Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egykulcsos SZJA mértékét...

Egykulcsos SZJA mértékét kellene csökkenteni vagy több adókulcsot bevezetni?

Figyelt kérdés
Az adórendszer nem igazságos. A gazdagoknak többet kellene adóznia a szegényeknek kevesebbet. De szükség van több munkáltatóra, orvosokra és mérnökökre mert ezekből kevés van.

2021. jún. 18. 15:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Így van a pénzkereső embereket meg kell adóztatni és odaadni segélyként a munkakerülőknek, hajrá DK, hajrá Karácsony!
2021. jún. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Mindkettő..De több kulcsos adó kell egyértelműen,a cél hogy a jómódúak fizessenek többet,a párszáz eurót keresők kevesebbet.
2021. jún. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

Aki kétszer annyit keres, az kétszer annyit adózik. Legalábbis SZJA-t. (Ha most eltekintünk az esetleges kedvezményektől.) Ez nekem elég igazságosnak tűnik.


A gazdagok amúgy nem azért gazdagok, mert olyan sok bérjövedelmük van, tehát őket SZJA-val soha nem fogod őket megfogni.

2021. jún. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%
3) nem,százalékban kifejezve pontosan ugyanannyit adózik.
2021. jún. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%

Miert teszel kulonbseget gazdag es szegeny kozott? Azert mert a gazdagnak van penze? A szegenynek miert nincs? Mindenki egyformanak szuletik ... aztan az egyik ugy el, hogy meggazdagszik belole, a masik meg ugy el, hogy semmire nem viszi. Miert kellene a sikeresnek tobbet adozni? Aranyaiban sokkal tobbet fizet be igy is adonak mint egy szegeny.


Szerintem csak irigy ember vagy, mert te esetleg nem erted el az almaidat, vagy nincsenek is ilyen iranyu almaid, mert megelegszel azzal amid van.

2021. jún. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Mikor ertik mar meg vegre az ellenzek szavazoi, hogy a kozeposztaly, akiknek tagjai berbol es fizetesbol elnek NEM gazdagok es megerdemlik azt a fizetest, amiert megdolgoznak, igy is aranyosan tobbet fizetnek. A valoban gazdagok pedig nem szja-t fizetnek. Komolyan mondom, hogy en teljesen kiabrandultam a Fideszbol es nem tervezek rajuk szavazni, de az ilyen proli gondolkodas (ti. zsigereljuk ki a kozeposztalyt, mert hozzank kepest gazdagok) tavolt tart az ellenzektol. (Masokat meg visszaterel a Fideszhez, meg ha eleguk is van beloluk.) Marpedig igy sosem fogtok nyerni.
2021. jún. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#4: 6os vagyok. Abszolut ertekben meg sokkal tobbet fizet ugyanazert a szolgaltatasert.
2021. jún. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
6) milyen középosztályt?az óbégatás mellett határozd már meg hogy kik tartoznak bele,nettó kereset szerint.fogadjunk hogy akikre te gondolsz a nagy prolizás közepette azok valójában szegények és komolyan spórolnak(vagyis egy hajszállal élnek jobban mint a mélyszegénységben élők.)rajta.
2021. jún. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

8: Obegatni esetleg te szoktal, meg a hozzad hasonlok.

Ahogy irtam minden berbol es fizetesbol elo megerdemli azt a fizetest, amit ki tud harcolni maganak, akkor is ha ez netto 300ezer,meg akkor is ha netto 2millio. Gondolkodni meg inkabb neked kene, mert az szja-t fizetok kozott kevesen vannak a millios netto fizetessel rendelkezok, az o megadoztatasuk nem jelent szamottevo bevetelt a kozponti koltsegvetesnek. Egy magasabb szja adokulcs akkor jelent szamottevo bevetelt, ha a berbol es fizetesbol elok jelentos hanyadat erinti. Nem veletlenul tervezgette az ellenzek brutto 3-400 koze a masodik adokulcsot. El kene felejteni a berbol es fizetesbol elok savozasat.

2021. jún. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8%
A nettó 400e az 1200 euró,ez még véletlenül sem középosztály szint.sejtettem egyébként hogy egy ilyen proli számmal fogsz előállni.
2021. jún. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!