Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fudan Egyetemen -ha már...

A Fudan Egyetemen -ha már kommunista egyetem- miért ilyen magasak a tandíjak? Tudtommal a kommunisták üldözik a burzsoáziát, a 3 millás tandíjat pedig csak a burzsoázia engedheti meg magának.

Figyelt kérdés

2021. jún. 3. 20:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
15%

Hát látod, itt bukott el a kommunista egyetem elmélet. Ez egy nemzetközi elitegyetem, és ott komoly tandíjak vannak, nem kommunizmus.


Amúgy a modern Kína teli van gazdag vállalkozókkal, ez a "burzsoá"-utálat már csak a magyar komcsiknál maradt meg. Kína valójában már egy kapitalista ország.

2021. jún. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
42%
Honnan veszed hogy 3 millás a tandíj?
2021. jún. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Sindelar ***** válasza:
66%

Olyannyira "kapitalista", hogy a Hszi Csin-ping-korszak óta több mint tízezer szövetkezet alakult az országban, az állam kifejezetten támogatja a szövetkezeti vállalati formákat a kapitalista vállalkozási formák helyett.


Teng Hsziao-ping óta már nem a mao-i kommunizmus van, hanem "szocializmus kínai jellegzetességekkel". Ez a neve a modellnek, ami kb. 1978 óta formálódik.


Kínában nagyon sok egyetem díjmentes, amit meg kevésbé tartanak fontosnak, azt nem finanszírozzák államilag, így vannak fizetős egyetemek/karok/szakok is.


Ez egy huszadrangú kara lesz a Fudan University-nek, francokat fogják államilag finanszírozni. A kérdésed pedig megfordítható: ha ennyire szereted a burzsoáziát, akkor hogyhogy nem tapsikolsz azon, hogy egy egyetem fizetős?


Pekingben egyébként a havi medián átlagkereset kb. 23 500 jüan, ami több mint egymillió forint. Szóval... Nem sok értelme van a kérdésnek.

2021. jún. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Én nem szeretem a burzsoáziát, pont hogy kommunista vagyok és elítélem hogy csak a gazdagok járhatnak ide.
2021. jún. 3. 20:45
 5/22 anonim ***** válasza:
77%
#4 Mi lenne ha válaszolnál arra a kérdésre, hogy honnan veszed hogy havi 3 milla lesz a tandíj?
2021. jún. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
45%

Mutass már egy világhírű egyetemet,amelyik sokkal olcsóbb!


Ez nem a zokni piac.

Év bő 20 éve tanítok a Corvinuson, de csakosz esett le, hogy a lányomat felvették, hogy évi 800 ezer ez is.

Csak, mert jól tanul megkapja ösztöndíjban.


A Fundan is ilyen lesz, mindegyik ilyen, tele ösztöndíjjal és pályázatokkal.

Az fizet sokat, aki buta.

Hol a probléma?

2021. jún. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Levelezőn tanulok egyszakosként tanárnak. 400 ezer a tandíj.
2021. jún. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
72%
3.7 millió éves tandíj az a mesterszakokra egy becslés. Egyébként a CEU-n 4 millió felett volt a tandíj azt mégis siratják
2021. jún. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

#7

Aztán tanárként keresel majd 140 ezret. Nagyon megéri...

2021. jún. 3. 21:28
 10/22 anonim ***** válasza:
62%
#9 Most félállásban vagyok, jövőre teljes állásban bruttó 320-340 lesz a fizetésem, nem vagyok fiatal pályakezdő. Most még nem éri meg, de jövőre már igen.
2021. jún. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!