Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek azzal amit az...

Egyetértetek azzal amit az ellenzékiek mondanak, hogy túl drágán vásárolt a kormány vakcinákat, korábban lélegeztető gépeket és védőeszközöket?

Figyelt kérdés

Az ellenzékiek egyre többet ismételgetik, hogy a kormány túl sok pénzt költött beszerzésekre. Hogy a kínai vakcina túlárazott, sok lélegeztető gépet vettek meg feleslegesen, sokkal drágábban stb. Miközben nemrégen meg azért bírálták a kormányzatot, hogy nem fizeti ki a TB automatikusan egy gyerek 700 millió forintba kerülő gyógyszerét.

Egy gyerek kezelésére nem sok pénz a 700 millió, de sok ember kezelésére már drága és felesleges a járványhelyzetben beszerzett lélegeztető gép ennek töredékéért? Vagy sok az egész ország beindításának kedvéért emberenként 20000Ft egy védőoltásra?

[link]



2021. máj. 17. 09:08
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
#29 Azért tettem be a linket mert azon ott van hogy mennyiért kaptuk meg a vakcinákat. A kérdés az, hogy más országok mennyiért kapták meg, a miénket tudjuk.
2021. máj. 17. 23:18
 32/37 anonim ***** válasza:

#31

Csak pont arról beszélek, hogy azok az adatok nem nyilvánosak.

Csak kiszivárgott infok vannak és azok nem támasztják alá az általad linkelt cikket.

Tessék, itt van a belga költségvetési államtitkár által szivárogtatott táblázat, amiben az AZ ára kevesebb, mint 2 euró.

[link]

2021. máj. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

#32 Ez még tavaly decemberi cikk. Februárban már más árak jelentek meg. A Portfoliónak nyilván meg van a maga forrása és az nyilvános ha egyszer azóta sem kellett amiatt védekezniük, hogy megjelentették, cáfolni sem cáfolta senki. A Moderna többe kerül, a Pfizer meg kevesebbe ez szerint a táblázat szerint mint amennyibe a decemberi cikk táblázata mutatja.

De ez is azt mutatja hogy még azzal sem vagyunk tisztában hogy a nekünk szállított vakcinák mennyibe kerültek - akkor meg végképp nem lehet kijelenteni hogy túlárazottak lettek volna vagy éppen hogy mások sokkal kevesebbért kapták meg.

De köszönöm az újabb információkat!

2021. máj. 18. 00:11
 34/37 anonim ***** válasza:

#33

Mármint nem cáfolt egy brit lap egy magyarul megírt cikket? Nem lep meg. :DDD

A Lancet-re hivatkozik, amit megnéztem, hogy hol van rajta a cikk, amire hivatkoznak, de nem találtam semmit.

2021. máj. 18. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 hypno ***** válasza:
59%

#33


Ha még egy közvetítő cég is kaszált a dolgon - márpedig ez köztudomású -, akkor az ő hasznával egészen biztosan drágábban vettük

2021. máj. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
59%

#25. "és egyetlen egy kampányt sem indított az egészségesebb életmóddal kapcsolatban?"


Szerintem ez egyébként a Fideszre pont nem igaz. Ez az érvelés egy kicsit olyan, mint amikor az ATV nézőit be lehet hülyíteni azzal, hogy az egészségügyi az 2010 óta szar.


"Mivel az emberek nem bíznak a kormányban. Ki volt hatalmon az elmúlt 11 évben és változtathatott volna rajta? A fidesz."


Direkt írtam, hogy ez Európa-szerte probléma. Szerinted ha pl. a spanyol idióták nem veszik fel a maszkot, arról is a Fidesz tehet?


"Ez az, max csak nem feltétlenül effektív vakcinák."


Amik Magyarországon vannak, mind engedélyezett, hatékony vakcinák. Ezt mára már az ellenzéki politikusok sem cáfolják, a WHO épp most bólintott rá a Sinopharmra, a tudósok és járványügyi szakemberek pedig már a kezdetektől ezen az állásponton voltak. Már csak néhány ellenzéki dzsungelharcos próbálja egyre elkeseredettebben terjeszteni az álhíreket, talán abba lehetne hagyni.


"Oka volt, hogy nem mindenki orrba-szájba vásárolt, hanem mindenki a működő dolgokért ment."


Aha, csakhogy nem ez történt. Az EU nem a "működő dolgokért ment", hanem balfék módon nem sikerült elegendő vakcinák időben beszereznie. Nekünk meg igen, és világszinten top10-ban vagyunk átoltottságban, hónapokkal előbb érhet véget nálunk a járvány, mint több, más EU-tagállamban. Ez a nagy helyzet, a kormány vakcinabeszerzése mára megkérdőjelezhetetlenül helyes döntésnek bizonyult.


"Hallod, a döntések felét nem kitalálni kellett volna, hanem elég lett volna nyugatról átvenni."


Ahogy azt Móricka elképzeli. :) Csak ugye nem mindegy, hogy mikor, melyik döntést kitől kellett volna átvenni, nem igaz? Ráadásul egyáltalán nem biztos, hogy ami mondjuk Svédországban bevált, az módosítás nélkül ugyanolyan hatékony lesz nálunk is, ez csak a ballib legendáriumban működik így. Olyat, hogy "csak átvesszük kritika nélkül nyugatról" pl. KariGeri csinált, amikor pl. Khan, London polgármestere a járvány első hónapjaiban lecsökkentette a tömegközlekedési járatok számát, hogy aztán minden metrójárat heringparty legyen és egészen biztosan tudjon szaporodni a vírus. Karácsony meg látva, hogy Londonban ezt csinálják, és az csak jó lehet, gyorsan átvette hát ő is. Majd rövid idő múlva gyorsan visszakozott Khan is, majd Geri is. Kb. így működik a ballenzékünk úgy en bloc.


"Sokkal logikusabb azt hinni, hogy kevesebb lenne, mivel ők, ahogy a parlamentben többször is mondták, követnék a nyugati mintát."


Igen. Erre írtam, hogy ez kapásból sokkal kevesebb vakcinabeszerzést eredményezett volna, és akkor még egyszer: az, hogy utólag látszik, hogy ki hozott jó döntést, az ellenzék meg rámondja, hogy "na mi pont azt csináltuk volna", az viccnek jó, amúgy meg Isten őrizzen, hogy tényleg ők legyenek döntési helyzetben, ha itt a baj. Amikor Szlovákia letesztelt mindenkit, akkor szerintük gyorsan nekünk is le kellett volna tesztelnünk mindenkit. Aztán persze kiderült, hogy ez a szlovákoknál sem ért szart sem, és míg náluk összeomlott az egészségügy (és pl. tőlünk mentek egészségügyi szakemberek az addigi bezzegSzlovákiába segítséget nyújtani), addig ez nálunk egyelőre elmaradt. Aztán beszereztünk egy rakás lélegeztetőgépet, jött az ellenzék, hogy minek ennyi, túl sok, és különben is túl drága, meg nincs is kezelőszemélyzet (a beszerzések előtt természetesen egyfolytában az ment, hogy nincs elég lélegeztetőgépünk). Egyébként pl. a lengyeleknél volt hír, hogy kifogynak a lélegeztetőgép-kapacitásból, míg minket ez a veszély megintcsak nem fenyegetett. De persze folyamatosan ment a szokásos ellenzéki politizálás: ha Orbán A-t mond, akkor ők B-t. Így aztán nem volt nehéz dolguk, mert ha zártunk, akkor nyitást követeltek, ha nyitottunk, akkor pedig zárást. Így azért nem nehéz...csak az a szomorú, hogy tényleg van is néhány olyan ember, aki azt gondolja, hogy a kormány hozott rossz döntéseket (mintha most lennének jó döntések), és bezzeg az ellenzék az jól kezelte volna. Ja, láttuk már, hogy kezelik a nehéz helyzeteket, többször nem kérjük, köszi.


"Régiós szinten nálunk volt a legnagyobb visszaesés, és még azután, hogy nálunk volt a legnagyobb visszaesés, arányaiban is sem sikerült kiemelkedő visszapattanást elérni."


Erre ha esetleg pár számadatot hoznál...mert szerintem úgy finoman szólva nem ezt hozta eredményül sok elemző munkája. Akkora válság van, hogy alig dolgoznak kevesebben, mint a járvány előtt, az átlagbér meg úgy nő, mintha nem is lenne Covid. A visszapattanás egyébként még nem most van, és bizony nagyon is úgy áll a helyzet, hogy gyors talpraállás várható. Várjuk ki a végét, persze, de a "romokban a gazdaság" már most is látszik, hogy gyenge duma.


"Mondjuk ott jó eséllyel túl is élted volna a vírust."


Míg itt, ahol már mindkét dózis vakcinát rég megkaptam, sajnos belehaltam. Én szegény, ja.


"Elég ciki, amikor leírod, hogy utólag nem kéne okoskodni, és te most azt teszed, hogy utólag megmondod mi a helyzet."


Látom, hogy kényszeresen próbálsz valami ellentmondást beleerőltetni, de mégis miről beszélsz? Itt eleve nincs is helye sem utólagos, sem semmilyen okoskodásnak, hiszen jól döntött a kormány. És tudod, nem én jósolgattam hülyeségeket, hanem az ellenzék. Most azon megy a sértődés, hogy jaj, nem is haltak meg olyan sokan a nyitás miatt, pedig milyen jó kampány lehetett volna belőle? :)


"Az viszont garantált, hogy a pozitívtesztek száma kamu."


Amivel viszont nem lehet csalni, az a halottak száma, ami szintén drasztikus csökkenésnek indult az ellenzéki "jaj, itt a nyitás és mindmeghalunk" debilkampány ellenére. Vagy szerinted a kamu tesztelés miatt már kevésbé is halnak meg az emberek a kórházban? :)

2021. máj. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:

#36 Jó volt olvasni!

Kár hogy akivel vitáztál az pont nem ért meg belőle egy szót sem, mert nem i akar.

2021. máj. 19. 00:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!