Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a terv az egészségüggyel?

Mi a terv az egészségüggyel?

Figyelt kérdés

Azt látom hogy évről-évre rosszabb helyzetben van az orvosi rendelőnk, minden vizsgálat nyögvenyelős, nem is írják fel szívesen... van amit tavaly még csináltak, idén máshova irányítanak, mert nár nem csinálják.

Van olyan egyszerű diagnosztikai(!) vizsgálat is, amit idén már nem csinálnak államiban, csak magánúton és kb 5000 forint. Eszerint egyre kevesebb a pénz.


Emellett ugye egyre kevesebb a dologozó: mert az egészségügyi dolgozókra alapból nagy teher hárul, de a tavaszi szerződésmódosítás után is többezer dolgozóval lettünk szegények, és sokan csak a vészhelyzet végéig maradnak, aztán nyugdíjba mennek, vagy felmondanak.



Ugyanakkor pl. engedélyezték közben az SMA kisgyerekek többszáz milliós kísérleti gyógyszereit, ami mégis reménykedésre ad okot, hogy talán mégis adnak pénzt az egészségügyre?

A másik meg, hogy előbb-utóbb muszáj is megjavítani, különben végül nem lesz ember.



Ti hogy látjátok? Mi lesz az egészségüggyel? Mi a terv vele?


Mindenkit kérek, hogy kulturáltan, érvekkel válaszoljon. Köszönöm.



2021. jún. 10. 09:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
Én úgy halottam páncélszekrényt akarnak minden betegágyhoz.
2021. jún. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Mi lenne, az egészségügy nem érdekli a kormányt. Legfeljebb felújításra költenek szívesen, de azt is csak akkor, ha le lehet hívni EU-s támogatást.
2021. jún. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Valójában nőtt a létszám mind orvosok, mind nővérek számában.


A háziorvos dolog az félig privát, az orvos dönti el, mit szerez be, hogyan újít fel stb.

2021. jún. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 hájaaa ***** válasza:
100%
A magánegészségügy felé próbálják orientálni a népet, csak ugye manipulatív módon nem nyiltan. Ennek legfőbb oka h a NER bevásárolta elég szépen magát oda, úgyhogy egy választási bukta után is lesz mit a tejbe aprítaniuk.
2021. jún. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
1%
Annak idején Gyurcsány annyit tett az egészségügyért hogy széfet akart minden kórházban lévő betegnek, lehet ez jövőre sikerül neki.
2021. jún. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 hypno ***** válasza:
100%

#3


2019-nél újabb statisztikád is van? Mert az idén pl. 5000 egészségügyis nem írta alá rájuk kényszeríteni kívánt szerződést.

2021. jún. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
6: idei évre még nyilván nincs végleges statisztika, de nagyon kevés % nem írta alá, főleg kisegítő személyzet, és azokat jellemzően pótolták.
2021. jún. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 hypno ***** válasza:
100%

#5


Nem tudom, hogy 5000 ember az hány % az állami egészségügyben és mennyi belőle az orvos, de kimondva bizony szabad szemmel is jól látható.

2021. jún. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

2#, 4#


Igen,sajnos én is ezt látom...

Amúgy úgy tudom az eü már nem adó hanem hozzájárulás így az is változott hogy mire költhetik... :(


Csak azért írtam ki a kérdést mert az se lehet hogy mindenki mindig mindent magánúton csináltasson. Egyszerűen nem bírja egy átlag ember pénzzel, ha több vizsgálatra is szükség van.


És az se lehet hogy ne jusson ellátás, mert egész egyszerűen meghalna/megrokkana sok ember. Ahogy már jelenleg is történik, és már ez is nagy baj...

Tehát mégiscsak lennie kell.

És néha van is pénz egy-két ellátásra,amire költenek is (az SMA gyerekeket csak azért hoztam példának mert talán az nem generál mellékes vitát, de lenne még nem egy példám.)

2021. jún. 10. 10:19
 10/13 hájaaa ***** válasza:
100%

#9

Ezért készül a Mészáros és egyéb NER emberke a biztosítási piacra. Van már ugye Szolgáltatásfinanszírozás ("magánegészségbiztosítás"), és ha ők belépnek erre a piacra akkor ott is kaszálnak egy jót.

2021. jún. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!