Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nettó 290 ezer Ft a nettó...

Nettó 290 ezer Ft a nettó átlagkereset?Elhiszi ezt valaki?

Figyelt kérdés
2021. máj. 28. 09:35
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Nem tudom
Éljen Dr Orbán Viktor Mihály Miniszterelnök Úr!
30 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
97%
"átlag" ebben benne van a takarítónőtől kezdve az összes cégvezetőtől a politikusokig mindenki fizetése. Szóval igen, lehet ennyi, még akkor is ha többség nem ennyit keres.
2021. máj. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Az átlag- és a mediánkereset közt legalább 25% különbség van. A KSH ráadásul csak a legalább 5 főt alkalmazó cégek béradatait gyűjti, ezzel a dolgozók feltehetőleg legrosszabbul kereső ~30%-át figyelmen kívül hagyva.
2021. máj. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

2019-ben a bruttó mediánbér 290 ezer ft volt.


[link]


És ahogy azt egy előző válaszoló mondta, ugye a KSH nem számol az 5, vagy kevesebb főt foglalkoztatókkal.

2021. máj. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

De miért nem az összfoglalkotatottak bérét átlagolják? Esetleg kivehetnék az alsó és felső 5%-ot.Mert így egy olyan átlag jön ki aminek semmi köze a valósághoz.

Vagy esetleg számolhatnák külön:fizikai/szellemi dolgozók,közfoglalkoztatottak stb.

2021. máj. 28. 09:51
 5/31 anonim ***** válasza:
97%

2 kezi munkát végzek, 330e a bruttóm.

Napi 8 óra.

Én elhiszem, hogy a képzettebb emberek megkeresnek ennyit.

Itt inkább az eloszlás a kérdéses.

2021. máj. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
71%
#4 mert úgy nem hangzik olyan jól... Ezért trükköznek a munkanélküliek számításával is
2021. máj. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
30%
KSH = Központi(Nemzethy) Statisztika Hamisító
2021. máj. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
19%
Én nettó 2 milliót keresek
2021. máj. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
75%

Ha ennyi az átlag, akkor ennyi az átlag. Mellesleg a KSH-nak gyakorlatilag egy darab saját módszertana nincs, az Eurostattól vett át kb. mindent a '90-es évek eleje óta, picit nevetségesnek érzem azért szidni, mert nem olyanok az adatok, ami nekünk tetszene. Bónusz kérdés: az tetszene jobban, ha alacsonyabb lenne az átlag? :D


Az átlag/medián témához: nem csak itt lehet torzítás, a fekete/szürkegazdaságunk sajnos még mindig nem nulla. Szerintem még akár az is lehetséges, hogy ha mindenkinek ismernénk a pontos bevételeit, akkor a mostani átlag lenne a valós medián, a tényleges átlag pedig még ennél is több.


Magáról az átlagbérről: megértem, hogy jó érzés rajta csámcsogni, hasonlítgatni a saját jövedelmünkhöz, de túl sok értelme nincs. Nem erre találták ugyanis ki, nem ezért számítja a KSH sem. Ha úgy tetszik, a számszerű érték nekik nem is igazán lényeges, mert a változás dinamikája az, ami fontos és vizsgálandó. Az, hogy mennyi most, statisztikai szempontból azért lényeges, mert így lehet követni, hogy mennyi volt egy hónapja, egy negyedévvel, illetve egy évvel ezelőtt, hogy változott ágazatonként, vajon mi befolyásolta stb. Nem célja a KSH-nak, hogy erre az adatra laikusok rá tudjanak bólintani, hogy "na igen, kb. én is így képzeltem, tényleg ez lehet az átlagbér".

2021. máj. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
2%

"A KSH ráadásul csak a legalább 5 főt alkalmazó cégek béradatait gyűjti, ezzel a dolgozók feltehetőleg legrosszabbul kereső ~30%-át figyelmen kívül hagyva."


Viszont éppen ezeknél a kis hazai cégeknél a legjellemzőbb a szürke foglalkoztatás. Lehet, hogy a dolgozóik hivatalosan csak minimálbérre vannak bejelentve, de valójában kapnak még mellé havonta egy nagyobb összegű készpénzt.

Másik dolog meg, hogy nagyon elterjedt mára, hogy a dolgozók nem alkalmazottként dolgoznak (a munkabérre óriási adó és járulékterhek vannak Magyarországon), hanem egyéni vállalkozóként, így csak minimális az adóteher, közben 10 millió forintos bevétel is lehet évente.

2021. máj. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!