Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Karácsony Gergely mint főpolgá...

Karácsony Gergely mint főpolgármester, nem tudja megakadályozni, a kínai negyed építését?

Figyelt kérdés

Kívül esik már a jogkörén? Komolyan kérdezem.

Amint látom nagy a felháborodás a Budapesten élők körében, hogy egy kommunista kínai negyedet akarnak építeni.

Én Miskolcon élek, és emlékszem jó pár évvel ezelőtt nekünk is meg kellett vívni a harcunkat. Ugyanis cigány kulturális központot akartak építeni a városba! Az emberek tiltakoztak, szavazatgyűjtés volt, összefogtunk, rengetegen aláírtuk, hogy nem leszünk cigányváros! A Jobbik rengeteg beszédet tartott a főtéren stb stb. és végül az akkori polgármester mondta ki, hogy itt nem lesz roma központ és kész. Nem is lett. Pedig már elkezdték építeni a Fideszesek, azelőtt hogy bárkit is megkérdeztek volna róla. De abbamaradt. Azóta is nagy eredményeket érünk el. Nem azt mondom, hogy minden jól megy a városban, de sok romát sikerült kitelepítenünk azóta vidékre vagy az ország másik részeire. Csak azért mert akkor keményen összefogtunk. Ha nem tettük volna, ki tudja mára mivé lett volna Miskolc.

A budapestiek miért nem tudnak így összefogni, hogy nem lesznek kínai központ itt Európában? Karácsony Gergely nem vétózhatja meg ezt a nagyon végzetes lépést?



2021. máj. 14. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:
94%
Te, ez nem "kínai negyed", hanem egy egyetem. Mégpedig rangosabb bármilyen más egyetemnél, ami Magyarországon van. Valószínűleg egy ideig próbálja akadályozni, aztán vagy sikerül neki, vagy "rájön", hogy ez nem is olyan rossz. Ugyanezt csinálta a Városligetnél is.
2021. máj. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Minden így kezdődik. Először csak egy egyetem + egy diákváros negyed. Utána meg majd egyre nagyobb "szívességeket" kérnek, majd 10 év múlva már a fél város kínaiakból fog állni. Nem fogod tudni, hogy kínaiul vagy magyarul szólalj meg.
2021. máj. 14. 17:00
 3/3 anonim ***** válasza:
95%
Kissé teleültették a fejed fura dolgokkal. Van Budapesten német meg amerikai egyetem is, aztán valahogy mégsem áll a fél város németekből meg amerikaiakból.
2021. máj. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!