Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz-KDNP a valaha volt...

A Fidesz-KDNP a valaha volt legrosszabb magyar pártszövetségként fog megmaradni a történelem könyvekbe?

Figyelt kérdés

Románia lehagyott minket mindenben, hihetetlenül magas korrupció, az infláció az egekbe szállt, munkanélküliség, az ország Kínának való teljes eladósítása és eladása, Európától való elszakadás, hibrid-rezsimmé való leminősítése az országban, és most a világ legrosszabb járvány és válságkezelése is.

Ennél épp eszű ember elképzelni sem tud rosszabbat. Valóban így fog ez a korszak megmaradni a történelemben is. Majd az utókor jókat fog röhögni rajtunk, Lölőn, meg a birkákon? Ugyanúgy ahogy mi is röhögünk a Tanú c. filmben a Rákosi korszakon például.



2021. máj. 24. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
7%
Ha addig is nem jon a 'Halalcsillag'! :)
2021. máj. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
A nyilasok és a komcsik után a harmadik autoriter rezsim.
2021. máj. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Az MSZMP-T azért (még) nem tudta alulmúlni.
2021. máj. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%

Hogy ki kin fog röhögni, azzal azért várjuk meg 2022 tavaszát.

Eddig egyelőre 2014-ben és 2018-ban is a szerinted "legrosszabb pártszövetség" nevetett.

2021. máj. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Igen mert mindig mindenben egyetértenek ami abszurd, lehetetlen.
2021. máj. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%
Nem valószínű.
2021. máj. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

@4 Félretéve mindenfajta pártszimpátiát vagy ellenérzést, egy újraválasztás esetén nincs meg az a történelmi perspektíva, amelyről a kérdés szól.


Részemről is félretéve minden érzelmet, én azt saccolom, hogy a NER a 21. század eleje magyar történelmének meghatározó része lesz, de szinte biztosan nem úgy, ahogy most gondoljuk, hanem későbbi történelmi folyamatok fénytörésében majd értékelik úgy, ahogy. Nem élünk háborús időket, inkább amolyan átmeneneti időket, amelyek az alapján fognak megítéltetni, hogy hova kerülnek új hatalmi tengelyek, Kína tudja-e tartani a növekedését, csökken-e az USA szerepe, hova tudja magát pozícionálni az EU, valódi globális nagyhatalommá tud-e fejlődni India, hogyan alakul a közel-keleti helyzet, Afrika hogyan tud felemelkedni, lesz-e egy erős Nigéria vagy Kenya, ésatöbbi.


Annyira negatív képet semmiképp nem tudok elképzelni, mint a Szálasi vagy Rákosi időszakról, annyira hosszú meg nagyjából biztosan nem lesz, mint Horthy vagy Kádár regnálása. Szépen elfelejtettünk már a rendszerváltás óta is sok mindent, maffiaügyeket, olajszőkítést, délszláv háborút, nagyjából mindent az őszödi beszéd előttről, szerintem ez a NER esetében sem lesz másként.

2021. máj. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

Én annak idején, kb. 15 éve meg voltam győződve róla hogy az MSZP-nél nincs rosszabb. A Fidesz meggyőzött róla hogy hatalmasat tévedtem. Most térdre borulva sírnám vissza az MSZP-t. Ég és föld volt a kettő. Soha nem hittem volna, hogy a 21. században, Európa kellős közepén ilyen elképesztően kártékony, tudatosan pusztító rezsim kialakulhat, ráadásul gyakorlatilag bármiféle ellenállás nélkül. Döbbenet.

Az biztos hogy a történelemkönyvekben elrettentő példa lesz a Fidesz.

2021. máj. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Érdekes, 2006 után is pont ugyanilyen kérdéseket lehetett olvasni, csak akkoriban Orbán neve helyett Gyurcsány volt, a Fidesz helyett pedig MSZP. Vissza lehet keresni.


Akkoriban ha a kormányon lévő MSZP kitalált valamit (pl. tegyük fizetőssé az egyetemeket, legyen a kórházakban ágydíj, napidíj stb.), akkor jött a Fidesz, kiírtak egy népszavazást, és mindenki leszavazta az MSZP-t.


Nem tudom, hogy lehet a magyar nép ennyire-ennyire hülye. De mindegy, szavazzátok vissza Gyurcsányt, ha annyira a nagy "demokráciára" vágytok. Majd kaptok megint gumilövedéket a pofátokba, úgy látszik, már elfelejtettétek, hogy Gyurcsány csak ennyire képes, az a "demokrácia", amiről ő szónokol, valójában ez. Szemkilövetés, rendőri erőszak. Azok után persze, hogy "k* ország", "nyűves ország" kifejezéseket használta miniszterelnökként a saját hazájára... Kíváncsi lennék, ez hogy fog benne lenni a történelemkönyvekben...

2021. jún. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9 ez nagyban függ, ki fogja írni a történelemkönyveket.

szomorú, hogy itt tartunk

2021. jún. 14. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!