Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "az egynyelvű ország gyenge...

A Cenz Ura kérdése:

"az egynyelvű ország gyenge és esendő" Melyik nyelvet támogatnátok a magyar mellett mint hivatalos nyelv?

Figyelt kérdés
2021. jún. 3. 22:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%
Az egynyelvű ország nem gyenge és esendő, ennyi.
2021. jún. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
84%
Az egynyelvű ország gyenge és esendő, ha gyarmatról van szó. A gyarmattartók nyelvét célszerű megtanulni.
2021. jún. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
76%
Annak ellenére hogy 3 nyelvet beszélek nem támogatom a javaslatot ritka az olyan kifejező nyelv mint a miénk
2021. jún. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Az az ország esendő amelyiknek nincs erős gazdasága, hadserege. Az USA-ban nincs hivatalos nyelv szövetségi szinten, sőt nagyon sok tagállamban még az angolt sem nevezték meg hivatalos nyelvnek (szimplán csak használják) mégsem tűnik sem gyenge, sem esendő országnak.
2021. jún. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Éppen ma 101 éve derült ki, hogy a sok nyelvű Nagy-Magyarország volt "gyenge és esendő".

Meg is szűnt.

Szóval nem a nyelv teszi.

2021. jún. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt jelentette az eredeti szöveg, amire a kérdés utal.
2021. jún. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
A Karácsony-féle egyszerűsített magyart.
2021. jún. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
70%

A "kérdés" okafogyott, mert minden országnak az a világnyelve, ami a hivatalos, egyetlen nyelve. Tovább megyek: abszurd dolognak tartom azt a törekvést, hogy minden áron bele akarnak emberek kényszeríteni másokat számukra teljesen felesleges ismeretek elsajátításába.

Miért ne lehetne úgy leélnie valakinek úgy az életét, hogy nincs igény idegen nyelv ismeretére és nem is kényszerítik bele ennek tanulásába?

Miért ne VÁLASZTHATNÁ MEG bárki is, hogy óhajt-e idegen nyelvet tanulni vagy sem?

Miért ne VÁLASZTHATNÁ MEG bárki is, hogy milyen idegen nyelvet tanuljon, - amennyiben nyelvtanulásra adja a fejét?


Az igazi pazarlás az, amit velem is megcsináltak az életem folyamán:

Belekényszerítettek, - utólagosan támasztott követelmények következtében, - hogy elsajátítsak alapfokon egy idegen nyelvet.

Neki álltam. Megtanultam. Levizsgáztam.

Bele öltem az életemből három évet, - mert elsőre nem vettem minden akadályt sikeresen. Bele öltem rengeteg pénzt, energiát, és olyan időt, amelyet akár pihenéssel is tölthettem volna e helyett. Részben rámentek az idegeim a nyelv tanulására, - a felesleges megfelelési kényszer megtette jótékony hatását.

Csak a nyelvet tanító testület, a nyelvtanulás kellékeit gyártók, forgalmazók és a vizsgáztatók jártak jól, - még csak a munkáltatóm SEM, - mert a vizsga óta meg nem szólaltam a tanult nyelven.

S mindezt csak azért, mert "törvény van rá"!

A legjobban azon értetlenkedem, hogy kényszerítve voltam ÉS értelme sem volt ennek az egésznek!

Értetlenül állok az előtt, hogy miért kell sokad rangú emberként tekinteni azokra a honfitársainkra, akik nem szeretnének, nem tudnak hatékonyan idegen nyelvet tanulni! Ha nem akar valaki külföldön vagy külföldi cégnek dolgozni, akkor miért kell cseszegetni ezzel?!

2021. jún. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!