Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az egy- vagy többkulcsos...

Az egy- vagy többkulcsos adórendszer működne jobban Magyarországon?

Figyelt kérdés

2021. jún. 2. 15:29
A kérdező szavazást indított:
Egykulcsos adórendszer
Többkulcsos adórendszer
44 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem jobb az egykulcsos. A fél ország adót csalna, ügyeskedne ha többkulcsos lenne.
2021. jún. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%
Nalunk meg a bejarati ajto is ketkulcsos ... also-felso :)
2021. jún. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
52%
A többkulcsos adót már próbáltuk Fletó idejében.Pl., két hetet 12 órában dolgoztam+4 négy szombatom volt. 5 ezer Forintal kaptam többet mint aki lehúzta a hétfőtöl péntekig a 8 órát. A bruttómban megjelent az összeg,csak hogy átestem egy másik adósávba és elvitte az egész túlórámat.Nem jó ötlet.
2021. jún. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
56%
A kisebb jövedelműek jobban járhatnának a többkulcsossal, csak az a fő baj hogy visszaélni is könnyű vele. Ügyeskednének az emberek hogy mennyi fizetésre jelentik be a dolgozót és mennyit kapnak a zsebbe csak hogy egy alsóbb adósávban maradhassanak, stb.
2021. jún. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
56%

A 3-as a tipikus analfabéta-diszkalkuliás, amnéziás fideszes hazudozó, ugyanis a többkulcsos adó nem, azaz NEM, megismétlem


N.E.M.


tudta elvinni a túlórát. Ugyanis A MAGASABB KULCS CSAK A HATÁR FELETTI JÖVEDELEMRE VONATKOZOTT. Ezt kéne neked megértened, és nem kéne hazudoznod.


Sikerült megérteni?

2021. jún. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
39%
#5-ös!Iszol te rendesen??A többkulcsos adórendszerben az emberek többet dolgoznak jóval kevesebb bérért.Elviszi az adó az összeset.Abból aztán a TE fajtád,a hazudozó,éltek mint Marci Hevesen.
2021. jún. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
57%

Hát amikor a hozzád hasonló szerencsétlenek (és az agyhalott pontozóbrigád) azt próbálják bemesélni, hogy a többkulcsos adórendszerben a határ feletti jövedelem EGÉSZÉRE vonatkozik a magasabb adókulcs (máshogy ugyanis nem tudja elvinni a túlórát), akkor inkább ne firtasd, hogy ki iszik és ki nem. :D

Milyen érdekes, hogy a rendszerváltás óta többkulcsos SZJA volt, de ez is a k.rva gyurcsány hibája! 😂

2021. jún. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
56%
Természetes, hogy a többkulcsos adórendszer a jobb, ahol a valóban gazdagok jobban kiveszik a részüket a közteherviselésből. De tudod, ahhoz másik miniszterelnököt kell választanunk, mert a mostani valahogy csakis a felső 1 százaléknak kedvez.
2021. jún. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
57%

#5. Én is ismertem embereket, akik emiatt nem váltottak munkahelyet jobb fizetésért, mert a másik sávval már gyakorlatilag semmi értelme nem lett volna. Remek adórendszer volt, de tényleg.


A helyzet az, hogy ha SZJA-ról beszélünk, marhára nem jó ötlet a kétkulcsos adó. A lineáris SZJA és a magas fogyasztást terhelő adó (áfa) kombinációja a legértelmesebb rendszer amit el lehet képzelni: nem az értéktermelést/pénzkeresést adóztatja, hanem a fogyasztást és mindent lineárisan, vagyis igazságosan.


De fogalmazhatok a te stílusodban is, és ez minden többkulcspárti bolseviknek szól:

Mégis mi a f@sz közöd van ahhoz, hogy más emberek mit csinálnak azzal a pénzzel, amit ők megkerestek, amiért megdolgoztak??? Az eszem megáll ettől a Lenin-fiú típusú gondolkodástól, amikor jön a kommunista szemét és magyarázza, hogy úgy kell élénkíteni a gazdaságot, hogy a hangyákat jól ki kell rabolni és szétosztani a pénzt a tücsköknek, mert akkor majd összességében több lesz a fogyasztás (persze csak ugyanannyival kevesebb marad felhalmozásra és befektetésekre amit amúgy ösztönözne a magas áfa, de ezt egy degenerált kommunista már nem képes felfogni). Dögöljön meg a szemét kulák, mert neki több van mint a lumpen proletárnak és ez milyen igazságtalan. B+. Ezek vagytok ti.

Elég világos voltam?? :)

2021. jún. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
48%
"kétkulcsos" ---> két- vagy többkulcsos
2021. jún. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!