Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az oltási (védettségi) igazolv...

Az oltási (védettségi) igazolvány magánokirat, vagy közokirat?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt írják, hogy ez egy okirat, de sehol sem találtam hogy milyen okirat. Többekben felmerült az igazolás hamisításának ötlete, bukta esetén eltérőek a büntetési tételek. Vagy akár az a szitu is előfordulhat, hogy valaki "kölcsön" veszi egy másik ember igazolását, hogy bejusson pl egy koncertre, színházba, és kiderül a turpisság. Ekkor magán, vagy közokirattal történő visszaélés is lehet a gyanúsítás.
2021. ápr. 23. 19:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Akkor a másik ember személyijét is kérd kölcsön mivel csak azzal együtt érvényes.
2021. ápr. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ra van irva, hogy csak szemelyivel egyutt ervenyes.
2021. ápr. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Seggtörlésre nem jó, úgyhogy fölösleges cucc.
2021. ápr. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdés hogy mivel érvényes, hanem az hogy milyen minősítésű okirat. A forgalmi engedélyhez is elkérik a vezetői engedélyt, vagy személyit, ennek ellenére a forgalmi engedély önmagában egy közokirat.
2021. ápr. 23. 19:40
 5/14 anonim ***** válasza:
kozokirat ez is
2021. ápr. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Jól sejtem kérdező, hogy ennek a kérdésnek az a lényege, hogy közokirat hamisító leszel e, ha hamisítod? Az leszel.
2021. ápr. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ja, el se olvastam a kérdésed kifejtését, csak kommenteltem. Hát persze, hogy ettől félsz. Továbbra is közokirat hamisító leszel, ha hamisítod.
2021. ápr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nekem nem kell hamisítani, mert van saját, de felmerült a környezetemben valakinél, hogy kölcsön kér egyet ha szüksége lenne rá. Okirattal visszaélés vétsége büntetési tétel magánokiratra 1 év.közokiratra 2 év. Egyöntetűen kijelentettétek hogy közokirat az igazolás,de ezt csak "érzésre" vagy valami konkrét információra lett alapozva? A médiában mintha szándékosan kerülnék a közokirat megnevezést, mindenhol csak mint okiratra hivatkoznak.
2021. ápr. 23. 20:06
 9/14 anonim ***** válasza:
Miért, a kedves ismerősöd csak akkor hamisít, ha nem kaphat érte letöltendőt, egy felfüggesztettért bevállalná? :)))
2021. ápr. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Jaaa, hogy a magánokirat hamisítás is letöltendő. Akkor 1 év letöltendőért hamisítana, kettőért már nem? Vagy kölcsönkérne, vagy mittudomén hogyan cslna.
2021. ápr. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!