Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi volt az oka annak, hogy...

Mi volt az oka annak, hogy Horthy Miklóst, Magyarország kormányzóját 1944. október 15-én lényegében egész garnitúrája cserbenhagyta?

Figyelt kérdés
Hogyan történhetett meg, hogy Horthyt ugyanazok lökték félre, akik huszonöt éven át szolgálták, akik együtt jöttek vele Szegedről, együtt akasztották vele a munkások, a parasztok százait, vagyis akiket az ő rendszere termelt ki, nevelt fel fasisztának?
2021. jún. 8. 11:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Ne, mert Portugáliai migrációjuk után két zsidó család fedezte hosszú ideig a kiadásaikat.
2021. jún. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, mit nem értesz.
2021. jún. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez azért így nem igaz. Egyrészt keress rá a Magyar Frontra. Ez a német megszállás ellen jött létre és Horthy is támogatta.

Másfelől azért a történelem és a részt vevő szereplők kicsit összetettebbek. Voltak nem kevesen a Horthy-rendszernek belső ellenzéke, akik között voltak, akik támogatták a németbarát politikát és kritizálták a kormányzót (nem csak 1944-ben, hanem korábban is), hogy nem köteleződik el eléggé a németek mellett.

2021. jún. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az ország leginkább a bolsevizmustól félt, hála a 19-es vörös terrornak, és még mindig vonzóbbnak tűnt kitartani a németek mellett, mint átállni a szovjetekhez.
2021. jún. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%

"együtt akasztották vele a munkások, a parasztok százait"

Az Kun Béla, Szamuely, meg a Lenin-fiúk voltak. Ja meg később Rákosi pajtás és Csermanek.

2021. jún. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#5: No azért Prónay, Héjjas, Ostenburg is letettek valamit az asztalra. Az igazsághoz természetesen hozzátartozik, hogy Horthy vetett véget a "tevékenységüknek", viszont amnesztiát is kaptak.
2021. jún. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy a "együtt akasztották vele a munkások, a parasztok százait, vagyis akiket az ő rendszere termelt ki, nevelt fel fasisztának" állításod nem igaz.

A társadalmi osztályok írtása nem a fasizmusra, nem a kommunizmura jellemző.

Hitler katonai támogatásával Szálasi váltotta Horthyt. Szálasi volt az, akihez Duna-parti kivégzések köthetők. Szálasi börtöben is volt Horthy alatt, csak a második bécsi döntést követő amneszti miatt szabadulhatott korábban. Szálasi programja volt "az alkotmányos rend felforgatására irányuló törekvés", s emiatt került börtönbe. Mostanában Fletó és FeGyőr kampányol ugyanezzel...


Szálasi totális diktatúrát hirdetett, a hatalomátvételét is úgy legaláizálták, hogy németeket korábban elrabolták Horthy fiát.

Nem reális elvárás, hogy gykorlatilag öngyilkosok legyenek.

2021. jún. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Kezdjük ott, hogy a "együtt akasztották vele a munkások, a parasztok százait, vagyis akiket az ő rendszere termelt ki, nevelt fel fasisztának" állításod nem igaz."


Folytassuk ott, hogy igaz mert a Tanácsköztársaság vérbefojtása a munkások, parasztok százainak akasztásáról szólt.


Véleményem szerint Horthy Miklós "nevelése" annyira jól sikerült ezen 25 év alatt, hogy amikor eljött a 24. óra egyszerűen már nem jöhetett szóba a visszatáncolás. Olyasmi ez mint amikor valaki már túlságosan kimerészkedett a szakadék szélére és nem képes már visszalépni. Le fog zuhanni, le kell zuhannia.


Egyébként a "nevelőapa" is ízig-vérig fasiszta volt hiszen IGAZSÁG SZERINT ő sem akart a németekkel szakítani csak tessék-lássék, ímmel-ámmal vitte végig a kiugrást. Nem is vitte végig.


A fegyverszünetet a Szovjetunióval az ideiglenes kormány kötötte meg Debrecenben ('45 január 20.) és üzent hadat a németeknek.


Horthy Miklós pedig Portugáliában telepedett le ahonnan végignézhette, hogy a romhalmazzá változott ország hogyan tér magához és épül fel. Nélküle.

2021. jún. 8. 14:17
 9/12 anonim ***** válasza:

"Folytassuk ott, hogy igaz mert a Tanácsköztársaság vérbefojtása a munkások, parasztok százainak akasztásáról szólt."


A Tanácsköztársaságnak nevezett vörös terrornak nem volt társadalmi támogatottsága és hadserege sem, ugyanis féltek a puccstól. A hivatalos indoklás persze más volt, de egy gyakorlatilag háborúban álló országnak szétzavarni a katonáit nem kicsit nemzetellenes. Éppen ezért folyamatos katonai kudarcok jellemezték. (Voltak részsikereik.) Horthynak a Budapestet megszálló románokat kellett kivernie. A Tanácsköztársaság bolsevik vezetői pedig hősiesen Bécsbe menekültek, amikor látták, hogy a románokat nem tudják megállítani.


Nem igaz, hogy munkások és parasztok százait akasztották fel. A vörösterrorban résztvevő gazembereket akasztották fel. Mivel proletárdiktatúra volt, logikus, hogy nem az értelmiségből kerültek oda emberek. Leírom úgy is, hogy értsd: gyilkosokat végeztek ki.


Leírtam, hogy mi történt '44. október 15-én.

Hogy te a tényektől teljesen függetlenül mit gondolsz, az a te bajod.

A hazugság hazugság marad, akkor is, ha ez írod, hogy "IGAZSÁG SZERINT".

Te is ismered a tényket, nem írom le újra, mert teljesen felesleges.


Október 11-én Horthy vezetése alatt megszületett a megegyezés, a magyar és a szovjet fél képviselői aláírták az előzetes fegyverszüneti megállapodást.


Horthyt portugáliai emigrációja alatt jellemzően zsidók által pénzelt alapítvány támogatott.

2021. jún. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy amikor az ember olyan válaszolóval találkozik aki nyílegyenesen ellentétes véleményen van mint ő akkor hármat tehet...:


1. Felveszi a kesztyűt és megvédve saját álláspontját visszatámad akár még olyan szinten is, hogy véve a fáradságot előveszi az ominózus köteteket és azokból az úgynevezett válaszokat kimásolja!


Az a helyzet, hogy ez hülyeség...nem éri meg a fáradságot. Tudom mert a múltban csináltam ilyet és annyi történt, hogy a "vitapartner" amikor rájött, hogy a vitában alulmaradt akkor egyszerűen eltűnt...én meg ünnepelhettem magamban a győzelmemet...Nincs ennek értelme. Időbe is telik, ráadásul az oldal sem arról szól, hogy vég nélkül oda-vissza harcoljunk. Minek? Szóval ez a fajta hozzáállás mellett, vagy felett eljárt az idő. Részemről.


2. Nem szólva semmit, nem válaszolva semmit, nem írva vissza semmit az ember egyszerűen lesz*rja a vitapartnert mondván "beszélj bolond beszélj holnap is te fogol", és tovább lép...


Ez már egy jobb megoldás. Az ember látja, hogy a másik teljesen más véleményen van és inkább hagyja (az idő is pénz), úgysem lehet meggyőzni alapon...az embernek megvan a saját véleménye és nem áll le harcolni hanem a másikat kikerüli és kész!


3.

Ötvözi a két felső hozzáállást magyarán le is lép de azért "odaszúrva"...


Én ma már a második illetve a harmadik hozzáállást szoktam követni vagy-vagy alapon.


A 9-es hozzászóló nem nyilas, nem náci, nem fasiszta hanem rosszabb. A burzsoázia azon mai képviselője amely az "angol vonalat" követte egykor a lovastengerészhóhér színre lépésekor. Ez nem volt olyan, annyira rossz vonal mint a német de a népet ez is semmibe vette, ez is reakciós volt, ez is revíziós politikát folytatott csak minden-minden aljasságot KESZTYŰS KÉZZEL tette. Ezért volt aljasabb a náciknál, nyilasoknál, fasisztáknál. Ezek is benne voltak a különböző fajvédő szervezetekben, ezek is pitiztek Hitlernek (persze csak Sztálingrádig...) és lehetne folytatni hetekig...


Egy szóval a burzsoázia "angol-vonala" rosszabb volt mint a nácik, nyilasok, fasiszták.


Ez a 9-es hozzászóló angol rajongó burzsuj. Az ilyet mint a nép ellenségét kitelepítettük a felszabadulás után ha addig nem szökött el az országból.


Jövőre választás.


Úgy a világban mint itthon a két oldal a végső leszámolásra készül. A megátalkodott, ebből kifolyólag már menthetetlen, gyógyíthatatlan bajkeverőknek nem lesz kegyelem. Korra, nemre, érdemre való tekintet nélkül.


Tehát az ember ötvözi egymással a második és a harmadik-féle hozzáállást (vagyis válaszol is valamit meg nem is...hiszen nem konkrétan teszi de azért "odaszúr") és ezek után részéről lezárja az eszmecserét!


Ezen hozzáállás kezdetén még volt olyan, hogy vissza-vissza lestem, hogy "na, lesz-e válasz vagy sem..." de nem volt jó hozzáállás mert ha volt válasz nehéz volt megállni, hogy megint csak ne válaszoljak...és akkor hol az önmagamnak tett ígéret, hogy lezártam a témát részemről?!


Ma már, kommunista erővel ezen is túlléptem. Lezárom a témát részemről és vissza sem nézek. Van erőm hozzá, hogy nem vagyok kíváncsi a...továbbiakra.


Ez óriási fegyvertény, hozzáállás hiszen a kísértés legyőzése a legnagyobb hőstettek egyike! És a kommunista ember az ilyen!


Elvhű, egyenes, erkölcsös, becsületes, tisztességes, komoly, stb, stb, lokálpatrióta.


Jó. Részemről akkor lezártam a kérdést. Jó kérdés volt mert egyrészt tovább gondolkodásra érdemes másrészt azért finoman rá húzza a lepedőt Horthyra.


Jó.

2021. jún. 9. 08:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!