyar diákoknak építenek egyetemet Magyarországon? Miért kínaiaknak?



2021. ápr. 18. 12:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
24%

"Miert is nem lehet egy MAGYAR egyetembe fektetni 450 milliardot es felhozni a ranglistan?"

Mert az semmi olyan pluszt nem hoz, amit a kínai egyetem Kínán keresztül igen.

2021. ápr. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
33%

#10

Teljesen fordítva gondolkodsz. Ez nem úgy ment, hogy a kormány vakarta a fejét hogy annyira szeretne egyetembe fektetni, de vajon melyikbe? Aztán random kitalálta hogy legyen ez egy kínai egyetem.

Kína az aki szeretne terjeszkedni errefelé, a magyar kormány pedig kapott az alkalmon, hogy ezen terjeszkedés elősegítése egy itteni egyetemmel hosszútávon sokszorosan megtérülő befektetés lehet.

2021. ápr. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
24%

11 - a kinaival pedig elveszitjuk amit a magyar hozott volna.


12- vagy inspiralodhattak volna belőle hogy MAGYAR erdekeket szolgaljon ez a penz es MAGYAR egyetem fejlodjon. A fudannal azt erjuk el hogy tovabb tamogatjuk a kinai hirnevet mikozben a mi egyetemeinktol vonunk el.

2021. ápr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
31%

"a kinaival pedig elveszitjuk amit a magyar hozott volna"

Nem igazán. Pont ugyanazt hozza a kínai egyetem is, és ezen felül hozza a külkapcsolati előnyöket.

2021. ápr. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
25%

Ja megtérülő befektetés...xD

Ezen hangosan felröhögtem. A haveroknak biztosan megtérül megint, nekünk adófizetőknek meg pont annyira, mint az EB, a stadionok, meg az összes sokszorosan túlárazott szar, aminek köszönhetően sok ezer milliárd forint vesztette el a közpénz jellegét.

2021. ápr. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Ja megtérülő befektetés...xD


Ezen hangosan felröhögtem"

Miért?

2021. ápr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!