Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Bokros-csomagokat, Gyurcsány...

A Bokros-csomagokat, Gyurcsányék állandó megszorításait és adóemeléseit miért felejtették el az emberek?

Figyelt kérdés

Valahogy azt érzem, hogy az öszödi beszéden túl semmire nem emlékeznek már az emberek. Pedig akkor állandóak voltak a megszorítások, háromszor akkora volt a jövedelmet terhelő adó, állandó adóemelések voltak, az infláció ötszöröse volt a mostaninak, a banki kamatok az egekben voltak, hitelt felvenni felért egy csőddel, stb. Persze ígérgetések voltak, hogy csak ez az egy megszorítás még és ez az utolsó, de valahogy mindíg volt egy újabb.

Nem azt mondom, hogy a fidesz jó, mert rengeteget lopnak és ők is sok mindent nem jól csinálnak, de lopni Gyurcsányék is loptak, de ők még el is adták az országot a külföldieknek.

Nem vagyok fideszes, mert nekem is okoztak veszteséget az oligarcháik, de annál még mindíg jobb, mint ami előtte volt.

Ígérni persze bármit lehet a kampányban, de láttuk már, hogy egy ígéretüket sem tartották be, amikor hatalomra kerültek.

Ezeket miért felejtették el az emberek? A fiataloknak erre miért nem hívják fel a figyelmét, hogy hahó, ha ezek jönnek vissza, megint ez lesz?



2021. jún. 10. 19:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
74%
Én nem felejtettem el, de azt sem, amennyit Orbánék vettek el. Annyi, Orbán nem azt mondta csomag, megszorítás, hanem bankot, multit, stb adóztatjuk. Ugyan az, én mint végfelhasználó fizetem meg.
2021. jún. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
78%

A fő kérdést hirdetésnek szántad? Nem elég, ami a média többi részén megy?

A Bokros csomagra igen, sokan fújoltak, de meg kellett tenni, és később érezhette sokmindeni a pozitív hatását, de erről szenilisen "kell" gondolkodni.

"Gyurcsányék állandó megszorításait és adóemeléseit miért felejtették el az emberek":

Erről meg a mostani média "jótékonyan" cselekszik, hogy amúgy se felejtődjön el...

2021. jún. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
56%
12: a Bokros-csomag pozitív hatását Orbánék söpörték be, maguknak tulajdonítva az érdemet
2021. jún. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
51%

13


A negatív hatása meg rajtam csattant.

2021. jún. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
61%
Mert a jelenben élünk, és vannak ennél sokkal aktuálisabb problémák.
2021. jún. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
30%
Orbán Viktor alatt felére csökkent a munkanélküliség és a rezsi. ÉS ige, Kedeve 3-as, jobb, ha mészárosékhoz megy a pénz, minthogy külföldi idegen cégekhez kerüljön.
2021. jún. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
30%

Bokros bemutatta, hogy hogyan nem szabad kezelni egy gazdasági válságot: létszámstop, bérstop, egyéb megszorítások.


A Gyurcsány kormányzat ezt vette alapul, amivel "sikeresen" csökkentette a vásárlóerőt, ezzel minden szinten a bevételeket. A hiányt pedig kölcsönökkel pótólták.


Elég lett volna a történelem során néhány ország válságból való kilábalásának történetét tanulmányozni, hogy megértsék, ez az út járhatatlan.

2021. jún. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
53%

"Bokros bemutatta, hogy hogyan nem szabad kezelni egy gazdasági válságot: létszámstop, bérstop, egyéb megszorítások."


Te miről beszélsz? A Bokros csomag rohadt népszerűtlen volt és sokunknak többletköltséget jelentett, de alapvetően sikeres volt, elérte minden stabilitási célját. Erről nyugodtan olvass utána, 10-ből 9 közgazdász oda fog kilyukadni, hogy a Bokros csomag valódi megoldást nyújtott.


Amit Gyurcsányék csináltak, na az gyenge volt, különösebb koncepciót nélkülöző költségvetési kiigazítások (megszorítások) sora. Csak Bajnai hozott valódi megoldásokat, de a Bokros csomaghoz hasonlóan az is egy fájdalmas szükségletről szólt.

2021. jún. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
46%

18


Tőlem azt mond a 9 közgazdász, amit akar.

Engem speciál a Bokros-csomag miinden intézkedése meglehetősen negatívan érintett.

"Igyekszem elfelejteni" azt az időszakot.

2021. jún. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
2021. jún. 25. 11:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!