Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok Magyarország...

Támogatnátok Magyarország számára egy izolációs programot, hogy "Európa Japánja" legyünk?

Figyelt kérdés

-Kilépnénk az EU-ból


-Bevezetnénk hivatalos írásmódnak a rovásírást


-Újabb nyelvújítást eszközölnénk, ami kigyomlálja a nyelvből az átvett szavakat és ezekre új, összerakott magyar szavakat találunk ki


-A gyerekeknek az iskolában abbahagynánk az idegen nyelvek oktatását



Egy másik kérdésből az alábbi két hozzászólásból jött az ötlet:


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__111..



"Azért "különcködünk" mert nem tudunk máshogy élni.


Nem vagyunk európai ország, max. földrajzilag, de ázsiai se igazán max. származásilag.


Bizonyos értelemben "Európa Japánja" vagyunk, Japán is eléggé más mindenben Ázsia többi országától, van is egy nevük rá "Galapagos-szindróma".



Nem véletlenül vannak ilyen teóriák egyes csoportoknál, hogy a Sziriuszról jöttünk, a japánoknál is van pl. ilyen teória, hogy egy elveszett héber törzs leszármazottai.



Engem személy szerint hányinger kap el az európai országoktól. Ott vannak a szlávok, románok, akik úgy élnek, mint az alkoholista parasztok, mellette meg vallásosak, és ott vannak a nyugat-európaiak, akik kövérek, mások előtt büfögnek, finganak, buták, és büdösek, mert ritkán fürdenek.


Nem kívánom, hogy hasonlítsunk se Európára, se Ázsiára, se Amerikára. Max Japánnal alakíthatnánk ki valami barátságot, mert mindketten ilyen "ufók" vagyunk, de ennyi."


illetve


"Nem vagyok "nyugger" 30 éves vagyok, és eddigi élettapasztalataimból azt tanultam meg, hogy magyarságnak az lenne a legjobb, ha izolálná magát a külvilágtól, és nem venne át semmit a többi európai országtól.


A magyarok szerintem a legintelligensebb európaiak, a volt nyugati és a többi volt szoci európai ország lakói mind butábbak nálunk csak máshogy.


Ki kéne lépnünk az EU-ból és a saját utunkat járni.


Azért hoztam fel példának Japánt mert ők is ezt csinálják. Egy japán se akar hasonlítani se egy komcsi kínaira, se egy csóró thai-ra, se egy pusztában élő mongolra, nekünk se kéne eröltetni se a nyugatbarátságot, se a putyini szovjet testvériséget se a fudan egyetemet.


Ja és nem nézek m1-et, mert rohadt unalmas. Ncore-ról nézek animéket meg sci-fiket."



2021. máj. 25. 12:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

A magyarok szerintem a legintelligensebb európaiak"


Igen, szerinted, de akkor miért európa legalja? Pont hogy a legostobább nép az eu-ban, tökéletesen látszik az ország állapotán.

2021. máj. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

"Újabb nyelvújítást eszközölnénk, ami kigyomlálja a nyelvből az átvett szavakat és ezekre új, összerakott magyar szavakat találunk ki"


Tehát a magyar nyelv felét "kigyomlálnád". Nem túl működőképes ötlet.


"Nem vagyunk európai ország, max. földrajzilag, de ázsiai se igazán max. származásilag."


Mitől lesz valaki európai? Mitől lesz egy ország európai? Ha te kimész mondjuk a Váci utcára, vagy Hollókőre és megnézed az épületeket, kínai templomokra hasonlítanak, vagy európai szecessziós/neobarokk/neogót óvárosok épületeire és hagyományos fehérre meszelt, sötét fával erősített parasztházakra? Mert szerintem, ha leraknának egy ilyen helyen valakit, anélkül hogy tudná hol van, elég hamar levágná, hogy Európában.

Származásilag ázsiaiak lennénk? Te Ázsiában születtél? Vagy méginkább releváns kérdés: Ha tükörbe nézel fehér embert látsz, vagy sem?


"Engem személy szerint hányinger kap el az európai országoktól. Ott vannak a szlávok, románok, akik úgy élnek, mint az alkoholista parasztok, mellette meg vallásosak, és ott vannak a nyugat-európaiak, akik kövérek, mások előtt büfögnek, finganak, buták, és büdösek, mert ritkán fürdenek."


Elég baj, hogy így látod. Inkább azt mondom, hogy elég nagy tájokozatlanságra utal.


"A magyarok szerintem a legintelligensebb európaiak, a volt nyugati és a többi volt szoci európai ország lakói mind butábbak nálunk csak máshogy."


[link]


Ha meg animékben tájékozódsz Japánról, el kell, hogy keserítselek, megvannak nekik is az elég komoly társadalmi problémáik. Ahogyan a magyaroknak is. Mindkettő népről lehetne olyan ostoba általánosítást írni, mint amilyet fent megtettél.

2021. máj. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
Nem támogatnám.
2021. máj. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Sulek Péter ***** válasza:
93%
Nem támogatnám
2021. máj. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

A létező legrosszabb lenne, ami történhet. Te meg inkább nézz körül kicsit a világban.


Konkrétan Magyarországon több az elhízott, mint a legtöbb nyugati országban...

2021. máj. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

És egy ilyen izolált, bezárkózó és jelentős szövetségesekkel nem rendelkező ország hogyan tartaná fenn magát?


Amúgy ha nem is pontosan ugyanaz a minta de hasonló dolog látható Bhutánban. Nem igazán tartanak kapcsolatot csak Indiával, elzárkóznak és ennyi.


Egy dolog támogatható benne, a szorosabb egyezmény Japánnal.

2021. máj. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

És a japánok csináltak resident evil 8-at meg ps5-öt, meg a legjobb címeket csinálják.


Na és a magyarok hány resit csináltak? Nem csináltak. Majd ha csinálnak itt is lesz japán.

2021. máj. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
#7 Viszont a magyarok csináltak Bűvös kockát, ami szerintem híresebb.
2021. máj. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Azért egy régi játék össze se mérhető a rengeteg japán márkával.

Hidd el hogy a resi sorozatot többen ismerik.

2021. máj. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
96%
Hát Erdélyben játszódik a Village, mi ez ha nem a japánok üzenete? :D
2021. máj. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!