Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vitéz nagybányai Horthy...

Vitéz nagybányai Horthy Miklós nagyobb államférfi volt, mint az utána következő magyar politikusok?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok róla?

2021. máj. 20. 13:53
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
54%

Horthy egész karrierjét annak köszönheti, hogy fiatalon a hadsereg vívóbajnoka lett, innentől pedig bejáratos lett a legelegánsabb szalonokba ahol történeteivel kiválóan szórakoztatta a közönséget, zongorázott, kiválóan táncolt. Kiválóan vitorlázott, teniszezett (párosban győzetek az angol hadsereg bajnok páros ellen), távfutásban, kerékpározásban is eredményes volt.

Emiatt meg úgy alakult a karrierje, hogy 1890-1909 közt csupa haditengerészeti diplomáciai küldetésen volt, az akkori békeidőben a haditengerészetek kirakategységei körbe hajózták a világot, ezek tiszti állományába válogatták a legjobb sport és társasági embereket. Aztán a vendéglátóikkal közösen sportversenyek, partik vadászatok alkották a tipikus programokat.

Csak pár sor Horthy Emlékirataim című könyvéből:

"Pólózás közben megismerkedtem Cooch Behar bengáli maharadzsával, aki elefánthátról űzött tigrisvadászatra hívott.... Szingapur, az angolok távolkeleti Gibraltárja, lenyűgöző hatást tett rám. Ha valaki nekünk akkor azt mondja, hogy ezt a

bevehetetlen erősséget egyszer majd a japánok elfoglalják, bezzeg kinevettük volna. A johori szultán fogadott minket... Még Kalkuttában levelet kaptam Mom Rashwongse Krob sziámi kir. hercegtől, aki annak idején a mi hadapródiskolánk növendéke volt"


Mint kifogástalan úriember lett 1909-1914 között Ferenc József szárnysegédje, emiatt kapott a háború elején csatahajó parancsnokságot, meg emiatt lett később a császári és királyi flotta parancsnoka is.


De ettől még haditengerészeti parancsnoknak, politikusnak csapnivaló volt.

2021. máj. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
23%
Bár szerintem egy mocsok hazaáruló volt, akinek az egyéni ambíciói felülírták a nemzeti érdekeket, mégis igenre szavaztam, hiszen utána olyanok voltak, mint Szálasi, Rákosi...
2021. máj. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
45%

#9

Az én paraszt őseim meg ezerszer rosszabbul élték meg a rákosi érát, mint a Horthy-korszakot, elvették a földjüket, állataikat, termelésüket, padlássöprés is volt, stb. A "szegény tömegek" 80 százaléka meg paraszt volt.

Amíg Horthyék nyomták az oktatást (Klebelsberg Kunó) meg a versenyképes cégeket (ORION, MOM) addig a komcsik lezüllesztették az oktatást és tönkretették a cégeket.

2021. máj. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
76%

13:

Amúgy ha már családi érintettség, egy harmadik verzió is:

Az én őseim közül voltak olynok, akik a Horthy rendszerben semmiből jutottak, és olyanok is, akik a szockóban kapaszkodtak fel, meg olyanok is, akiket tönkretett a Horthy rendszer. Nem lehet egyéni sorsok alapján eldönteni, melyik volt rosszabb.

2021. máj. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
39%
#13 a parasztok jelentős részének minimális, vagy semennyi földje nem volt. 1930-ben 560 ezer ember cselédmunkából, 1 millió 250 ezer napszámból élt, az átlag jövedelem töredékéből. a "szegényparaszt tömegek" alatt őket értjük.
2021. máj. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
21%
Én csak a "bányász rokonra" reflektáltam. De a parasztsággal szembeni ilyen álláspont általánosnak számított, szóval nem csak egyéni sorsokról van szó, főleg, hogy akkoriban a parasztság az ország nagyobbik részét tette ki.
2021. máj. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
0%

#6, a magyar életszínvonalról van szó.

De tanulj csak vártam: gazdaságtörténet,úgy keresd!

Vagy statisztikákat nézzél, ha boldogulsz velük.

2021. máj. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
22%
#17 igen, a korabeli magyar életszínvonalról beszélünk. lehet, hogy viszonylag magasan volt az átlag, de nagy volt a szórás, jelentős tömegek életszínvonala volt mélyen az átlag alatt.
2021. máj. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
36%
Az idő sok mindent megszépít.
2021. máj. 21. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
15%
Ha a nép és nemzetellenesség érdem akkor feltétlenül.
2021. máj. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!