Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 5-10 év múlva kötelezővé...

5-10 év múlva kötelezővé tehetik a covid elleni védőoltást? Akkor lesz igazán vége ennek a korszaknak?

Figyelt kérdés

Jelenleg ugye kísérleti stádiumban van minden készítmény. Csak saját felelősségre adathatod be a vakcinát, ha bármi mellékhatása, szövődménye, esetleg halálos szövődménye lesz a jövőben akkor sem a gyártót sem az államot nem terheli a felelősség, kizárólag téged. Ezt szépen aláíratják veled mielőtt megkapod.

De ha már el fog telni 5-10 év, és jó esetben nem lesznek tömeges elhalálozások, daganatos meg egyéb szövődmények, akkor akár kötelezővé is tehetik mint a legtöbb oltást amit gyerek korban megkapunk.

Akkor és csak akkor lesz majd vége a covid világának, a korlátozásoknak, a maszkviselésnek, a kötelező távolságtartásnak és minden szarnak ami ezzel jár?



2021. máj. 12. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Már hamarabb is. Szerintem 3 év múlva már ugyanúgy kötelező lesz mint a gyerekkori oltások
2021. máj. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

Akkor már chip lesz bennetek, én inkább kimegyek egy szigetre mint chippelt droid kutya legyek.


Amúgy nem én mondom ezt, hanem a világazdasági fórum mondja: [link]


[link]

2021. máj. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%

#2 Kiegészítés


Nem a szérimban lesz a chip, csak úgy amit fel fognak nektek “””AJÁNLANI”””

2021. máj. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Kötelezővé tehetik, ez is előfordulhat. De az influenza elleni oltás se lett kötelező.
2021. máj. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem hamarabb vége lesz.

Alapvetően a mostani vakcinák még nem valami hatékonyak - kiváltképp a variánsokkal szemben -, habár megakadályozzák a legsúlyosabb végkimeneteleket, a kevésbé szerencsésebb esetekben az ember még mindig megbetegedhet, ami esélyt ad mondjuk szövődmények kialakulásának. A másik probléma a tünetmentes fertőzés. Ugyan csökkentik a továbbadás esélyét, ez még mindig kevés.


Amint lesz olyan vakcina (idők kérdése, szerintem nem kell sokat várni), ami teljesen bizonyos megoldást kínál a fönti problémákra, akkor az oltatlanok csak magukat fogják veszélyeztetni, csakis saját felelősségükre. Idővel kevesebben lesznek, lásd, sok olyan ismerősöm van, aki oltásellenes volt, ám miután egy ismerőse megbetegedett, és az szövődménnyel/halállal végződött, rögtön regisztrált a vakcinára.

2021. máj. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
27%

Én speciel pont ezt várom, hogy kötelezővé tegyék!


Azonnal regisztrálnék, mert valamivel nagyobb biztonságban érezném magam (nem nekem kell a halálos ítéletemet aláírni, hanem előírták és ez van!)

2021. máj. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%

"ha bármi mellékhatása, szövődménye, esetleg halálos szövődménye lesz a jövőben akkor sem a gyártót sem az államot nem terheli a felelősség, kizárólag téged. Ezt szépen aláíratják veled mielőtt megkapod."


Ez szimplán nem igaz. Vagy a gyártó, vagy az engedélyező állam vállalja a felelősséget*, és semmi ilyesmit nem kell aláírni.

(*Forrás: [link] )


Egyébként nem hinném, hogy kötelező lenne majd. Várhatóan 5 év múlva már nem lesz ilyen jellegű probléma ezzel a vírussal, addigra szerintem gyengül és beépül a szezonális betegségek közé. Oltásnak most van értelme.

2021. máj. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Nemsokára felrobban a csernobili reaktor aztán mindenki megdöglik a sugárfertőzéstől. Mi lesz 10 év múlva ? Aki még él az akkora mutáns lesz hogy a covidot észre sem fogja venni.
2021. máj. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!