Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A MOL Campus épülete miért...

A MOL Campus épülete miért csak 120 méter magas lesz? 150 méter felett számítana csak igazi felhőkarcolónak. Az Empire State Building pl 381 méter, Magyarországon miért érik be ilyen kevéssel?

Figyelt kérdés

2021. máj. 10. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
MOL ? Ez még létezik? 😳
2021. máj. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

[link]


Csak szomorú, hogy ezzel Európa 50 legmagasabb épületei között sem lesz bennt. Világszinten meg még kisebb.

2021. máj. 10. 17:13
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Már emiatt is lázadoztak és még az unesco világörökségi listájáról is le akarták venni Budapestet mert annyira odaéktelenkedik a budai hegyek mellé.

Budapest nem az a város ahol ilyeneket lehetne építeni mivel elcsufitanák a városképet.

2021. máj. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A Budapest látképbe "nem szabad" belecsúfítani, onnan elütő túl magasa épületekkel.

Persze erre több más nagyvárosban megtalálták a megoldást azzal, hogy a belvárostól jóval kijjebb húztak fel egy új üzleti negyedet. 120 méter is csak azért lehet, mert egyrészt MOL, másrészt már valamennyire kijjebb van, és relatív mélyen van a földszint, már a budai hegyekhez képest. Ha még messzebb tették volna a belvárostól, pl Csepel külső részére, akkor lehetett volna az 150-200 méter is.

2021. máj. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%

#3

Ezt az odaéktelenkedik dolgot úgy írod, mintha már-már szinte érné a MOL torony a budai hegyek oldalát. Közben km-es távolságokról beszélünk. Szerintem egyáltalán nem éktelen, inkább azt sajnálom, hogy a Kopaszi gát, mint zöld terület, értékéből elvesz. Ez a ne épüljön 100m-nél magasabb épület dolog olyan emberek zsémbelése, akik nem szeretik a változást. Miért ne lehetne a belvárostól távolabb, alapos körültekintéssel 1-2 120 m-es magas épületet építeni?

2021. máj. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
A Gellért-hegy 235 m magas a tengerszinthez képest, szóval a relatív magassága még kisebb is, tehát a 120 m több, mint a fele, és annyira nincs is messze. Szerintem semmi szükség nem volt erre a "felhőkarcolóra", inkább támogatnák a régi épületek megmaradását és felújítását, mint ezt.
2021. máj. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szerintem kéne egy 300+m magas megalomán felhőkarcoló. Tök ciki, hogy Magyarországon még nincsenek ilyenek.
2021. máj. 10. 19:12
 8/10 anonim ***** válasza:
Én olyat szeretnék, mint a Half-life 2 Citadel-je. Az több km magas.
2021. máj. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem baszassunk egy Bábel tornyát, hátha megkeveredik a nyelvünk
2021. máj. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Legyen mit kérdezni!
2021. máj. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!