Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az átlag fizetés tényleg...

Ha az átlag fizetés tényleg 350-400 ezer Ft Magyarországon, akkor miért nő mégis a szegénység és a kivándorlás?

Figyelt kérdés

A gazdasásg teljesítménye nagyon gyenge, nincsenek értelmes beruházások. Sok fiataltól azt hallom manapság, hogy van a 3 műszakos meló az összeszerelő gyárakban illetve van a Honvédség ahol most sok embert bevesznek és ezzel kb. ki is fújt a választék.


Az OKJ képzéseket is megszüntette a kormány, így arra is kevésbé van lehetőség, hogy egy jó szakmát kitanulj mondjuk huszonévesen. Jól látható, hogy az olcsó robot munka felé terelik az embereket, ahol irtó rosszak a munkakörülmények is az alacsony fizetés mellett. Tehát úgy néz ki, idehaza tényleg nincs kitörési pontja egy fiatalnak, hacsak nem NER-es szülők gyermeke, bár úgy akkor dolgoznia se nagyon kell...


Nem tudom más hogy látja ezt, de fiatalként én nagyon kilátástalannak látom a helyzetet ma Magyaroszágon. Ha lehetőségem nyílna rá bizonyára kiköltöznék külföldre és ott próbálnék valamit kezdeni az életemmel, mert idehaza én nem látom azt, hogy bármilyen erőfeszítés is megtérülne egy átlag (nem NER közeli) fiatal számára, egyszerűen semmi perspektíva.



2021. jún. 10. 23:26
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
59%

#9 Az általános iskola 6. osztályában tanítják az átlagszámítást, segítek, mert biztos neked már régen volt.

Átlagbért úgy számolnak hogy összeadják az összes ember bérét majd elosztják az összes ember számával. NEM úgy, hogy a budapesti 2 milliós lakosság dolgozóinak a fizetését hozzáadják a parlamentben dolgozó száz embere bérével majd ezzel a százzal osztják el, hanem azzal a majd 1 millióval akik Budapesten velük együtt dolgoznak.

Ahhoz, hogy az államtitkári meg egyéb felsorolt fizetés felfelé húzza az átlagot, ahhoz az 1 milliónyi dolgozó budapestiből vagy ötvenezernek kellene ilyennek lennie. Nem száznak.

Amúgy nincsen évente többször emelve a fizetésük, egyszer emelkedik és csak követi az emberek béremelkedését. A felsoroltak béremelése ugyanis törvényben van hozzákötve a többi ember ELŐZŐ ÉVI béremelkedéséhez. Ha idén sokat emelkedett a bérük az azért lehetett, mert tavaly az átlagbér jelentősen emelkedett.

2021. jún. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

11 - fő-okoska!

Normális helyeken a képviselők ugyanolyan szisztéma szerint kapják az emeléseket, mint a társadalom többi, meghatározó tagjai!

De nálunk amíg pl. a nyugdíjemelés az infláció függvénye, addig a képviselőké az átlagbér indexe!

Egy ilyen lepra kormánynak alapvető érdeke, hogy az infláció mértékét lefelé hazudja, míg az átlagbért felfelé - mert erre építheti a hazug sikerpropagandát!

Ha nem érzed az ellentmondást, akkor nem vagy vitapartner, csak egy csicska falurádió-hangszóró!

2021. jún. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
46%
Az átlagfizetés a KSH szerint ennyi, KSH-t pedig nem túl régen megvásátolta a Fidesz. Innentől kezdve azt mondanak, amit a Fidesz parancsol.
2021. jún. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
55%
Ez a bruttó. Nettóban már nem olyan szép.
2021. jún. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
26%

#12 Értem én, hogy mindenért IS a fideszt kell hibáztatni, de azért mert TE nem vagy képben, egyedül te vagy felelős.

1. a képviselői bérek KÖVETI a bérek mozgását - a fidesz intézkedésének köszönhetően. Vagyis ELŐBB kell az országban jól mennie a dolgoknak és csak UTÁNA kapnak, következő évre fizetésemelést.

2. a nyugdíj egy MÁR megszerzett járandóság. Csak az inflációt kell követnie a nyugdíjemelésnek. Nem többet. A nyugdíjak értéken tartása a kormányzat feladata.

3. pontosan ugyanúgy számolják az átlagbért és az inflációt, mint 10 vagy 20 éve is számolták. A változást lehet vele jól követni.

4. a matematika nem fideszes találmány, hanem tény. Tudom és értem hogy neked nem tetszik, de attól még ez van.

2021. jún. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
57%

15 mondj egy olyan hivatalt Ma Magyarországon a mi nem szolgálja ki a pártot vagy az aktuális politikát?

Akkor mit ér a matekod?


"Csak azt a statisztikát hiszem el, amit én magam hamisítottam."


Az idézet Winston Churchill

2021. jún. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
57%
15-ös válaszoló: Te komolyan el is hiszed, amiket leírsz? Mond hogy troll vagy, ennyire nem lehet valaki elvakult fideszes.
2021. jún. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
30%

Két oka lehet hogy fideszes:

1, vagy szellemi fogyatékos

2, vagy - ennek ellenére - jól megfizetik!

Harmadik lehetőség nincs!

2021. jún. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
44%
#17 Mi lenne ha felfognád hogy amit leírtam az nem hit kérdése, hanem törvények szabályozzák?
2021. jún. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
cigánybűnőzés
2021. jún. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!